Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
  • Страна:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Депилатори

Депилатори 28 Ное 2010 04:44 #78988

• jasmina 25
  • jasmina 25's Avatar
  • teenager
  • Теми: 802
  • Thank you received: 64
Ja imase predhodno ovaa tema no gledam sega ja nema...
vo plan sum da kupam depilator no se mislam od koja marka da zemam,edna drugarka mi go falese na roventa...kakov koristite vie?:unsure: :srce:
Последна промена: 28 Ное 2010 04:45 by Molly. Причина: Наслов-латиница
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилатори 28 Ное 2010 05:03 #79007

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7892
  • Thank you received: 5648
мојот е филипс и го имам над 10 години. којзнае дали уште се произведуваат вакви :hahaha:
претходно користев и од цептер. задоволна сум и од дватата.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...

Ре: Депилатори 28 Ное 2010 05:11 #79013

• Frogy
  • Frogy's Avatar
  • senior
  • Full Time Mother
  • Теми: 1585
  • Thank you received: 1152
Јас имам од НЕО 4 години го користам го купив 890 денари супер депилира,во однос на цената.:zelen:

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....

Ре: Депилатори 28 Ное 2010 05:13 #79017

• Molly
  • Molly's Avatar
  • senior
  • Теми: 2294
  • Thank you received: 1512
Јас имам Neo EP-175(баш сега проверував:zelen: ).Го добив на поклон и е околу 900 денари мислам, до сега само еднаш го имам користено и не сум баш нешто најзадоволна :poimnemam:

Ре: Депилатори 28 Ное 2010 05:17 #79022

• Annabel Lee
  • Annabel Lee's Avatar
  • ВИП
  • Information is not knowledge - Albert Einstein
  • Теми: 3882
  • Thank you received: 1775
Јас имам Цептер повеќе од 10 години, ама многу пати ми се расипуваше и го носев на сервис. Инку сум задовола како депилира.

Those who criticize our generation forget who raised it.

Ре: Депилатори 28 Ное 2010 05:25 #79033

• ljubica78
  • ljubica78's Avatar
  • junior
  • Теми: 695
  • Thank you received: 168
Jas imam PANASONIC WET AND DRY so site dodatoci go kupiv 3400 den od ELIPSO pred 1 godina. Nesum bas zadovolna ne gi faka vlaknata ubavo treba da pomines poveke pati. Dodatocite se za bikini i za bricene ama ne gi koristam nikogas. Me nervira so depilatorite sto se pravat mnogu podkozni vlakna. Sega da kupuvam bi kupila BRAUN ama togas kaj nas nemase. I nema potreba od dodatocite samo sto go plakas poskapo.

Ре: Депилатори 28 Ное 2010 05:37 #79046

• Elijana
  • Elijana's Avatar
  • senior
  • Теми: 1717
  • Thank you received: 350
jas imam philips satininelle mnooogu dolgo vreme i prezadovolna sum :OK:

Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)

Ре: Депилатори 30 Ное 2010 03:45 #79884

• jasmina 25
  • jasmina 25's Avatar
  • teenager
  • Теми: 802
  • Thank you received: 64
deneska si kupiv depilator na rowenta mi go falese edna drugarka pa ke vidime uste go nemam probano,ima 2 godini garancija...

Ре: Депилатори 30 Ное 2010 05:12 #80021

• Mama Sani
  • Mama Sani's Avatar
  • senior
  • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
  • Теми: 2653
  • Thank you received: 1852
Mojot depilator e na Philips i go imam 100 godini, se seguvam no go imam dobri 9 godini, go kupiv od Francija, dusata mu ja izvadiv i seuste super si raboti da ne go podrecam.

Ре: Депилатори 30 Ное 2010 05:35 #80036

• Zlatna
  • Zlatna's Avatar
  • senior
  • Теми: 1107
  • Thank you received: 360
И јас го имам на Zepter повеќе од 10 години.Презадоволна сум, вади супер, душата јас него му ја вадам :laugh: Ни на сервис бил, ни ништо...до сега супер се покажал :da:

Ре: Депилатори 30 Ное 2010 05:42 #80044

• Frogy
  • Frogy's Avatar
  • senior
  • Full Time Mother
Јас мојот повеке го користам за раце и лице.На лицето го користам за вадење на влакненца под бакембардите и потоа се чисти со вода и ракија,го користам и за рацете.Е сега имам проблем скоро 1 година,а доттогаш ништо ми се немаше појавено,сега под бакембардите имам ситни зрнца како од подкожни влакна,дури се чудни како точки залепени да се,како сува кожа,незнам како да ви објаснам....Знаете ли како да ги отстранам??

