Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен

Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 07 Фев 2011 18:34 #109953

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Во моментов мојата мобиљка ѕвони вака

The Ting Tings - That's Not My Name
Последна промена: 01 Мај 2011 02:51 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 07 Фев 2011 18:45 #109961

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Долго време ми ѕвони вака, колку и да менувам пак на оваа си се враќам :)

White Snake - Is This Love
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Последна промена: 01 Мај 2011 02:52 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 07 Фев 2011 18:47 #109963

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
posle Morandi "Angels", momentalno e
www.youtube.com/watch?v=UmOeISUYXuI
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 07 Фев 2011 19:59 #110004

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 07 Фев 2011 20:28 #110018

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Mojot dolgo vreme eve vaka

Fly me to the moon


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
Последна промена: 01 Мај 2011 02:53 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 07 Фев 2011 20:33 #110021

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Мене - вака :)

www.youtube.com/watch?v=7rkgm1yGgbM

Откако си ја снимив во телефончето, не ја променив :)
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 07 Фев 2011 22:09 #110046

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Последна промена: 01 Мај 2011 02:55 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 07 Фев 2011 22:26 #110052

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Sade - Kiss of Life

а за сестра ми имам посебен рингтон Sister call

а за сопругот една песничка L.O.V.E :srce:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 01 Мај 2011 02:57 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 07 Фев 2011 22:59 #110064

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
Yolanda Be Cool Vrs DCup - We No Speak Americano

od letoska ne mi e smenet ringtonot... kerka mi mnogu ja saka pesnickava ( ritamot ) i stalno shizi na nea :laugh:
Последна промена: 01 Мај 2011 02:58 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 08 Фев 2011 00:03 #110094

 • karolina
 • karolina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 268
 • Thank you received: 255
 • Карма: 2
Последна промена: 01 Мај 2011 02:59 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 08 Фев 2011 13:37 #110276

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Кога ме бара мм :girlpink:

www.youtube.com/watch?v=v3UMpBqzVW4

За сите останати

www.youtube.com/watch?v=8IJzYAda1wA

А до летоска со гоооодини ми ѕвонеше вака

www.youtube.com/watch?v=RVVGKiYZ0SM
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 08 Фев 2011 20:51 #110461

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
vaka mi zvoni koga me bara MM, ama samo zensko pee na mojava verzija

NAT KING COLE L-O-V-E
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 01 Мај 2011 03:01 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 08 Фев 2011 21:40 #110476

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
A sega si ja smeniv melodijata...sega mobilniot zvoni vaka :)

www.youtube.com/watch?v=kS-zK1S5Dws
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 13 Фев 2011 22:25 #112219

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Ова ми е ringtone-от веќе подолго време. Сите ги нервира ама мене ми е хит :P

Morphine - Honey White
Последна промена: 01 Мај 2011 03:02 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 13 Фев 2011 22:49 #112230

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Један од најбољих инструментала, икада..:srce:

Колико се само пута занесем слушајући, па се не јавим на телефон..:laugh:


The Godfather theme
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
Последна промена: 01 Мај 2011 03:03 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 14 Фев 2011 02:10 #112279

 • Strumfetka
 • Strumfetka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • t.nade
 • Теми: 468
 • Thank you received: 52
 • Карма: 6
koga mi zvoni mm- ah kade e mojto libe, za sestra mi- devla, devla- dule i koki, a za ostanatite ring tone od mob.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 15 Фев 2011 04:11 #112818

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
imam nov ring tone ;) , ama samo koga mi zvoni mm


www.youtube.com/watch?v=j9nPz3fB5Dc

blagodaram Dzena :cmok:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 15 Фев 2011 04:21 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Zlatna, Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 15 Фев 2011 13:52 #112896

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
И мојот е ист, од Rihanna без разлика кој повикува :laugh:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 16 Сеп 2011 08:46 #154021

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Thats my name - Akcent
od skoro e ovaa :zelen:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 16 Сеп 2011 11:17 #154044

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Maroon5-Moves like Jagger :srce: :srce:

А кога ми звони мм Nickelback-Far Away :love: :love:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 06 Дек 2011 13:34 #168999

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
за маж ми [url=http://http://www.youtube.com/watch?v=qbWMyzpJQIY]Elena Risteska & Parketi - Sakam da te galam [/url]

а за другите Лидија Кочовска - Доволно луд

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kinky

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 06 Дек 2011 15:09 #169026

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Adele - ''Someone Like You''
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 06 Дек 2011 22:31 #169127

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
za mm-sakam da ti vlezam vo srceto
a za ostanatite-rabiosa


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 07 Дек 2011 05:38 #169153

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
за мм - Goo goo dolls - Iris
за сите други Нокиа рингтон класичниот
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој е ringtone-от на вашиот мобилен 07 Дек 2011 06:09 #169173

 • Elenika
 • Elenika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 398
 • Thank you received: 552
 • Карма: 0
SCI Las Vegas temata.
Петлето 23.06.2008
Коковчето 18.08.2011
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.