Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Веѓи

Ре: Веѓи 19 Јул 2011 14:38 #145237

 • delfinka
 • delfinka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Sekoj e blagosloven ako veruva vo Boga!
 • Теми: 28
 • Thank you received: 3
 • Карма: 1
Jas ovde odam na kozmeticar kaj sto mi gi vadat vegite so konec(ne celi:),no mojata kozmeticarka momentalno e zaminata na odmor(a i jas ke odam,pa mi se brza) a doverba bas vo devojkite sto rabotat nemam,mene me boli i taa koga me raboti a devojcinjata uste pokriticno rabotat,druagrakmi ja pravese edna od vrabotenite i poveke nikogas ne se vrati za vtor pat:(
inace mnogu ubavo izgledaat,i sporo rastat...
a vo Sk vo koj salon pravat ubav oblik?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 21 Јул 2011 05:57 #145459

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Otsekogas sama sum si gi sreduvala vegite i zadovolna sum. Prirodno imam ubav oblik, se sreduvam so cupalica, a od strana ka slepoocnicite imam nekolku zalutani vlaknenca, niv ponekogas i lenticka so vosok i stavam.

Za tehnikava so konec, stvarno prv pat slusam, tuka nemozam da pomognam :poimnemam:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 21 Јул 2011 08:24 #145478

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Еве како изгледа обликување на веѓи со конец:
www.youtube.com/watch?v=SK6Y12IpCpM

На англиски е поѕнато како Eyebrow Threading.
Не знам што е предноста во однос на чупање или депилирање, мене исто ми се гледа. Во Франкфурт може да се најде, има овде бааѓи од ориентот и има салони кои ја нудат оваа услуга.
Јас сама средувам веѓи, со чупалица, само одоѕдола. Не ми се допаѓа кога веѓите се чупаат ѕа да добијат некоја сосема различна форма од природната. Веѓата многу зависи и од самото око и од коската. Ама ај, јас немам многу густи веѓи па ми е можеби полесно. На козметичар само еднаш дадов да ме чупаат и тоа морав нон-стоп да пратам што прави козметичарката. Воопшто не сакам премногу дотерани веѓи, а најмалку такви какви што имаат многу од козметичарките :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: kiki, Elka

Ре: Веѓи 31 Мар 2013 08:57 #236065

 • Milenaa
 • Milenaa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 133
 • Thank you received: 35
 • Карма: 0
Porano begite gi sreduvav samo t.e. pred 3 godini,no otkako pojdov na kozmeticar samo tamu mi gi sreduvaat.zatoa sto jas cupajki gi sama doma mnogu gi istenciv i fopmata ic ne mi bese ubava.Prezadovolna sum otkako idam na kozmeticar,i ne bi rizikuvala pak sama da gi sreduvam
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi

Ре: Веѓи 09 Сеп 2013 14:58 #243731

 • gipsygirl
 • gipsygirl's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Ako moze da gi ostavite tuka ili poreku pm kontakti/adresi od saloni sto vrsat cupanje na vegi so konec (threading).Ne e bitno vo koj del od Makedonija.
Blagodaram
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 03 Ное 2013 08:27 #245314

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Dali nekoj ima iskustvo so farbanje na vegi? Majka mi edno vreme gi farbase na kozmeticar so posebna farba za vegi :wtf: ako voopsto postoi takva, bidejki vo maloprodazba po parfimerii ne moze da se najde sprecijalna farba za vegi. Barem mene ni mi uspealo. :dosadno:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 03 Ное 2013 11:54 #245315

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Немам фарбано веѓи ниогаш, ама знам жени кои го прават тоа поради различна боја на косата и веѓите. Ги фарбаат со боја за коса ама не да натопат цели со боја туку само поминуваат со четкичка за веѓи низ нив.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Fairy, Glasna*

Ре: Веѓи 03 Ное 2013 12:46 #245316

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
I majka mi pocna taka da gi farba, samo sakav da prasam dali ste slusnale za specijalna boja za vegi,kako sto neli ja promoviraat po kozmeticki saloni :blabla:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Glasna*

Ре: Веѓи 04 Ное 2013 23:22 #245361

 • Glasna*
 • Glasna*'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 98
 • Thank you received: 36
 • Карма: 0
MonaLisa,postojat permanent farbi za vegi,vidi tamu kaj tebe preku Ebay,so sigurnost ti tvrdam,oti odamna imav narachano.

Ajdeee mesto odgovor uz brzanje sum pritisnala blagodaram :unsure:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.