Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Веѓи

Веѓи 12 Дек 2010 14:51 #87265

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Дали одите на козметичар за да ги средувате веѓите, или тоа го решавате сами. Какви веѓи сакате, каков облик. И колку внимавате на нив?
Последна промена: 12 Дек 2010 15:03 by DijanaP. Причина: печатна грешка
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 12 Дек 2010 15:09 #87267

 • busavo
 • busavo's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 267
 • Thank you received: 30
 • Карма: 14
со оглед на тоа дека се шминкам веѓите по дифолт се средени, е сега некогаш знам да ги утнам при чупање ама ништо страшно ќе пораснат.инаку сама си ги средувам, а обликот појма немам какви се видови има за да можам да кажам вакви ми се. искрено сакам да сум уредна, а за обликот не сум размислувала баш :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 12 Дек 2010 15:28 #87271

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Јас имам доста проблеми со ова затоа што скубам веќи без наочари, а имам голем диоптер па сум ќорко без наочарите :))) Иначе сама си ги скубам, на некоолку месеци ги пуштам да пораснат и одам на фризер и ми ги скубат. Е сега последно (пу, пу, да не се урочам) од ко ми ги изкубија таму, не сум си ги утнала, има 3-4 месеци :))
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 12 Дек 2010 17:49 #87332

 • Sara
 • Sara's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Растеме и беснееме
 • Теми: 474
 • Thank you received: 185
 • Карма: 9
Јас сума анти-талент за овие работи за тоа фино лепо си одам на козметичар ме депилираат и чупаат веѓи, супер ми се средени, иначе јас кога почнав да си ги чупам одамнаааааааа, тоа беше крај, една погоре друга подоле, една лево друа десно :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 12 Дек 2010 18:16 #87349

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Јас долго време ја имав утнато формата што требаше да ја имам :laugh: Проблемот беше што не сакам многу тенки веѓи, и ми беше страв дека ако отидам да ми ги средат веѓите, за да им ја дадат вистинската форма ќе искубат многу. Ама сепак на крај отидов, многу убаво ги средија, тоа беше пред некои 5 месеци, и сега немам проблем сама да ги средувам :) И башка обликот е феноменален. Па така ја препорачувам прво некој друг да ви ги искуве веѓите, колку да ви го даде обликот, па после терајте сами ако можете :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 12 Дек 2010 19:27 #87372

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
jas sama si gi sreduvam vegite nema potreba da odam na kozmeticar samata dobro go pravam toa,ne gi sakam ni mnogu tanki ni mnogu debeli-sredni na pocetokot zadebeleni i na krajot zatanceni.takvi mi se vo momentov...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 12 Дек 2010 20:45 #87391

 • Mila87
 • Mila87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 137
 • Thank you received: 23
 • Карма: 28
Јас си направив добра форма на веѓите моментално, па засега сама ја одржувам.
Само имам една дилема, сакам да ве прашам што мислите за скратувањето, потстрижувањето на веѓи??? Јас порано ги потстрижував, поточно на козметичар кога одев ми ги скратуваа, па некаде прочитав дека не било убаво, па скоро гледав емисија дека е добро и паметна работа... :wtf:
Ми се случува имам такви подолги влакненца, кои кога ќе ми пораснат како да ми се виткаат , морам да ги намокрам за да им дадам форма.
Ај ќе ве молам дајте ми совет во врска со потстрижувањето?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 12 Дек 2010 21:48 #87414

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Jas odvreme,navreme idam na kozmeticar da mi napravat forma,pa posle toa polesno mi e sama da gi odrzuvam.Inaku sakam podebelki vegi,zasto tenkite i taka ne mi stojat :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 12 Дек 2010 22:50 #87430

