Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Каталошка продажба на козметика

Каталошка продажба на козметика 02 Дек 2010 05:16 #81254

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Дали нарачувате од Avon / Oriflame, колку сте задоволни од нив? Каде сметате дека се поквалитетни производите, и дали се реални цените? Кој производ, редовно го нарачувате од Avon / Oriflame? И се друго во врска со нив...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Avon / Oriflame 02 Дек 2010 05:31 #81260

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Od Avon nemam mnogu poracuvano edno dve molivcinja do sega ,nekoi gelovi za tusianje i sl ama od poodamna taka da ne se sekavam mnogu sto i kako bile, ama od Oriflame mnogu imam poracuvano do sega i sum vo globala zadovolna ,edno vreme bev i distributer koga bev studentka i solidno pravev i naracki (ma da majka mi mi se lutese mnogu i mi vikase deka mnogu poracuvam za mene posto ne bev mesecno ispod 2-2500 den)a sepak bev studentka.Kako i da e imam probano mnogu proizvodi i sum zadovolna od Jordani kolekcijata ,od molivcinjata, od karminite, maskarite,imam mnogu neseseri i se mi e super a i cenite mi se pristojni i mislam deka se kvalitetni.Od Oriflejm na popust mozam da najdam maskara na pr. za 250 den a znam da si kupam Max Factor na primer od 900den a ne e mala razlika a mislam deka se kvalitetni:da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Avon / Oriflame 02 Дек 2010 06:36 #81304

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Poveke pati imam poracuvano od Oriflame , otkolku od Avon. Proizvodite od Oriflame se poevtini od Avon , no od Avon se pokvalitetni..Od Oriflame imam kupuvano , pudra za lice , senki , moliv za oci , parfemi, samponi , kupki , maskari. Od Avon karmini , ruz za lice , senki za oci , kupki , lakovi za nokti i definitivno mnogu mi se dopagaat ruzot i senkite za oci. Mnogu cesto se desava da proizvodite gi pokazuvaat edno vo katalogot a koga ke stavis na liceto e sosema drugo :laugh: Ednas kupiv maskara zelena od Oriflame i staviv 100 pati i pak nisto ne se poznavase...sepak sekako deka toa vo katalogot e cist photoshop :laugh: :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Avon / Oriflame 02 Дек 2010 13:25 #81327

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас сум многу недоверлива на ваквата каталошка продажба :) Неможам да се одлучам за нешто што на пример не може да го мириснам, да го пробам. Порано порачував и од двете фирми и најчесто бев незадоволна.
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Avon / Oriflame 02 Дек 2010 13:32 #81329

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
Јас бев дистрибутер и на Oriflame и на Avon. И како што кажа Славица, во Oriflame цените се поефтини, но затоа и квалитетот е полош, а во Avon се поскапи, ама затоа па си се навистина квалитетни. Иначе и од двете фирми кога бев дистрибутер ги пробав скоро сите производи.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Avon / Oriflame 02 Дек 2010 14:09 #81342

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
 • Карма: 0
Јас користам скоро се од Авон. Одкако знам за АВон држи квалитет. Тоа зборувам од врремето кога бев зачленета во Бугарија, па одкако го донесоа кај нас полесно ми е со дистрибуцијата. Имаат навистина квалитетно креми за лице, пудри, кармини, шминки. Не сакам да правам реклама но навистина производите се супер иако држат цена. А за во Орифлем не сум задоволна многу освен од Џордани колекцијата - друго нема ништо квалитетно! Не за џабе рекле што платиш тоа ќе имаш!
А да не зборувам за други колекции, навистина се прекрасни но се и доста поскапи. Е сега не вреди за пудра да се даде 2000 или 3000 денари? Нели? Или за молив за очи 1500 денари. Тоа не ми е јасно, но скеој си го знае својот приход и желба.
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****The administrator has disabled public write access.

Ре: Avon / Oriflame 02 Дек 2010 15:08 #81390

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Незнам за сега (бидејќи одамна не сум нарачала нешто), меѓутоа до пред некои 2-3 години се што сум купила било во некое минијатурно пакување. Така што не би рекла и дека со цените се нешто ефтини. Многу поквалитетна козметика може да се најде низ градов за истите пари. Инаку откако една моја пријателка се нафрла од сенките за очи на Орифлејм, не сум нарачала ништо, а и не планирам.
The administrator has disabled public write access.

Ре:Каталошка продажба на козметика 02 Дек 2010 15:13 #81395

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Jas naracuvam od Avon i sum prezadovolna. Sminkite i samponite im se super, a i so ceni se zadovolitelni. Kremi ne koristam bidejki sum zadovolna od Nivea pa ne bi eksperimentirala ama se ostanato mi pravi kejf.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Последна промена: 02 Дек 2010 16:07 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре:Каталошка продажба на козметика 02 Дек 2010 16:57 #81487

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
i jas imam poracuvano i od orifleim i od avon i kako sto velite proizvodite se pokvalitetni od avon i momentalno od tamu poracuvam,gi sakam losionite sto se za zategnuvanje za teloto i cesto gi poracuvam,imam poracuvano spreovi,od serumot za kosa za osteteni vrvovi i premnogu sum zadovolna imam nekoi parfemi i tie se dobri posledno poracav od jogurtite za telo od jagoda pa ke vidam kakvi se...
The administrator has disabled public write access.

