Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Маскара

Ре: Маскара 08 Окт 2012 05:31 #216766

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Golden Rose маскарата не си ја менувам за ништо ;) Само јас ја користам таа што е за виткање на трепки, не за волумен, не ми текнува како се вика точно, curl мислам беше, инаку пакувањето е исто тегет со златно. Исто користам и сјај за уста од Голден Роуз. Инаку еден шминкер кој исто ја користи оваа козметика ми кажа дека фабриката на Голден Роуз била во Турција одма до фабриката на Диор, па малку краделе материјали и технологија и затоа имаат толку добар квалитет сличен на Диор, ова ми го кажа за маскарата и сјајот, е сега колку е точна информацијава незнам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 08 Окт 2012 05:36 #216770

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
A kade gi kupuvate ovie proizvodi na Golden Rose???
Vo onaa prodavnicka sto e na RECORD???
Bi ja probala maskarava sto ja iznafalivte. Iskreno tolku eftino nikad ne sum platila maskara. :what:
Последна промена: 08 Окт 2012 05:37 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 08 Окт 2012 05:45 #216772

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Ја има и на рекорд и во ГТЦ имаат до полини мислам продавница голема, во рамстор исто има, ама нема толку многу избор. На друго место не ми текнува.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Маскара 08 Окт 2012 05:46 #216774

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7912
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Macika - ja imas tamu, a ja ima vo nekoi apteki. tebe macika najblizu ti e aptekata vo QBE, kade isto imaat proizvodi od golden rose, t.e imaa barem dodeka ja rabotev tamu.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 08 Окт 2012 05:47 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Маскара 08 Окт 2012 05:55 #216776

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
macika wrote:
A kade gi kupuvate ovie proizvodi na Golden Rose???
Vo onaa prodavnicka sto e na RECORD???
Bi ja probala maskarava sto ja iznafalivte. Iskreno tolku eftino nikad ne sum platila maskara. :what:

МАци, јас од Зелено Пазарче некни си ја купив потполно истава Систер што ја има постирано, за 120 денари...Супер е....вчера на филмот Трето Полувреме и по неколку солзички не ми се разлеа :laugh:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Маскара 08 Окт 2012 06:19 #216781

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7912
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
ja ne znam sto da kazam za taa kozmetika sto se prodava na zeleno pazarce. mnogu mi e somnitelna. nekogas tamu prodavaat i kopii od loreal za smesna suma, taka sto i taa sto e tamu golden rose, ne znam dali e isto falc ili ne....sto znam mozda sepak posto e eftina kozmetika neli nabavnata im e isto niska cena i im se isplati da ja prodavaat originalnata golden rose, namesto da zemaat falsifikat.

inaku najvazno mi e sto cel den ja nosam, ne mi se pravat "panda" oci :D t.e onie crni krugovi od maskarata sto ja nosam, a mi se ima slucuvano so dosta poskapi maskari. taka sto sega za sega ostanuvam verna na ovoj prozivod
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 08 Окт 2012 06:25 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Маскара 08 Окт 2012 08:10 #216787

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Posledna maskara sto kupiv e za volumen od Alverde i top mi e, a eftina e, okolu 150 den.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Маскара 09 Окт 2012 03:07 #216898

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Јас ја имам оваа на Max Factor од пред некој ден, и до сега само еднаш имам ставено од неа, како за прво ставање беше добра со оглед на тоа плус дека нешто и не се ц'цкав затоа што немав време. А плус и немам некои природни трепки вауу пошто сум светла.


The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 09 Окт 2012 05:38 #216921

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Bubamara a dali ja imas koristeno i plavata ista vakva sto e na Max Factor? Jas se mislam megu plavata i ovaa? Koja e podobra? Koga bev vo Satci me ispismanija deka ne cinele na Max Factor demek i brzo se susele, pa ja kupiv na Artdeco i nesum nesto voodusevena .
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 22 Окт 2012 06:19 #218486

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2983
 • Thank you received: 1372
 • Карма: 60
Само што ја купив Lumene Natural Code. Утре ќе ја испробам, не сум премногу љубопитна изгледа :D
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Последна промена: 22 Окт 2012 07:04 by Cinnamon.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 22 Окт 2012 06:52 #218493

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
Nebo wrote:
Posledna maskara sto kupiv e za volumen od Alverde i top mi e, a eftina e, okolu 150 den.

ovie priozvodi vo DM gi ima?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 22 Окт 2012 06:54 #218494

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Да во ДМ ги има. И јас ја гледав ама скептик бев. Исто и за на Голден Роуз маскарите, но кај и да е ќе морам да се подновам со некоја од овие две.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Маскара 25 Окт 2012 15:53 #218859

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Ja zedov i jas od GOLDEN ROSE maskarata i ne me voodusevi bas. Denes od SCHATZE si zedov na MAX FACTOR , false lash plavata sto e so gratis 2000 kalorii na MAXFACTOR.
Inaku GOLDEN ROSE x4 maskarata ja zedov od aptekata na EUROFARM i toa za 95 denari.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 06 Ное 2012 05:35 #220181

 • Ирис
 • Ирис's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 79
 • Thank you received: 17
 • Карма: 0
Ljubica78, како си задоволна од MAXFACTOR? Истата понуда (фалсе ласх violetova + 2000 kalorii) ја има во Космо, па се мислам дали да ги земам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 06 Ное 2012 06:28 #220191

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Iris, sega samo dva pati imam staveno od violetovata(2000 kalorii e standart ne ja probav sega, no ja imam porano koristena i bese super) a violetovata ne e losa trajna e na kepkite i ne se razmackuva inaku od ARTDEKO sto ja imam nekako kako da se roni od klepkite neznam kako da kazam. Samo ovaa nekako mi e kako slaba treba poveke sloevi da namackas. Jas ja zedov od SATCI i tamu e ista cena ,no imase i od violetovata i crna mislam deka na nea pisuvase deka e 24 casovna. I dvete so 2000 kalorii gratis.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 12 Мар 2013 13:16 #234679

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
сакам да си купам некоја квалитетна маскара , кога ќе ја нанесам да додава волумен на трепките и должина :trep: кажете ми некоја што ја имате испробано ?

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 12 Мар 2013 14:03 #234683

 • Mamita
 • Mamita's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 277
 • Карма: 1
Чоколатце јас би ти ја препорачала Lоreal Lash Architect Mascara 4D (околу 700 и нешто денари е). Екстра е, многу сум задоволна и згуснува и издолжува.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Chocolate

Ре: Маскара 28 Мај 2013 08:31 #239913

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Po preporaka na mnogu prijatelki ja kupiv maskarata na Golden Rose - Maxim eyes zoltata sto e. Kostase 105 denari i stvarno e odlicna klepkite gi pravi super.

The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Маскара 28 Мај 2013 09:24 #239921

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Ja imam istava i duri zacuduvacki e kolku e dobra za cenata. Jas ja zemav 95 den vo Eurofarm pred nekoj mesec cisto za proba oti nemav vekje nikakva i iskreno ne ja menuvam povekje.
Ne mi se isplati da davam 1000 i kusur denari za skapi brendirani maskari koi za dva tri meseci kje se isusat i treba da gi frlam. Vaka i da se upropasti za taa cena ne mi e gajle a maskarata e odlicna.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Последна промена: 28 Мај 2013 14:56 by Tessi. Причина: nepotreben citat
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 29 Мај 2013 05:03 #239958

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Ја купив од фришоп Lоreal Lash Architect Mascara 4D и стварно вреде за парите не може да се спореди со другите поскапа е ама таква форма на трепките до сега со ниедна маскара немам добиено, зедов и моливче и сенки на лореал , и сум презадоволна

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 04 Ное 2013 11:29 #245348

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Јас ја корситев маскарата на Мејбилајн Рокет, но не бев задоволна ми ги лепи трепките и многу тешко се вади мислам дека останав без трепки :ua: сега ја купив Benefit they are real , и сум презадоволна, и ги издолжува трепките како вештачки да имам ставено и ги волумизира и многу лесно се вади :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 04 Ное 2013 17:50 #245354

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7912
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
ljubica78 wrote:
Po preporaka na mnogu prijatelki ja kupiv maskarata na Golden Rose - Maxim eyes zoltata sto e. Kostase 105 denari i stvarno e odlicna klepkite gi pravi super.

ги користам маскарите на голден роуз и баш се мислев за овие кои ме потсетуват на едни други, па бев со резерва дали да земам. сега дефинитивно следен пат ќе пробам една ваква. инаку користам од тие црните 4x volume.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 06 Ное 2013 07:09 #245412

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Јас ја користам оваа во мометнов и сум многу задоволна

The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 06 Ное 2013 07:35 #245413

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
I jas sum za kupuvanje maskara i najverojatno ke probam nekoja na Golden Rose. I da ne mi se pogodi, cenata e super povolna, pa bar da ne mi e krivo :)

Posledno ja imav na Loreal Million Lashes

Ja zemav od free shop na akcija 2 maskari i molivce za oci bea 20 evra. Dobra e, ama ne e WOW :trep:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 06 Ное 2013 08:09 #245417

 • dusa
 • dusa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Everything is possible again
 • Теми: 55
 • Thank you received: 18
 • Карма: 0
Mozete li da mi kazete dali maskarata na Golden Rose lesno se vadi? Jas sakajki da zastedam namesto maxfactor kupiv essence maskara i koga ja nanesov si pomisliv top e - ama podocna otkriv gi ostetuva trepkite tesko se vadi.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот