Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
  • Страна:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Отстранување шминка

Ре: Отстранување шминка 19 Апр 2013 07:56 #237370

• Sofija#
  • Sofija#'s Avatar
  • new born
  • Теми: 19
  • Thank you received: 2
ljubica78 wrote:
Dali nekoj znae kade ima Bozen vo Bitola. Imav zemeno od magicnite rakavici sto bea i super bese za vadenje sminka. Ili dali ima od nekoja druga firma takvi rakavici???

Божен во Битола се наоѓа во стаклената зграда
The administrator has disabled public write access.

Ре: Отстранување шминка 19 Апр 2013 13:40 #237404

• ljubica78
  • ljubica78's Avatar
  • junior
  • Теми: 695
  • Thank you received: 168
Kade tocno vo staklenata? Oti porano kaj sto bese vo staklenata nasproti Prokredit bankata ne e veke nekolku godini. Na toa mesto ima butik.

Ре: Отстранување шминка 26 Апр 2013 02:44 #237864

• Mama*D*
  • Mama*D*'s Avatar
  • junior
  • ex.DijanaP
  • Теми: 607
  • Thank you received: 93
Имав доста голем проблем со отстранувањето на шминка.
Многу,млека и тоници-од различни фирми,ми ја иритираа кожата и ме печеа. Ама откако се појави Божен ракавица, рај за лице...буквално по старечки речено: со рака тргнато.
Ракавицата е 300 денари. Единствено сега е што незнам дали сеуште ја произведуваат...а мојава е веќе за менување. Но исто е добра и Zepter, и таа ја имам пробано.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Ре: Отстранување шминка 26 Апр 2013 04:17 #237873

• ljubica78
  • ljubica78's Avatar
  • junior
  • Теми: 695
  • Thank you received: 168
Na bozen rakavicata i jas ja barav dolgo vreme i ne mozev da ja najdam inaku ja imav zemeno 550 den. Sega ja zedov na hemel, itoa po dolgo baranje slucajno ja najdov vo skopje zavcera i kosta 289den. Mnogu e pomeka i podebelka od na bozen, i poveke mi se dopadna. Inaku i jas ne mozam da zamislam vadenje na sminka na drug nacin. Ne znaev deka ima i na zepter, kolku pari e taa?

Ре: Отстранување шминка 08 Мај 2014 01:57 #250603

• Maja
  • Maja's Avatar
  • junior
  • Теми: 630
  • Thank you received: 136
До сега шминката ја вадев со сапун Sebamed, тој ми е при крај и решив да пробам со некој гел. Користи ли некој гел за миење лице без парабени и алкохол? Тркнав до Зегин вчера, неможеше девојчето да се снајде а и јас зошто немам искуство незнаев што да го одберам. Ени адвајс? Тенкс :foryou:
  • Страна:
  • 1
  • 2

Најново на форумот

• No posts to display.