Ре:Каталошка продажба на козметика 02 Дек 2010 20:53 #81606

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Од Avon нарачувам гелови за туширање и спрејови за тело и задоволна сум. Од Oriflame не нарачувам ништо. До пред некое време нарачував камена пудра Visions и сеуште ја користам. Имам нарачувано и други прозиводи од Oriflame, ама не бев задоволна. Avon имаат поквалитетни производи. Најдобро е козметиката да се купува од парфимериите. Таму може и да се проба бараниот производ.
Последна промена: 02 Дек 2010 20:57 by Barbie.
The administrator has disabled public write access.

Ре:Каталошка продажба на козметика 02 Дек 2010 20:58 #81609

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Nikogas ne naracuvam vakvi proizvodi i voopsto ne im veruvam a neznam zosto si kupuvam provereni proizvodi od parfimerri apteki i sl.
The administrator has disabled public write access.

Ре:Каталошка продажба на козметика 03 Дек 2010 23:52 #82510

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Имам пробано и од едните и од другите.
Од орифлејм не сум задоволна од ништо, додека од авон од одредени производи. Сепак кога се работи за декоративна козметика, си купувам во парфимерија. Имам пробувано разни маскари, демек со вакви и онакви ефекти, ниту една нема врска.
Пудра нема шанси да купам додека не видам состав и боја да погодам. А и цените им се исти како во парфимерии.
Моливчиња, кармини, лакови - понекогаш знам да земам, ама и тоа најчесто поради изборот на боја го купувам од парфмиерии. Купките од авон ми се убави и парфемите. досега ме немаат разочарано.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 04 Дек 2010 20:12 #82813

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Накитот е убав и во во двете. Парфем можам да нарачам само доколку има ароматизирана хартија,зошто неможам секој парфем да го поднесам. Маскари коректори и сјаеви обавезно корисам од АВОН веќе со години, а за тоници од Орифлејм, за останатото ептен треба да е нешто поволно и да ми го препорачаат за да го купам, се останато купувам од парфимерии.Инаку во врска со цените мислам дека орифлејм е за нијанса поефтини, но не е поентата во цената туку во квалитетот, сметам дека производите на АВОН се многу по квалитетни.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 04 Дек 2010 20:29 #82844

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Кад су се појавили, наручивала сам и од једних и од других, али нисам баш нешто била зафовољна, па сам одустала..
Више волим да одем у парфимерију и одаберем шта ми треба..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 04 Дек 2010 21:22 #82884

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
DijanaP wrote:
Накитот е убав и во во двете.
oсвен дизајн на накитот убав, квалитет немаат.
потемнуваат и губат сјај за брзо време. а да дадеш 500 ден, нагоре за парче накит не е малку.
Поарно ке купам некое поефтино, бар нема да ми е мака кога ќе треба да го фрлам
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 04 Дек 2010 23:43 #82974

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Од Авон имам малку порачувано по некоја купка и толку.
Додека од Орифлеин прилично доста.
Џордани голд ,сјајни кармини,креми за раце,тоник за чистење на лице,купки..
Задоволна сум затоа и нарачувам,но не е тоа нешто често на некој месец.
Единствено не купувам накит,ташни,креми за лице,шампони бидејќи баш не се добри.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 05 Дек 2010 04:30 #83112

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Ane wrote:
DijanaP wrote:
Накитот е убав и во во двете.
oсвен дизајн на накитот убав, квалитет немаат.
потемнуваат и губат сјај за брзо време. а да дадеш 500 ден, нагоре за парче накит не е малку.
Поарно ке купам некое поефтино, бар нема да ми е мака кога ќе треба да го фрлам
Досега сум немала такво искуство со каталошкиот накит, но невикам дека немале лоши серии на производство и да не им се погоди. Инаку не давам над 500 ден за накит од каталози освен 700 ако е ептен комплет прстен обетки ланче (кога се на попусти). Најчесто, не најчесто туку 90% од накитот го купувам на битпазар и вреди навистина ( :laugh: затоа дома имам 5 кутии со накит), но навистина некои модели вреди да се земат и од каталошката продажба.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 05 Дек 2010 04:37 #83116

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
DijanaP wrote:
Досега сум немала такво искуство со каталошкиот накит, но невикам дека немале лоши серии на производство и да не им се погоди.

Ќе да сум баксуз оти изгледа дека сите модели ми се погодија од такви лоши серии :zelen:

Дијанче - се, буквално се што имам земено или добиено како подарок од накит, било од орифлејм, било од авон - потемне и изгуби сјај.
Не е драга моја до лоши серии, туку не може да се очекува од бижутерија да трае вечно. не е ниту сребро, ниту злато. ;)
истото го мислам и за накит кој се продава овде кај нас во поскапите бижутерии, каде цените ги имаат баш напумпано. затоа арно рече ти - битпазар му е правиот избор :hahaha:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 05 Дек 2010 04:51 #83126

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
:gp: ама така е Ане, џабе сите шмизли у градов се прават фраерќи со ACESSORIES од незнам која таму продавница, кога јас за тие 1000 ден што они ќе дадат за еден-два пара обетки јас ќе купам 20 пара и поубави и ќе имам повеќе за менување.
Инаку баш се чудам на тоа што велиш потемнување, ама до сега ниту ми оставале траг на кожата (од никелот) ниту губеле боја, :poimnemam: хахахаххаха а ако си толкав баксуз за кога ги нарачуваш,ако некогаш пак се решиш да нарачаш кажи ми мене ја ќе ти нарачам може па ќе ти траат подолго ;)


ПС. ај знам дека ти иде роденден ќе ти купам накит за подарок ;)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mila87, EckaGj

Ре: Каталошка продажба на козметика 06 Дек 2010 00:54 #83397

 • Sandra
 • Sandra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 145
 • Thank you received: 14
 • Карма: 7
Порано нарачував и од Орифлејм и од Авон, ама не пронајдов некој производ што ми остави голем впечаток и престанав да нарачувам.
Некако поубаво ми е да отидам во парфимерија и да си го видам во живо производот па да го купам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 06 Дек 2010 02:36 #83470

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
 • Карма: 13
Освен крема за нозе од орифлејм не порачувам ништо друго,едноставно не и верувам на оваа козметика.
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 06 Дек 2010 03:25 #83499

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Koga se pojavi Oriflame naracuvav no ne bev nesto zadovolna, istoto bese i so Avon. Cenite i ne se bas taka prifatlivi so ogled na ambalazata vo koja se spakuvani proizvodite. Nemam naracano kozmetika od katalog poveke od 2 godini.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 06 Дек 2010 03:34 #83506

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
dekorativna kozmetika imam naracano od avon i oriflejm i ne sum voopsto zadovolna.za taa cena niz grad se naogja nesto pokvalitetno.

od zepter imam isto taka naracuvano,super zadovolna sum pogotovo od losionot za race.vekje 10 god go koristam.

rsi isto taka.maslata za telo i kristalniot kamen im se nezamenlivi.za po doma proizvodite mozam da kazam se najdobro pogotovo dzogerot,krpite za prasina i sl.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 06 Дек 2010 03:48 #83519

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Mama Vase wrote:

od zepter imam isto taka naracuvano,super zadovolna sum pogotovo od losionot za race.vekje 10 god go koristam.

rsi isto taka.maslata za telo i kristalniot kamen im se nezamenlivi.za po doma proizvodite mozam da kazam se najdobro pogotovo dzogerot,krpite za prasina i sl.

E da, ete Zepter i RSI sosema gi zaboraviv. Od Zepter imame naracuvano proizvodi i mnogu sme zadovolni, zboram vo mnozina bidejki mislam i na majka mi. Gi imame zemano kremite, lakovite za nokti i kalminite na swissological i od Zepter lambata, nezamenliva e, ja koristime za migrena, zatnat ili rastecen nos, bolki vo grloto, sum ja koristela i protiv akni. Odlicna e, efikasna i definitivno deluva.

Vo RSI taa bese zacleneta, isto mnogu sme zadovolni, osobeno od nevenoviot balsam, kristalniot kamen protiv potenje, masloto od cimet za masaza i protiv celulit, magicnite krpi i red drugi proizvodi, navistina se TOP :OK:

Megjutoa mora da zaklucam deka Zepter i RSI nudat proizvodi koi se mnogu klasi povisoko od Oriflame i Avon, a i stanuva zbor za sosema razlicni proizvodi.
Последна промена: 06 Дек 2010 03:49 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каталошка продажба на козметика 06 Дек 2010 03:59 #83543

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Порано сестра ми беше зачленета во Авон и стално нешто ми нарачуваше, и скоро од ништо не бев задоволна :poimnemam:
Од Орифлем имав сама нарачано две три креми за раце и уште нешто, ама некако и таму не ми се допадна ништо.

Од Цептер немам нарачувано никогаш, ама имам на поклон добиено, декоративна козметика и ми се допадна, само што не ми ги погодија боите :zelen:

За РСИ имам само пофални зборови, имаме доста работи од нив, и постојано нешто нарачуваме.Се е погодено.За ништо се немам покаено, дали било козметика, имам тавчиња, џогер, средства за чистење, особено тоа што им е за флеки е незаменливо, моите си нарачуваат и апчиња со лук, кремата со невен, чаевецот е исто така добар, златното масло.Ехе до утре можам да набројувам и да ги фалам.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.