Ре: Депилатори 30 Ное 2010 15:45 #80135

• mamicka
  • mamicka's Avatar
  • teenager
  • :)
  • Теми: 953
  • Thank you received: 338
Srna wrote:
Mojot depilator e na Philips i go imam 100 godini, se seguvam no go imam dobri 9 godini, go kupiv od Francija, dusata mu ja izvadiv i seuste super si raboti da ne go podrecam.

I jas isto mnogu mi se pogodi :)

Депилатори 25 Авг 2011 20:14 #150309

• vodolija88
  • vodolija88's Avatar
  • new born
  • Теми: 1
Zdravo na site!Ne sretnav tema za ovoj depilator pa zatoa otvoriv nova! Citav mnogu po internetov za E-Rola depilatorot pa me interesiraat vasi mislenja ili uste podobro iskustva!
Последна промена: 21 Јун 2012 08:38 by Majsi. Причина: промена наслов и префрлување во веќе постоечка тема

Ре:Депилатори 21 Јун 2012 05:25 #204511

• my sister
  • my sister's Avatar
  • new born
  • Теми: 1
Jas go kupiv ovoj depilator i voopsto ne sum zadovolna. Moj sovet: Ne go kupuvajte, 'depilatorot' nema vrska.
Последна промена: 21 Јун 2012 08:39 by Majsi.

Ре: Депилатори 21 Јун 2012 08:47 #204578

• Ariel
  • Ariel's Avatar
  • toddler
  • Теми: 295
  • Thank you received: 62
I jas imam Philips sigurno 7-8 godini i super e epten sum zadovolna

Ре: Депилатори 22 Јун 2012 02:25 #204685

• Sunset
  • Sunset's Avatar
  • toddler
  • Теми: 247
  • Thank you received: 77
Sto se odnesuva do depilatori od sopstveno i tudjo iskustvo mislam deka BRAUN se najdobri.Imam Braun Silkepil veke deset godini,otkako sum go kupila ne sum otisla na depilacija na noze.

Notes:
Последна промена: 22 Јун 2012 02:25 by Sunset.

Ре: Депилатори 22 Јун 2012 12:02 #204862

• Станчева
  • Станчева's Avatar
  • toddler
  • легач...
  • Теми: 250
  • Thank you received: 30
Како фирма за овие работи (депилирање, бричење, потшишување) мислам дека се издвојува Браун, иако јас цел живот се депилирам со Филипс.
Но, на кој како ќе му се погоди. Погоре беа пишани убави зборови за Нео депилато, ама така се погодил, инаку Нео како Нео... уф , не , никогаш....

Ре: Депилатори 26 Јун 2012 08:32 #205358

• iva.siskova
  • iva.siskova's Avatar
  • junior
  • Теми: 562
  • Thank you received: 70
Jas bev do sega so Cepter najstariot model i vcera se podnoviv,uste ne sum go probala,se nadevam deka ke se pogodi

Ре: Депилатори 26 Јун 2012 18:07 #205405

• Dilberta
  • Dilberta's Avatar
  • junior
  • Теми: 514
  • Thank you received: 722
Имав неколку Braun депилатори и одлични се но најголемата мана им е што влакната влегуваат преку запчаникот во внатрешноста и потоа почнува да грее и да работи побавно... а не се отвара нормално со штрафчиња за да се исчисти туку има едни како запци кои ептен тешко се отвараат. Затоа една моја другарка ме научи како да го отворам и тоа беше буквално со ударање од земја по што се распаѓа на два дела и фино лепо си го чистев па си го склопував назад... може има пософистициран начин ама јас не успевав другачие да го отворам. Последно пред година дена гледав Braun депилатори и сеуште ги прават со истиот запчаник.

Ре: Депилатори 26 Јун 2012 18:35 #205407

• Ana78
  • Ana78's Avatar
  • junior
  • Теми: 665
  • Thank you received: 388
12 godini go imam depilatorot na Zepter, raboti bez nitu edna zamerka, prezadovolna sum si od nego

Ре: Депилатори 27 Јун 2012 01:54 #205416

• Sunset
  • Sunset's Avatar
  • toddler
  • Теми: 247
  • Thank you received: 77
TatjanaV wrote:
Имав неколку Braun депилатори и одлични се но најголемата мана им е што влакната влегуваат преку запчаникот во внатрешноста и потоа почнува да грее и да работи побавно... а не се отвара нормално со штрафчиња за да се исчисти туку има едни како запци кои ептен тешко се отвараат. Затоа една моја другарка ме научи како да го отворам и тоа беше буквално со ударање од земја по што се распаѓа на два дела и фино лепо си го чистев па си го склопував назад... може има пософистициран начин ама јас не успевав другачие да го отворам. Последно пред година дена гледав Braun депилатори и сеуште ги прават со истиот запчаник.
:krsti:

Notes:

Ре: Депилатори 27 Јун 2012 16:26 #205537

• Frogy
  • Frogy's Avatar
  • senior
  • Full Time Mother
Пред неколку месеци го купив овај депилатор(трет по ред,се надевам овај ке потрае) и презадоволна сум досега :cigara:

Ре: Депилатори 28 Јун 2012 05:42 #205599

• Hermiona
  • Hermiona's Avatar
  • teenager
  • Теми: 739
  • Thank you received: 312
Sunset wrote:
Sto se odnesuva do depilatori od sopstveno i tudjo iskustvo mislam deka BRAUN se najdobri.Imam Braun Silkepil veke deset godini,otkako sum go kupila ne sum otisla na depilacija na noze.

Potpis na ova. isto i jas imam Braun silk epil moze i poveke od 10 godini, ne e mrdnat i race i noze depiliram smao so nego.

A ova sto go pisuva TatjanaV, stvarno prv pat go slusam. Mene mi se nema sluceno i nemam nikakvi problemi-raboti isto kako prviot den.

Ре: Депилатори 28 Јун 2012 06:30 #205636

• Cize
  • Cize's Avatar
  • teenager
  • Mama_i_Martin undercover
  • Теми: 773
  • Thank you received: 742
Јас користев Philips Silkepil многу време и одлично ме служеше. Додуша јас на козметичар се депилирав најчесто, тоа највеќе за на пат или нешто итно, или во лето за рацете и пазувите. Не знам што ме спопадна лани нов да купам, многу го рекламираа Braun 7681 и се испружив 70 евра. Никаква разлика во однос на Philips, единствено што има опција и под туш, значи во вода да се депилираш. Ама да ја оставам водата да тече пола саат не доаѓа во предвид. Има опција и за бричење и тоа го користам понекогаш кога многу ми се брза, спрема обичен жилет е многу подобро. Се на се, ако купуваш нов верувам добар избор, а ако веќе имаш, а сакаш да подобриш/убрзаш не вреди. Имаше некои влажни марамчиња на Olaz со депилаторот, да се поминеш со нив неколку минути пред депилацијата, намалува болка. Ама мене не ми е многу болно и не ми се мачла се и сешто по мене.
Цептер не се сеќавам како е изведен, Philips е со дискови кои вртат и се приближуваат па така ги потфаќаат влакненцата, а Braun е како со мали метални плочки како кај чупалица кои се приближуваат, го кубат влакното и отпуштаат. Еве од искуство и двете вршат работа, со тоа што кај Braun можам да речам мноооогу мали ги подфаќа. Има како едно цилиндарче кое малку ја натиснува кожата и дозволува машинката сосема блиску да се приближи. Braun 7681 има и додатоци за чувствителни зони, за да депилира само мала регија, на пр. 1 сантиметар широка.
Еве го
Последна промена: 28 Јун 2012 06:32 by Cize.

Ре: Депилатори 10 Ное 2012 13:11 #220847

• Cuvce
  • Cuvce's Avatar
  • senior
  • ex mikimaus
  • Теми: 1628
  • Thank you received: 1002
И јас се решив да купам депилатор, во последно време се утепав од бричење, никако да успеам да најдам време да отидам и да се издепилирам, а за кратко уште помалку време ќе имам, па решив да пробам со депилатор, затоа што ова вака со бричов не иде, секој трет ден се бричам. Вака како што читам повеќето сте задоволни од депилаторите на Philips, сега гледам на страниве на техомаркет и нептун, имаат избор, јас би дала до кај 3000 ден максимум. Од кој поточно депилатор на Philips сте најзадоволни?
  • Страна:
  • 1
  • 2
  • 3