Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Се сеќавате ли на ова....

Се сеќавате ли на ова.... 07 Фев 2011 03:28 #109751

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Se sekavate li na Memorija? Na "Ogan pod Dzvezdite" :)
Memorija - Ogan pod zvezdite

Ovaa pesna ni bese kako himna, bevme bas mladi zeleni i polni so nadezi. Edvaj ja najdov pesnava i slusajki ja se prasuvam kade li se moite prijateli, sto li pravat sega? Se sekavat li i tie ponekogas na oganot pod zvezdite?


Koja pesna ve podseka na nesto posebno? Ve vraka vo neko "podobro" vreme vi mami nasmevka na liceto?
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kinky, sandricka, srculence, ljubica78, МакеДа

Ре: Se sekavate li na ova..... 07 Фев 2011 03:34 #109754

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
www.youtube.com/watch?v=YMy6VzXXOWk

Ме потсетува на Југа во која се родив, на убаво и безгрижно детство..од Вардар до Триглав!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sandricka, srculence, Frenky, ljubica78

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 07 Фев 2011 04:23 #109767

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
www.youtube.com/watch?v=utXfQCDIask

А на ова се сеќавате??? :) ....Мене ме потсеќа не едно прекрасно, безгрижно, младешко и лудо поминато лето :roll:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sandricka, Nebo, ljubica78

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 07 Фев 2011 13:18 #109778

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115Ме потсетува на приредби на улица :) Имавме еден маалски Даниел и ние како кокони позади смислена кореографија :):):)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sandricka, Zlatna, ljubica78

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 07 Фев 2011 15:23 #109805

 • Zaharija
 • Zaharija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 369
 • Thank you received: 135
 • Карма: 18
www.youtube.com/watch?v=G3wwxdbU7Fg
Ме потсетува на безгрижните средношколски денови :guskanje:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Sani, ljubica78

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 07 Фев 2011 18:00 #109920

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
A se sekavate na ovaa pesna mene bas mi budi dosta spomeni :srce:

www.youtube.com/watch?v=oalzrLXAHBk
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sandricka, Zaharija, vodolija, baby29, nenuska

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 07 Фев 2011 18:06 #109931

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Ова беше хит за мојата полуматура :laugh:

The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, sandricka, Zaharija, sole, Синоличка and this user have 2 others thankyou

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 07 Фев 2011 18:15 #109937

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Mojata omilena grupa dodeka bev devojche :love:

www.youtube.com/watch?v=rwcwB0VUi04
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: srculence

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 07 Фев 2011 18:20 #109942

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Ме потсетуваат на тинејџерските денови и првите журки, ехеее што се не се случуваше тогаш :girlpink:Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sandricka, srculence, Nataly, Zlatna, vodolija and this user have 1 others thankyou

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 07 Фев 2011 18:29 #109949

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 07 Фев 2011 18:34 #109952

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 07 Фев 2011 18:38 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Zlatna

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 07 Фев 2011 21:25 #110038

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22


Оваа ме погаѓаше во срце кога раскинав со првиот дечко :muahaha: :muahaha: :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ljubica78

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 07 Фев 2011 21:58 #110043

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
А оваа песна има посебно значење во мојот живот..На неа падна првиот бакнеж со мм :love: :love: :love:

www.youtube.com/watch?v=WQnAxOQxQIU
The administrator has disabled public write access.

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 07 Фев 2011 23:18 #110071

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Ovaa mu bese omilena na mm bideki izleguvav samo vo vikend

www.youtube.com/watch?v=IzJUSZMe7w4
The administrator has disabled public write access.

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 08 Фев 2011 02:51 #110133

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Omilena od najranoto detstvo, duri i kako Ljupka se imav frizura :laugh:

www.youtube.com/watch?v=yIkHcU2u5qc
The administrator has disabled public write access.

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 08 Фев 2011 03:55 #110159

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Me potskja na edni ubavi vreminja


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky, sole, Синоличка

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 08 Фев 2011 11:37 #110261

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
За генерациските другарки

www.youtube.com/watch?v=1K7fL5s_1ac

и Американски фирмах трансептор технолоџис, приступила производству персоналних компјутроф Спутник :fijuk:

www.youtube.com/watch?v=z33tH-JdPDg
Последна промена: 08 Фев 2011 11:38 by yarre.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Dolphin, Zlatna

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 08 Фев 2011 13:50 #110282

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Хахаха Јаре одма ми текна на соодветниот денс за песниве :zelen: :zelen:

И еве уште нешто од времетоMackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: yarre, Zlatna

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 08 Фев 2011 20:27 #110444

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Zaharija, ljubica78

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 08 Фев 2011 20:35 #110450

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Повторно...нешто што ме потсетува на детството, кога брат ми ме гњавеше со музичко воспитување :)

www.youtube.com/watch?v=ZE8t74BeKO8
The administrator has disabled public write access.

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 09 Фев 2011 00:37 #110533

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
Мама Ане, скоро сигурен сум дека ке се согласиш дека тука природно се надоврзуваат:

www.youtube.com/watch?v=H1Cs04Z6ce8

www.youtube.com/watch?v=3EbLiYf2QUo&feature=related

и секако незаменливата

www.youtube.com/watch?v=gEcTK2Jy5cw

Крајот на 80тите и почеток на 90тите често ми се враќаат во глава.

Ги паметам по следниве:

МНТ- сениор забавите.
Задња 2ка у 2 после поноќ коа ја испраќав мојата прва озбилна љубов до дома, у Карпош, па после од таму до Влае мрзнев пешки.
Аркадија....после или пред часови.
Коко...Мејк Ап, Кристијан
Текила, Естрада и Веспучи и Арена
Анте Марковиќ сезоната 90-91 и мојата прва работа како DJ со 100 ДМ плата на вечер.
На МРТ срамежливо идеше MTV пренос, и оние Steve Blame и Sonia Soul with MTV News.....

Кога бре поминаа 20 години ?:wtf:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Dolphin, Zlatna

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 09 Фев 2011 03:01 #110593

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
www.youtube.com/watch?v=Kedd2-0IE5U

...gradiste,3-ta plaza...sunset,uf i igranje tabla do sitni sati
Последна промена: 09 Фев 2011 03:10 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, None-bt, Zlatna, vodolija

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 09 Фев 2011 03:08 #110598

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
A ovaa od 2 Unlimited??? Breeee shto deca se shishaa kao peachov..:hahaha:

www.youtube.com/watch?v=aFd5Cci_pE4
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ljubica78

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 09 Фев 2011 16:40 #110783

 • Zaharija
 • Zaharija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 369
 • Thank you received: 135
 • Карма: 18
Ех колку би се вратила ,во моментов да сум со другарките од детство и да го слушам ова
www.youtube.com/watch?v=ZT_7UjCVELg
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: srculence

Ре: Се сеќавате ли на ова.... 10 Фев 2011 14:04 #111076

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
И на оваа песна ми текна и на полноќните во Мусандра и Метропол :)


Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sandricka
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.