Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Каталошка продажба на козметика

Ре: Каталошка продажба на козметика 06 Дек 2010 04:02 #83551

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Anna Molly wrote:
Од Цептер немам нарачувано никогаш, ама имам на поклон добиено, декоративна козметика и ми се допадна, само што не ми ги погодија боите :zelen:
3
Праввосмукалката голема и малата, фен, парочистачица, и одредени садови ни се од Цептер, и навистина :nc: :OK: прекрасни се и квалитетни
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 06 Дек 2010 04:26 #83604

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Pred nekoe vreme naracav karmin od Avon i bojata sto bese vo katalogot mnogu mi se svigase.Koga mi go donesoa karminot boiete ne se sporeduvaa.Mesto nezno rozev,jas dobiv bordo karmin,a brojceto bese toa istoto :hahaha: Iskreno,sum zimala i od Avon i od Oriflame dosta proizvodi,ama ne sum voodusevena.I veke nisto nema da zimam od katalog zasto nema kvalitet a cenite se :nc:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 15 Мар 2011 00:02 #122309

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Од oriflame само неколку пати сум земала по нешто (најчесто гелови за туширање и сапуни :zelen: ) а од авон земам често бидејќи јатрва ми е зачленета. Некои работи ги бива, некои не..ама тоа е. :poimnemam: Ми се допаѓаат парфемите, поточно оние на Салма Хаек и на Риси Витерспун...а да, и на Ферги не е лош. Геловите за туширање и купките ми се погодени и некои од производите на планет спа (маски за лице и креми за тело).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 15 Мар 2011 01:13 #122320

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Koj se RSI? Dosega ne sum gi sretnala imaat web?
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 15 Мар 2011 01:48 #122332

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
РСИ се мислам Ројал Салес Интернешнл (ајдееее едно на енгиш едно македонски...) и имаат стваарно добри производи.

Јас конкретно ич ама ич не сакам да купувам од каталог (освен Сваровски кои специјално си ги порачувам ако ги нема кај нас и Цептер за кој нели се знае дека е преквалитетен).

Повеќе сакам да отидам во продавница, да видам и да си купам на лице место, отколку да чекам 3 недели за нешто кое на крај може нема да испадне како на сликата во преубавите накитени каталози).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 15 Мар 2011 03:18 #122383

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Јас веќе над 10 години користам производи од РСИ и поради тоа само се зачленив. Не одам да препродавам по пријатели и да малтретирам некого, ама ако некој посака - ќе му шитнам :laugh:
Јас сум презадоволна. И имам само пофални зборови за се што сум зела. Не произведуваат туку продаваат производи од различни фирми со кои склучуваат договори и сите производи се базирани на природна база. А за ефикасноста можам да зборам со денови.

еве го нивниот сајт RSI
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 15 Мар 2011 03:24 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: zence

Ре: Каталошка продажба на козметика 27 Авг 2011 17:45 #150660

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Ане каде се порачуваат овие производи од РСИ?И каде да видам цени на сајтот ги има само производите?;)


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 27 Авг 2011 19:11 #150680

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
каталошки. Се оди преку дистрибутери. или пак да се зачлениш ти.
дистрибутерот ти дава каталог кој е годишен. во текот на годината има акции и попусти, кои дополнително ти ги кажува дистрибутерот - ако сака :hahaha:
се зезам - попустите може да ги видиш во делот - акции и попусти.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 27 Авг 2011 19:13 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy

Oriflame ili Avon? 06 Окт 2011 15:53 #157836

 • julija
 • julija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 265
 • Thank you received: 65
 • Карма: 0
Pretpostavuvam deka poveketo od vas gi imate isprobano ovie proizvodi od ovie dve kompanii . Koi vi se dopagat poveke i na koja kompanija bi stanale clen i zosto bi go napravile toa ,koi bi bile pricinite dali za zarabotuvacka ,hobi ili neznam eve posoxete pr.
Eve jas sum clen vo dvete kompanii naizmenicno gi koristam proizvodite ,vo oriflame sum podolgo vreme a vo avon skoro i toa po inicijativa na moite potrosuvaci ,onie koi poracuvaa od oriflame kako da se prezasitija i me prenasocija na AVON-kompanijata i od dvete bi rekla deka ima proizvodi i so podobar i poslab kvalitet..sepak toa go pravam od licno zadovolstvo,toa me ispolnuva i se custvuvam kako prava zena koja bi gi potiknala site zeni da najdat vreme za sebe i da se neguvaat kolku sto mozat poveke pokraj ova toa zaclenuvanje mi donese spontano,neocekuvano nekoj denar poveke vo mojot budget ,pa i toa e od korist,nemam ograniceno vreme ,nemam obvrska go pokazuvam samo katalogot na mojot krug prijatelki i sekoja si poracuva po nesto najlesen nacin do zarabotka ,dokolku nekoja ima zelba eve ima moznost zastapeni se nasekade i probajte,veruvajte vo sebe i ke uspeete a i vam bi vi pretstavuvalo pred sve zadovolstvo .Kakvo e vaseto iskustvo dokolku ste bile clen?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 06 Окт 2011 17:45 #157854

