Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Отстранување шминка

Ре: Отстранување шминка 19 Апр 2013 07:56 #237370

 • Sofija#
 • Sofija#'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 19
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
ljubica78 wrote:
Dali nekoj znae kade ima Bozen vo Bitola. Imav zemeno od magicnite rakavici sto bea i super bese za vadenje sminka. Ili dali ima od nekoja druga firma takvi rakavici???


Божен во Битола се наоѓа во стаклената зграда
The administrator has disabled public write access.

Ре: Отстранување шминка 19 Апр 2013 13:40 #237404

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Kade tocno vo staklenata? Oti porano kaj sto bese vo staklenata nasproti Prokredit bankata ne e veke nekolku godini. Na toa mesto ima butik.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Отстранување шминка 26 Апр 2013 02:44 #237864

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Имав доста голем проблем со отстранувањето на шминка.
Многу,млека и тоници-од различни фирми,ми ја иритираа кожата и ме печеа. Ама откако се појави Божен ракавица, рај за лице...буквално по старечки речено: со рака тргнато.
Ракавицата е 300 денари. Единствено сега е што незнам дали сеуште ја произведуваат...а мојава е веќе за менување. Но исто е добра и Zepter, и таа ја имам пробано.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Отстранување шминка 26 Апр 2013 04:17 #237873

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Na bozen rakavicata i jas ja barav dolgo vreme i ne mozev da ja najdam inaku ja imav zemeno 550 den. Sega ja zedov na hemel, itoa po dolgo baranje slucajno ja najdov vo skopje zavcera i kosta 289den. Mnogu e pomeka i podebelka od na bozen, i poveke mi se dopadna. Inaku i jas ne mozam da zamislam vadenje na sminka na drug nacin. Ne znaev deka ima i na zepter, kolku pari e taa?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Отстранување шминка 08 Мај 2014 01:57 #250603

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
До сега шминката ја вадев со сапун Sebamed, тој ми е при крај и решив да пробам со некој гел. Користи ли некој гел за миење лице без парабени и алкохол? Тркнав до Зегин вчера, неможеше девојчето да се снајде а и јас зошто немам искуство незнаев што да го одберам. Ени адвајс? Тенкс :foryou:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.