Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Тетовирање и пирсинг

Ре: Тетовирање и пирсинг 15 Јун 2012 07:41 #203577

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Mm se istetovira pred nekoj den od laktot nadolu so bukvi ama vide malku zort od soncevo koga mu zacrve okolu tetovaza mnogu go pecese


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тетовирање и пирсинг 30 Јун 2012 03:11 #205925

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Епа, вчера се истетовирав. Како и што испланирав, на долниот дел од грбот две големи тетоважи. Искрено, ме изненади болката. :crknav: Стварно многу боли, ко некој кожата да ти ја дере (или можеби местото на телото кадешто се тетовирав е нежно, кај бубрезите нели). Инаку, задоволна сум ептен како излезе. Ја викнав сестра ми со мене, ко уметнички директор. Сега ја мијам со вода и сапун, а ќе купам и маст со која треба да почнам да ја мачкам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тетовирање и пирсинг 30 Јун 2012 11:37 #205964

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
Klaudija wrote:
Епа, вчера се истетовирав. Како и што испланирав, на долниот дел од грбот две големи тетоважи. Искрено, ме изненади болката. :crknav: Стварно многу боли, ко некој кожата да ти ја дере (или можеби местото на телото кадешто се тетовирав е нежно, кај бубрезите нели). Инаку, задоволна сум ептен како излезе. Ја викнав сестра ми со мене, ко уметнички директор. Сега ја мијам со вода и сапун, а ќе купам и маст со која треба да почнам да ја мачкам.

Klaudija aj te molam daj mi info na pp za cena, koj te tetovirase, kako e sterilizirano, kade se naogja i taka toa :)
Fala
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тетовирање и пирсинг 30 Јун 2012 15:09 #205972

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Ај бар ставете слики од тетоважите, можда некоја идеја ќе добиеме... Јас ради парите долго време се токмам да се тетовирам, скапо ми е овде...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тетовирање и пирсинг 03 Јул 2012 01:09 #206163

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Klaudija wrote:
Епа, вчера се истетовирав. Како и што испланирав, на долниот дел од грбот две големи тетоважи. Искрено, ме изненади болката. :crknav: Стварно многу боли, ко некој кожата да ти ја дере (или можеби местото на телото кадешто се тетовирав е нежно, кај бубрезите нели). Инаку, задоволна сум ептен како излезе. Ја викнав сестра ми со мене, ко уметнички директор. Сега ја мијам со вода и сапун, а ќе купам и маст со која треба да почнам да ја мачкам.

Na zdravje tatuuu :)
Ajde please i na mene info za tatu majstorot....kolku, kade, sto, zosto i najbitno od se dali si ti zadovolna od tetovazata :)
Iiiii boli vikas aaaaaa :ImOK:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тетовирање и пирсинг 03 Јул 2012 03:41 #206172

 • Inicka
 • Inicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 196
 • Карма: 4
Najmnogu boli na grb sto sum slusala i na preponi...najmalce bolii na zadnikot a na gradite voopsto ne boli od iskustvo,bidejki e masno tkivo tuka pa ne se oskja nekoja bolka.Ima edna krema emla od grcka se kupuva se premackuva mestoto i se pokriva so kesa onaa tenka za sendvici :) i deluva nekoi 15 min.posle toa ne se osekja nikakva bolka.Jas koga stavav silikon vo ustata so takva krema me mackase doktorot i toa navistina mnoguu boli celi igli da ti stavaat na usnata ama nisto ne osetiv samo kako da me bocna nesto i malcee mnogu koga ja izvlece iglata.Plus na korekcii koga odev bidejki bese modro malce mestoto i povtorno trebase da bode na istoto mesto skoro voopsto ne osetiv.Doktorot mi kaza deka i za tetovazi se koristi taa krema.Mnogu e dobra 20 eu kosta lani prasav vo Sarti moze vo Solun e poeftina.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тетовирање и пирсинг 03 Јул 2012 06:05 #206199

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Inicka wrote:
Najmnogu boli na grb sto sum slusala i na preponi...najmalce bolii na zadnikot a na gradite voopsto ne boli od iskustvo,bidejki e masno tkivo tuka pa ne se oskja nekoja bolka.Ima edna krema emla od grcka se kupuva se premackuva mestoto i se pokriva so kesa onaa tenka za sendvici :) i deluva nekoi 15 min.posle toa ne se osekja nikakva bolka.Jas koga stavav silikon vo ustata so takva krema me mackase doktorot i toa navistina mnoguu boli celi igli da ti stavaat na usnata ama nisto ne osetiv samo kako da me bocna nesto i malcee mnogu koga ja izvlece iglata.Plus na korekcii koga odev bidejki bese modro malce mestoto i povtorno trebase da bode na istoto mesto skoro voopsto ne osetiv.Doktorot mi kaza deka i za tetovazi se koristi taa krema.Mnogu e dobra 20 eu kosta lani prasav vo Sarti moze vo Solun e poeftina.

Јас купив таква крема, 25 евра ја земав, ама пак ме болеше. Ваљда дека на грб и плус бев пред добивање.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тетовирање и пирсинг 03 Јул 2012 07:03 #206207

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Другарка ми е tattoo мајстор ако некој сака инфо можам да ви дадам контакт на фб, па тамо има и фотки од тетоважите па може да погледнете
Последна промена: 03 Јул 2012 07:04 by biljann.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тетовирање и пирсинг 30 Јул 2012 13:43 #208992

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
Како тинејџерка се пирсав на уста. Ама за брзо ме фатија од дома и ме натераа да го извадам пирсот, па местото ми зарасна :( Кога пак би го правела тоа, пак на исто место, на средина на долната усна, ама не ми се верува да се кандисам.

А мнооогу сакам да се тетовирам, ама паничарка сум и тешко поднесувам болки. А со мм фантазиравме да си ги истетовираме почетните букви или имињата на прстот кај што се носи бурмата, ама еве уште ништо :) Мм вика да не ме изнервираш, а те оставам, ќе треба и прстот да си го сечам во корен. Јас му викам среќа што не те терам др орган да тетовираш (if you know what i mean :aham: )
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тетовирање и пирсинг 09 Авг 2012 05:07 #209976

 • polis
 • polis's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
 • Карма: 0
Zdravo na site, :jupi: Jas sum golem ljubitel na tetovazi,mali no slatki :) imam edna na vnatresnata strana na rakata i edna pozadi na grbot . Taa mi e so posebno znacenje. Ja napraviv zaedno so mojot iden soprug :sram2: on go ima istiot tekst no na drugo mesto :)) Bolkata bese mng mala, se izdrzuva . Se tetovirav kaj Micic i podobar tatto majstor mislam deka nema. Razmisluvam za nekoja nova tetovaza da si napravam za nekoj mesec. :nanana:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тетовирање и пирсинг 14 Сеп 2012 17:07 #213448

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Јас не сакам пирсови ама затоа тетоважите ги обожавам.Се имам тетовирано над глуждот на ногата и искрено ич не ме болеше,а сега многу сакам уште една да ставам на врат ама којзнае дал ќе отидам.Инаку мојата тетоважа нит избледе нит се растегна во бременост,си остана иста,како првиот ден :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тетовирање и пирсинг 15 Сеп 2012 13:10 #213537

 • Станчева
 • Станчева's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • легач...
 • Теми: 250
 • Thank you received: 30
 • Карма: 0
Пирс не, никогаш не сум ни сакала. за тетоважа, може да рљазмислам, ама сепак мислам дека не сум доволно храбра да ставам нешто што ќе ми стои цел живот. Уствари јас не можам да се одлучам да се исфарбам, не па да се истетовирам :roll:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тетовирање и пирсинг 03 Окт 2012 05:48 #216086

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Se tetovirav koga bev 2 god sredno, kineska bukva ( zboruvaj ja vistinata ) ,ista e kako prviot den, ne ni bleda ni rastegnata.
Koga bev 4 god vo sredna skola staviv pirs na levata vega, no po edna god nosenje pocna da mi gnoi, od prosta pricina sto mm koga I da me doprese za liceto, nesakaejki mi go podkacuvase, go izvadiv I go premestiv na desnata vega, do den denes si go nosam, maliot celo vreme mi go zakaca.
Sakam da stavam edno malo topcence pod ustata od desna strana, no ke vidime I sakam da go istetoviram imeto na sinko na venite sto se kaj zglobot na rakata, ama zdravje koga ke me nosi patot za Skopje.
Inaku ne ne bolese ni ednoto ni drugoto, gi obozavam I dvete raboti samo neli da ne se pretera :)


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тетовирање и пирсинг 30 Сеп 2013 06:06 #244353

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
од 2010 постов :aham:
Ane wrote:
Сакам тетоважа, ама така некоја малечка не многу нападна. Дискретна. И што рече Васе да е нешто кое ќе ми значи и ќе ме потсетува на нешто убаво. А не само поради мода.
Иако понекогаш си мислам како ли ќе изгледа тоа кога ќе бидам баба стара :laugh:


сегаMојата првата тетоважа :srce:
а за бабата со тату, ќе ви кажам кога ќе дојде време :smee1:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 30 Сеп 2013 08:27 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, Marge, vodolija, Elka, forumce

Ре: Тетовирање и пирсинг 30 Сеп 2013 09:33 #244377

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Ооо Систер е за частење , супер ми се допаѓа , нежна е многу лелел и јас сакаааам

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.