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Јас во Орифлејм бев член 2 пати по 2 години,ми одеше убаво,имав добра заработка,но и двата пати заглавив :sram2: А за квалитетот ниту едните ниту другите производи не се ништо посебно за тие пари можеш поквалитетни производи да купиш:da:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: julija, nenuska

Ре: Каталошка продажба на козметика 11 Окт 2011 05:45 #158508

 • julija
 • julija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 265
 • Thank you received: 65
 • Карма: 0
Tocno taka deka ima pokvalitetni proizvodi ne e sporno toa no ne se ni za potcenuvanje...mene zadovolstvoto mi e da se zanimavas so toa ...eve mene toa me ispolnuva dokolku bi imala moznos i bi rabotela vo nekoja parfimerija no zasega nema pa i ova mi pricinuva zadovolstvo i hobi ,me relaksira ,se druzam imame sredbi,obuki,prezentaci i veruvajte kolku toa znaci ,kolku vo mene ima nekoja pozitivna energija pa neopislivo ,vo toa e ubavinata a najmalku e bitna prodazbata.
Koga stanuva zbor za proizvodite mozam da kazam deka najrazlicno deluvaat na sekoja koza,mozebi naeftiiot proizvod nas perfektno bi ni deluval i obratno .Cenite od oriflame se da povisoki no dokolku si clen se so relativno prilicni ceni za distributeri, a od avon se srekavaat proizvodi od min.do najvisoka cena i mislam ima za sekogo zavisno od toa kolku mozeme da si pruzime ...isto taka ima i testeri za sekoj proizvod ne e samo kataloski ,taka da za sekoj proizvod imam mostri i im davam da probat ,da pomirisat i jas ne kupuvam samo na katalog bez da vidam ni slucajno, tocno taka deka na katalog e edno na mostra e drugo ,nesakam nikoj -a da se pocustvuva izigran nitu pak jas ,sekoj odeluva nekoj denar go vlozuva vo sebe i sakam da bidat zadovolni a istoto se odnesuva i za mene zatoa gi imam nabaveno site mozni testeri,mostri gi ima vo golem broj,i veruvajte dosega so izborot na klientite ne moj izbor,se zadovolni i toa me tera da odam ponatamu,koga vikam zadovolni ne samo so zbor ili zele ednas i gotovo tuku se vrakat i samite me baraat,toa me bodri i uste poveke me raduva.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 22 Дек 2011 11:44 #172301

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Девојки да ве прашам, има ли некој искуство со Yves Rocher каталошка козметика?

Многу се зачудив пред некое време кога видов на ФБ дека се каталошка козметика, јас од странство имам купувано од продавници и баш беа скапи производи.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 22 Дек 2011 13:59 #172320

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Jas imam kupuvano od prodavnica ,slicna na nejze e bottega verde.Ne sum sretnala kataloska prodazba
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 26 Дек 2012 07:18 #227447

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
Sega skoro otkriv eden nov brend na kozmetika nameneta za katoloshko prodavawe so poteklo od Turcija...Pretstavnishtvoto im e vo TC Beverli Hils na kat vo prolazot kaj Brunoti tret dukan od leva strana... moze da se vidat proizvodite da se probaat verojatno cenite gore-dole kako Avon i Oriflame, ama ima interesni vaka na oko stvari....se si vikam aj denes aj utre ke vlezam ama nikako da najdam vreme...
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 27 Дек 2012 09:37 #227654

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Bica i jas imam vlezeno nekolku pati vo ovaa prodavnica, treba da se zaclenis za da mozes da kupuvas proizvodi, clenostvoto ne se naplaka, no edna naracka ne smee da bide ispod 1500 den.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 27 Дек 2012 18:31 #227751

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Bica i Mikimaus, козметикава од Турција да не стои во каталог под име Farmasi? Една комшиница ми покажа каталог, со не баш скапи продикти (реално немаше којзнае што), ама бендисав еден шампон и си го нарачав, 750мл, околу 250 денари, ефтин и многу ми се погоди :da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 28 Дек 2012 04:30 #227774

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
Dadada bash taka... ne sum zemala do sega od niv nishto ama taa e... imalo i sredstva za cistenje kako kozmetika za po doma i kozmetika za nega na telo i lice.... ama za negata na dzebot neznam kako stojat rabotite :)
a bash mi e milo shto si zadovolna od shamponot... edna koleshka bash se pofasli zemala kupka nekoja za telo so jasmin ne mi kaza kolku pari e i ona e zadovolna.... inaku za uslovite za naracka neznam kako stojat rabotite...
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
Последна промена: 28 Дек 2012 04:32 by bica.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот