Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Маскара

Ре: Маскара 15 Мар 2012 05:17 #188600

 • Sunshine*
 • Sunshine*'s Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 288
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
И јас потврдувам за маскарите на Golden Rose, бев скептик додека не пробав ама од тогаш само такви купувам. Сум пробала еден куп маскари, на l'oreal дефинитивно не ми се допаѓаат, лом ми ги прават трепките а задоволна сум исто од AVON-ANTI SHOCK и LANCOME кои се убедливо најдобри само што се премногу скапи.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 05:35 #188609

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Loreal 4D Architect e najdobra maskara sto sum ja imala do sega i vredi sekoj denar. ;)

[img size=300x300]www.kissandmakeup.tv/mascara-lash-architect-4d.jpg[/img]
Последна промена: 15 Мар 2012 05:36 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 05:37 #188610

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
E da, zaboravila sam da napisem da je ovo vaznije od maskare..Malo ga zena koristi, a fenomenalna je spravica..ja bez nje nigde..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 07:08 #188639

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Ја користев од флормар, маскарата x10 sculpting masacara и многу бев задоволна. Потоа ја купив од мејблај виолетовата, ама таа drama look , ама некако ме разочара. Сега кога ни дадоа од работа за 8ми март ваучер од Космо, имаше акција - мејблајн маскарата жолта со моливче за очи црно ги земав. Жолтава ја имам користено одамна и ми е докажана маскара.

Инаку ова ножичкиве за трепки порано ги користев и мислев не можам без нив. Ама требаше да отидам некаде и бев на шминкање, па таму кога ми ставаа маскара, приметив дека не користат вакви справи а трепките се супер. Затоа решив да се откажам од машинчево и во право бев - се може и без него, само да е добра маскарата и правилно да се нанесе.
Плус сега ми се погусти трепките, затоа што не ги малтретирам дополнително.
;)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 10:49 #188700

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Mislis da uvijac ostecuje trepavice?

Ja sam onako ozbiljnije pocela da se sminkam sa nekih dvadeset, a uzor mi je bila moja tetka..ona mi je tad poklonila taj uvijac i koristim ga i dan danas, punih dvadeset godina..i jos uvek imam trepavice..:laugh:

Moze i bez njega, nije da ne moze..ali lepse je sa njim..bolji efekat se postigne sa manje maskare i za manje vremena..meni dovoljno da ne odustajem od njega..:OK:
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 10:59 #188705

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
ZZ, а баш сакав да те прашам која марка ти е увијачот кога тој пред 20 години купен :muahaha:
И јас ја користам Лореал 4Д, убаво ги прави трепките, само не ми се свиѓа што има такви ситни влакненца.
Долго време некако немав ставено маскара и ми здивеле трепкиве, не ми се виткаат. Ќе пробам и јас со увијач.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 11:00 #188706

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Да се оштетуваат.

Мене ми паѓаа трепките и ми се кубеа. Не дека останав без нив или па да речеш екстремно нешто, ама во секој случај забележав дека ми прави проблем.

Којзнае можда мојов некој така бил намерачен да кубе :hahaha:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 12:25 #188722

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Демек ќе мењав и пак, по втор пат купив од евитнаријава-Голден роуз 3Д, малце различен од претходниот, исто со гумена четка-таква најмногу ми одговара и овој ми е уште поубав....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mama

Ре: Маскара 15 Мар 2012 12:46 #188726

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Ja zedov ovaa pred nekoe vreme i ic amaic ne sum zadovolna. Prv pat da se razocaram od maskara, a ne e bas evtina.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 13:58 #188734

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Big Sister wrote:
Којзнае можда мојов некој така бил намерачен да кубе :hahaha:

Koj zna sta si ti koristila..:roll: :hahaha: (bilo je jace od mene :rofl: )
Mislim da je tajna u tome sto moj ima preko dvadeset godina..:laugh:

A ne, bez zezanja..i tih uvijaca ima raznih..moze biti da ona guma koja ide na trepavice nije dobra, pa ih krza i cepa , nista cudo..
Cize wrote:
И јас ја користам Лореал 4Д, убаво ги прави трепките, само не ми се свиѓа што има такви ситни влакненца.

Pa ova moja nema sitne dlacice..mozda i tih 4D ima razlicitih?
Videla sam neku u srebrnom pakovanju, crnom i plavom..moja je plavo pakovanje, vodootporna je i nema dlacice..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
Последна промена: 15 Мар 2012 14:01 by ZZ.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 14:45 #188747

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Posle podolgo koristenje na GOSH maskarata, rekov da smenam malce (iako seushte se krstam vo GOSH)..pa ja zemav ovaa od Cosmo (309,00 den) , bidejki epten mi ja imaat faleno. Seushte ne sum ja otvorila, bidejki imam ushte malce od GOSH-ot, ama spored chetkichkata na Maybelline, mislam deka ke mi odgovara i deka ne zgreshiv shto ja kupiv.

P.S. Vakvi uvijachi za trepki ne koristam, iskreno nemam potreba. Ne vikam deka ne se dobri (oti ne sum gi koristela)..no malce mi lichat na mini spravi za machenje :laugh:
Frogy wrote:
Ананда wrote:
Вчера од Космо си купив нова маскара и ептен ми е погодена. GOSH show me volume :love: Многу убави ги прави трепките и фино ги расчешлува. :OK:


Една од поубавите маскари што ги имам користено а и цената не е лоша.Само кај нас во БТ се нервирам ретко ја наогам,се нешто ја нема ;) Колку чини во Космо??

Bozeeeeeee duri sega go gledam postov..Izvini Frogy, odgovaram posle skoro cela godina :laugh: ama stvarno ne sum go videla postov. Da GOSH-ov e definitivno najubavata maskara shto sum ja koristela dosega i chini nekade okolu 400 den.

P.S. Izvini za ekstra docniot odgovor :hug:
Последна промена: 25 Мар 2012 16:50 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 16:19 #188762

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Јас од кога почнав да користам маскара корситам и виткач на трепки, пред неколку месеци си купив нов, бидејќи претхониот што го користев 10 години, веќе пушти душа :) јас имам долги трепки но тешко се виткаат само со маскара, затоа задолжително го користам виткачот и никогаш ми се нема случено од него да ми паѓаат трепки или да ми ги скубе :poimnemam: Мене ми се далеку поубави трепките со виткачот отколку без него B)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 18:53 #188809

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
I mene za prv pat mi se sluci da se razocaram od maskara - Max Factor False Lash efect - krsh neviden!!! :kamsik: najloso investirani 830mkd!!! Do sega trepkite mi bile ubavi so skoro sekakva maskara,ama ova e nevidena utka,podobro izgledaat trepkite bez ova sr*anje od rimel.

Za zal odlicnata Loreal telescopic ja nema vekje,koristev slicna na nea na Declare,ama vo potraga sum po podobra.

Preporaka za vodootporna maskara shto ne gi slepuva trepkite,tuku ubavo gi definira i gi potkreva...? Grazie.
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 18 Мар 2012 15:08 #189433

 • UNA MAMA
 • UNA MAMA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 31
 • Thank you received: 10
 • Карма: 0
Маскарата на Gosh Eye Cathing 2 Step Mascara.
Прекрасна е, само ретко се наоѓа по парфимериите. Се нанесува основа на трепките па потоа се става маскарата, ефектот е прекрасни трепки и што е најважно не ги иритира очите.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 18 Мар 2012 15:48 #189448

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Сега за сега користам од Орифлејм со црвено капаче и сум задоволна
Нареден пат сакам да ја пробам од Мејбилајн

The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 19 Мар 2012 18:15 #189760

 • ciciban
 • ciciban's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 69
 • Thank you received: 60
 • Карма: 0
Единственото нешто од декоративнавакозметика што ја користам, а за кое нежалам пари е маскара и пудра. Најдобро нешто за мене и кое не сум го сменила со години е маскарата на lancome. За било која да се одлучи човек нема да згреши ПРОВЕРЕНО:roll:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 20 Мар 2012 08:02 #189878

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
Slavica wrote:
Сега за сега користам од Орифлејм со црвено капаче и сум задоволна
Нареден пат сакам да ја пробам од Мејбилајнja imam ovaa na mejbiline no ne sum zadovolna mnogu podobra e zoltata...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 25 Мар 2012 13:11 #190852

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Јас сум презадиволна од жолтата на мејбилајн,ама таа 100%блек,за другата жолта не знам.И мене виолетовава погоре не ми ја фалат ич.Пред жолтава користев на Импала,добри се,а малку поефтинки.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка

Ре: Маскара 25 Мар 2012 18:17 #190892

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Пред некоја година си купив од free-shop маскара на YSL (ја платив околу 30 еур) и трепките ми беа ептен убави, ама проблемот беше што маскарата траеше 2-3 недели и после се исуши. Епа 30 еур за 3 недели е многу, барем за мојот стандард.

Затоа и јас топло ги препорачувам маскарите на maybeline (ги имам користено жолтата, црната, светло плавата и темно плавата).

Сакам да експериментирам со маскари па имам користено од многу брендови, ама на крај дојдов до заклучок дека маскарите на maybeline се релативно поефтини од другите кои ги користев, а го даваат истиот дури и подобар ефект.
Последна промена: 25 Мар 2012 18:17 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 26 Мар 2012 07:41 #190969

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
ZZ wrote:
Cize wrote:
И јас ја користам Лореал 4Д, убаво ги прави трепките, само не ми се свиѓа што има такви ситни влакненца.

Pa ova moja nema sitne dlacice..mozda i tih 4D ima razlicitih?
Videla sam neku u srebrnom pakovanju, crnom i plavom..moja je plavo pakovanje, vodootporna je i nema dlacice..
ЗЗ, мојата е сребрена и има влакненца. Изгледа не се сите исти. Ама сепак кја користам, убава ми е.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 26 Мар 2012 09:12 #190999

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Јас купив на artdeco, добра е, ама незнам зошто очекував повеќе :poimnemam:
(првата од лево-потанката)
Последна промена: 07 Окт 2012 18:18 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 26 Мар 2012 16:28 #191054

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
jas ja zemav mejbilajn zoltata i e katastrofa i definitivno ke ja menjam samo neznam so sto,valjda gosh ke probam i ja
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 07 Окт 2012 18:22 #216729

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
mikimaus wrote:
Морам да го споделам моето откритие на темава. Маскара користам редовно односно секој ден за на работа обавезно и за вечерно искачање уште пообавезно :) Ги има користено сите можни брендови најдолго се задржав на лореал. Во последно време ја користев на Диор и бев презадоволна ама беше прескапа. Случајно во аптека се замуабетив со аптекарката и ми предложи да ги пробам на GoldenRose маскарите, кога им ја видов цената 150 и најскапата 200 денари си реков овие сигурно благе везе немаат ама ајде да пробам. Презадоволна сум, најискрено нема некоја огромна разлика во квалитет, а има огромна разлика во цена.

Ја барав поракава само да потврдам дека е така. прво се мислев за едни други исто од голден роуз мислам дека беа, само што ги имаат направено пакувањата да се скроз слични како мејблајнот. и се мислев да земам некоја од нив за проба, ама продавачката ме премисли и ми ја понуди оваа од голден роуз
не зажалив. инаку цената им беше на попуст 100 ден. :aham:

е сега ја од оваа фирма сум задоволна и за други препарати особено кармините им се супер.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 08 Окт 2012 03:40 #216747

 • Elicka
 • Elicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Животот е убав
 • Теми: 258
 • Thank you received: 103
 • Карма: 4
Јас истава редовно си ја користам некои 3-4 години, можда и повеќе. За мене нема подобра. А зошто на попуст 100 ден? Толку е редовната цена, по 100 ден. стално ја купувам. А имам и неколу карминчиња од истата фирма, има една многу убава боичка, најубава, ама не се баш трајни, порано имаше и трајни кармини, ама повеќе ги нема, не знам зошто.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 08 Окт 2012 04:23 #216754

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
pa edno vreme bese 150 den. :) od trajnite karmini nemam najdeno.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот