Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Колку време ви е потребно за да се средите/дотерате?

Колку време ви е потребно за да се средите/дотерате? 27 Ное 2010 23:16 #78813

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Пред да одите на работа, да излагате во град или било каде.... колку време ви е потребно за да се средите/дотерате. Колку време се двоумите што ќе облечете? Потоа кои штикли и дали имате таков накит за таа комбинација? Кој парфем, сјај,како да се нашминкате? Колку врме поминувате пред огледало за да се нашминкате и да ја наместите косата?....Колку одприлика време ви е потребно за сето тоа?
Последна промена: 11 Сеп 2011 14:36 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 27 Ное 2010 23:20 #78818

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
 • Карма: 13
Многу сум брза за спремање,јас работам се со план,секоја минутка е испланирана и многу се нервирам ако некој ми го поремети планот :) .Како и да е најмногу ми е потребен саат време,за бањање,облакање, фенирање и шминка,бидејќи не се шминкам многу затоа сум и брза.А за облекувањето размислувам додека се бањам што со што ке искомбинирам.
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 27 Ное 2010 23:22 #78820

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Isto i jas sum brza koga se spremam , se vkupno i sminkanje , oblekuvanje itn , go zavrsuvam za okolu 20 minuti :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 27 Ное 2010 23:39 #78833

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
Порано(читај помлада ;) ) кога бев редовна излагачица во „скопската шема“ ми требаше цел ден да се спремам :laugh: :laugh: :laugh: шала на страна ама сигурно 2-3 саати сум планирала, пробувала различни комбинации на облека,шминка, фрузура, различни чевли, чанти и други тракатанци :ljutko: ...Еххх младост лудост :zelen: ...Затоа пак сега е друга песна, можам за 30 минути да се исфенирам,нашминкам и облечам и спремна за излегување.Нормално зависи и од приликата за каков тип на излегување се работи :)
Последна промена: 27 Ное 2010 23:46 by Zlatna.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 27 Ное 2010 23:40 #78834

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Jas odnapred kje si smislam sto kje nosam posto voobicaeno ne odam nekade neplanirano a se sminkam za 10 minuti taka sto voobicaeno sum za brzo vreme gotova. Za na rabota se spremem za 15 minuti.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 28 Ное 2010 00:16 #78849

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
На послу носим униформу, тј комплетно се пресвлачим, тако да ми није много битно да сваки дан буде нека специјална комбинација, најчешће сам у фармеркама.. а комплетно се нашминкам за 10 до 15 минута са све чешљањем..више ми одузима времена ујутру испијање кафе, него спремање..
Изласци су све ређи и ређи, тако да појма немам колико би ми времена требало да се спремим за неку специјалну прилику..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 28 Ное 2010 00:26 #78852

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
koga ne bev mazena potocno pred da go zapoznam mm za sreduvanje mi bese potrebno skoro 2 saati sega se spremam nabrzina znaci sminkanje oblekuvanje okolu pola saat...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 28 Ное 2010 03:36 #78915

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Било да е за излегување вечерно,на кафе,шетање,до кај другарка се спремам се на се за 30 мин.Во ова не го бројам туширањето.Значи да се фенирам ако мислам дека треба,нашминкам,ставам накит менжуши,саат,ланче,итн,облечам гардероба и обувки.
Комбинациите ги правам во глава многу предходно.Се случува да се предомислам па планираните ташна и кондури да не одговараат но брзо менувам.
Брзината се стекнува од млади денови,а и со годините некои работи се рутински.
Кога би одела на работа рано сабајле сигурно и побрзо би се спремила.
Нешто повеќе време ми треба ако одам на свадба или поважна свеченост.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 28 Ное 2010 15:32 #79105

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Искрено навистин сум брза во дотерувањето. 98% од случаевите ми се испланирани така да однапред размислувам што ќе оплечем, каква комбинација,што со шминката. Така кога знам на пример дека треба во 18Ч да излезам во 17Ч почнувам со подготовка (туширање,облекување,накит,шминка,парфем,местење ташна,штикли....) зошто уживам полека да се спремам. А кога доцнам, буквално доволно ми се 20-25 минути сето ова да го средам набрзина.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 28 Ное 2010 15:47 #79109

 • kukulicka
 • kukulicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Love Luka :*
 • Теми: 643
 • Thank you received: 149
 • Карма: 11
uh koga bev nekoi si 18-19 god pa toa bese mnogu bitna rabota :D
se ga ne deka ne se sreduvam no stilot mi e mnogu polezeren sakam poslobodna obleka farmerki maicki casual :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 28 Ное 2010 20:56 #79205

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Зависи од тоа каде одам.Ако е за на кафе и е по casual 30 минути.А ако е излегување за во град ми треба повеќе време, да се исфенирам, облечам, нашминкам околу 1 час.
Сакам полека да се спремам, мразам кога доцнам(ретко се случува) и спремањето да биде набрзина.Тогаш секогаш заборавам нешто, дали римел да ставам или сл.:poimnemam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 29 Ное 2010 02:26 #79268

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Porano celi rituali i paradi se pravea pred izlaganje, eheee, sega za 15 minuti sum gotova :) i stalno nekogo cekam da se dospremi :(... :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 02 Дек 2010 21:05 #81618

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Јас не обожавам да се дотерувам, така што пред огледало се спремам за 10 минути.
Последна промена: 02 Дек 2010 21:06 by Barbie.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 03 Дек 2010 01:12 #81717

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
За на работа ми требаат некои 15 минути за облекување, шминкање, и слично. За некаде излегување па моќда некои 20-30 минути зависи каде одам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 03 Дек 2010 01:18 #81721

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Dzena wrote:
Порано(читај помлада ;) ) кога бев редовна излагачица во „скопската шема“ ми требаше цел ден да се спремам :laugh: :laugh: :laugh: /quote]

:laugh: E i jas koga bev del od taa sema se spremav po 100 saati, smisluvav, ja terav majka mi da mi sie (epten e dobra :) ), ama odamna izlegov od taa sema, mi se stuzi realno....

Sega sum pobrza, ama ne mnogu brza, pak najmalce 30 minuti mi trebaat.... D:) obro, za obicna dnevna prosetka pobrzo se spremam, iako maliov mi odzema najmnogu vreme, vsusnost za negovite potrebi mi odi pola saat.... I toj sto treba da izleze so mene, samo komentira: "Pa pzbrzo, sto napravi, 3 saati se spremas...." :zelen:
Последна промена: 03 Дек 2010 01:18 by Nebo.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 03 Дек 2010 01:48 #81747

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Јутрос сам оборила све своје рекорде у спремању..наиме, успавала сам се и за 15 минута сам успела и да се истуширам, намажем млеко за тело, умијем, оперем зубе, комплетно нашминкам, али баш оно комплетно шминкање са све подлогом, пудерима, три нијансе сенки, креон, маскара руменило, руж и да средим фризуру..још сам после имала времена до буса да попијем и кафу коју сам у међувремену скувала уз једну цигарету..

Сад кад бих требала све то да поновим, мислим да никад не бих успела..:laugh:
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: redsonja

Ре: Дотерување/средување 03 Дек 2010 01:57 #81751

 • redsonja
 • redsonja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • љубовта е се
 • Теми: 505
 • Thank you received: 635
 • Карма: 64
ЗЗ :muahaha:
И замисли поради кафето те спотерува и мораш да се вратиш назад дома итно во веце:rofl: .
Кој Марфи би бил тоа, во чест на рекордот - ем брзо си се спремила ем доцниш на работа.


Ха, да не бидам офтопик, јас знам и да се шминкам додека мм ме вози накај работа или во градски автобус.
А знам и да не се шминкам;) .
Моите клунчиња
Ј. 08.08
Д. 10.10
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ZZ

Ре: Дотерување/средување 03 Дек 2010 02:01 #81756

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
redsonja wrote:
ЗЗ :muahaha:
И замисли поради кафето те спотерува и мораш да се вратиш назад дома итно во веце:rofl: .
Кој Марфи би бил тоа, во чест на рекордот - ем брзо си се спремила ем доцниш на работа.
.

ne,ne zamisli da i se isturilo celo kafe vrz nea :muahaha:

jas spagjam vo rekorderi,so se banjancija i kosa.max 40 min.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ZZ

Ре: Дотерување/средување 03 Дек 2010 02:05 #81762

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
redsonja wrote:
ЗЗ :muahaha:
И замисли поради кафето те спотерува и мораш да се вратиш назад дома итно во веце:rofl: .
Кој Марфи би бил тоа, во чест на рекордот - ем брзо си се спремила ем доцниш на работа.

Ишла сам ја и у WC, то је незаобилазан ритуал после кафе :sram2: ..али ај реко не морам баш до детаља да напишем..:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 03 Дек 2010 03:45 #81850

 • Strumfetka
 • Strumfetka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • t.nade
 • Теми: 468
 • Thank you received: 52
 • Карма: 6
za doteruvanje znam da potrosam dosta vreme ama zavisi od prilikata, a najveke od raspolozenie, ako odam kaj sto mnogu-mnogu ne mi e kef znam i da izlezam taka salabajzerski, ama na momenti i cel den mi e malku :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дотерување/средување 03 Дек 2010 04:57 #81943

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Jas obozavam da se spremam i da imam vreme na raspolaganje jas bi se spremala edno 2-3 saati MINIMUM:hahaha: .Sekoe sabajle stanuvam porano za da se izbanjam, dali bilo zimo lete minus 20 stepeni jas se banjam obozavam da si se nasminkam onaka so site marifeti pudra , ruz, sjajce ,maskara ,vitkam trepki i :gone: .Obozavam cistota cista obleka ubava pristojna sminka koja ne dreci na site strani ubav parfem tasnicka ,za merak.Za da se spremam kako sto sakam so se banjanje i sminkanje mi trebaat otprilika da stanam 1,5 saat pred da izlezam i plus imam vreme za:kafe: i sto e najvazno recisi nikogas ne docnam nikade
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку време ви е потребно за да се средите/дотерате? 06 Дек 2011 12:42 #168974

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Зависи за каде се спремам од 30 минути до еден саат понекогаш саат и пола , сепак сакам едноставност и убавина, несакам премногу шминка и премногу уфирцаност за преку ден

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку време ви е потребно за да се средите/дотерате? 06 Дек 2011 13:06 #168986

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Сабајлечки за на работа ми требаат 30-40 мин а за вечерно искачање ми требаат околу саат до два сакам полека да си се спремам без брзање да си се нашминкам да одберам што ќе облечам и секогаш сум навреме али затоа ММ обавезно си го чекам да си се спреми :rofl:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку време ви е потребно за да се средите/дотерате? 06 Дек 2011 14:19 #169011

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
a da se registrira maz ti da pishe kolku nego mu treba da se dotera, posle i mojot kje go nateram. Kako nevesti se.Jas max pola saat ako ne se feniram.
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку време ви е потребно за да се средите/дотерате? 06 Дек 2011 18:34 #169066

 • Kimy
 • Kimy's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 292
 • Thank you received: 43
 • Карма: 1
haha zavisi koga kako no najcesto 1:45min :sram: ...od koi 1 cas mi treba samo za sminkanje,potoa pola saat za kosata a ako ja peglam i ja mestam nadgradbata pa i poveke,i na krajot najbrzoto 10 minuti za oblakanje(so prethodno isplanirno so da se nosi),cesto pati si vikam jas podobro da si sedam doma oti ako pocnam da rabotam ke bide interesnoooooooooo.....:blink: ...sam oke kazam svaka mu cast na mm koj ne e takov sclo i da ne moze da ceka pa ne mi pravi problemi :fijuk:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.