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Mila87 wrote:
Само имам една дилема, сакам да ве прашам што мислите за скратувањето, потстрижувањето на веѓи???
:laugh: кај мене има едно правило, шишана веѓа не е веѓа. Не сум чула такво нешто дека не чинело шишањена веѓа.Јас на козметичар не одам сама ги одржувам,но знам од коментарите на другарките дека они кога одат самите козметичари ги потшишнуваат тие подолги влакненца. Сметам дека слободно можеш да ги шишаш. B) А и на форумов имаме ВИП лице од таа струка, па можеш и по ППпорака да ја прашаш.
Последна промена: 12 Дек 2010 22:51 by DijanaP. Причина: печатна грешка
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 13 Дек 2010 00:54 #87473

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Sara wrote:
Јас сума анти-талент за овие работи за тоа фино лепо си одам на козметичар ме депилираат и чупаат веѓи, супер ми се средени, иначе јас кога почнав да си ги чупам одамнаааааааа, тоа беше крај, една погоре друга подоле, една лево друа десно :muahaha:

Ova kako jas da sum go napisala :gp:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 13 Дек 2010 03:11 #87586

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
А да ве прашам јас, тие што одите на козметичар: на колку време одите? Мене влакна ми растат на два три дена, ако одам на козметичар еднаш месечно треба нонстоп да сум нечупана:blink: :blink: :blink: :blink:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 13 Дек 2010 13:54 #87791

 • Sara
 • Sara's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Растеме и беснееме
 • Теми: 474
 • Thank you received: 185
 • Карма: 9
Зеленичка јас одам на 1-1,5 месец , ама во меѓувреме ги чупам некои влакненца што нормално растат, не ја чепкам формата на веѓите, само тие над и под, ама тоа е едвај еднаш неделно, ако ме разбираш што зборам ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 13 Дек 2010 15:17 #87835

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Sara wrote:
Јас сума анти-талент за овие работи
ТакоЃе :roll:
Летоска веѓите ми ги средија на козметичар и се трудам да ја одржувам сама формата, па не ми иде лошо. Човек се' ќе научи додека е жив па и веѓи да чупа :laugh:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 13 Дек 2010 15:23 #87840

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
ednas mesecno odam na kozmeticar i tamu mi gi sreduvaat vegite zasto sama ako gi sreduvam mnogu pati dupki pravam. ponekogas do slednoto odenje na kozmeticar ne gi cepkam a nekogas gi sreduvam sama ama mnogu mnogu malku i na veke dadena osnova.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 13 Дек 2010 16:25 #87898

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Sara wrote:
Зеленичка јас одам на 1-1,5 месец , ама во меѓувреме ги чупам некои влакненца што нормално растат, не ја чепкам формата на веѓите, само тие над и под, ама тоа е едвај еднаш неделно, ако ме разбираш што зборам ;)

Да да, разбирам, ама можда тебе не ти растат толку многу :) Мене брзо ми растат, најчесто секој ден сум со пинцетата во раце и кубам по некое влакненце...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 13 Дек 2010 16:46 #87910

 • Sara
 • Sara's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Растеме и беснееме
 • Теми: 474
 • Thank you received: 185
 • Карма: 9
Абе може и мене ми растат, ама немам време да се гледам детално секој ден во огледало со зум :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 13 Дек 2010 16:55 #87919

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Неколку пати имам отидено на козметичар за да ми ги средат веѓите. Оттогаш сама им давам форма барем еднаш во неделата. Некогаш ќе утнам и ќе направам мала дупка, но брзо растат па нема гајле.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 13 Дек 2010 16:58 #87921

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Sama si gi odrzuvam, ne mi e problem bidejki nikogas ne sum gi ostavila da porasnat mnogu i da izgubam vo formata, ma da samoto oko mi ja diktira istata :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 13 Дек 2010 17:02 #87926

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Неколку пати веѓите ми ги средуваа на козметичар, ама ич не ми ги погодија. Така се зезнав и пред свадбата, отидов кај козметичарката на другарките мои кои многу ја фалеа, и и нагласив дека не сакам веѓи тенки како линија. Абе како да и реков е баш такви направи ми ги, па шминкерката мораше да ми ги здебелува со моливче :kamsik: :kamsik:
Од тогаш си ги средувам сама, ама не сум многу вешта :zelen: Дур не најдам козметичар кој ќе ми ги средува веѓите јас како што сакам ќе си ги средувам сама :zelen:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 13 Дек 2010 17:45 #87945

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Човек ќе рече е де веѓи ама не е така лесно да се одржуват.Во средно одев кај една дома што работеше ми ги средуваше одлично баш како што сакав.А природно тогаш имав многу густи дебели и споени веѓи ужас невиден.Таа престана да работи па сама се мачев.Сега имам тенки иако не ми се баш по ќеиф,ама пред 2 години прашав една козметичарка ми вика тебе ти се доста истенчене и да ги оставиш 1-2 месеци пак неможеш да ја добиеш формата што ја сакаш.Ама каде 1 месец да не се чупам што вика Зеленичка јас на 3 дена морам да се зачупам инаку ужас немам намера таква да шетам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 17 Јул 2011 07:07 #144972

 • delfinka
 • delfinka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Sekoj e blagosloven ako veruva vo Boga!
 • Теми: 28
 • Thank you received: 3
 • Карма: 1
Ve citam site,so nadez deka ke najdam nekoja od vas sto odi da i gi vadat vegite so konec ama nigde ne procitav
Jas ovde odam na kozmeticar i vegite mi gi vadat so konec,postapkata e dosta bolna,no efektot e wauuuu....ne rastat taka brzo kako so cupanje zatoa e mnogu ok!
E sega bi ve prasala dali nekoja od vas poznava kade po Skopje niz salonite ili privatno postoi ovaa usluga?!?!ve molam za odgovor!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 17 Јул 2011 17:52 #145006

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
jas do sega ne sum cula nitu videla niz skoje da cupaat so konec :wtf: i se somnevam deka mozes da najdes!

inaku imam probano na sebe na eden beauty tretman vo egipet ama ne da boli tuku :mdf: e ne rastat tolku brzo kako cupanje ama sepak e prebolno za mene iako imam visok prag na tolerancijan na bolka.zatoa koristam kombinacija od cupanje i depiliranje.na kozmeticar mi davaat forma i se depiliram,i se do narednoto odenje se cupam sama.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 18 Јул 2011 06:30 #145040

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7911
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
со конец, зарем нема да ги извади цели веѓите? :wtf:
јас сама ги средувам и сум си презадоволна. одвај дојдов до посакуваниот облик, ама вредеше.
прв пат ги средив кога бев средно и не знаев тогаш, па се што ми сметаше го исчупав, оти имам многу густи веѓи, кои на средината беа речиси споени. а имав и некои влакненца кои штрчеа на сите страни и јас сето тоа го средив. резултатот беше - ужас. едната покуса од другата веѓа и неправилен изглед.
И еднаш гледав една емисија за убавина во која беше убаво објаснето како се обликуваат веѓите правилно, па решив да преземам нешто, со тоа што прво требаше да ги пуштам да израснат одново оние проблематични делови. мачно беше да се гледам секој ден во огледало со такви несредени веѓи, ама не одев на работа и можев да издржам. па кога почнаа да растат пополнував со моливче за веѓи каде што беше критично и така, додека потпораснаа, па потоа со чупалка и ножички - резултатот беше задоволителен.
и сега така ги одржувам - сама.

ете ги

„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 18 Јул 2011 06:35 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 18 Јул 2011 08:23 #145055

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Јас од април не сум ни чупана ни депелирана на веѓите-многу мака имам со нив никако да пораснат и тие што растат се плави-светли и со нив неможеш да дадиш облик на вегата.
Сама сум се чупала само во средно кога се учев како се прави тоа, од кога открив дека козметичарите ОДЛИЧНО си го вршат тоа, ааа нееее :ne: никогаш повеке сама, плус таму имам милион нерви, што плачам :laugh: кога ме чупаат и многу малку давам, што фатат, фатат со депилација инаку не давам. Многу повеке ме боли од било каква друга депилација!! :poimnemam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Веѓи 18 Јул 2011 08:38 #145059

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Ако толку инсистираш на конец Делфинка, повели во Гв овде се работи таа техника, колку што знам, иако јас само еднаш надусница имам вадено со конец и не ми се допадна баш
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот