Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Маскара

Маскара 26 Ное 2010 20:42 #78340

 • Sunset
 • Sunset's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 247
 • Thank you received: 77
 • Карма: 2
Барав,барав,изгледа ја нема веке темава :blink: па да ја отворам повторно

Користам Gosh Eye'deal маскара веке подолго време ама сакам малку да сменам,што би ми препора`але,ме интересираат ваши искуства,мислам да купам макс фактор само незнам која би била најдобра :unsure:Notes:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 26 Ное 2010 20:48 #78344

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Jas koristam Maybelline zoltiot i sum prezadovolna
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 26 Ное 2010 21:30 #78399

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Јас ја користам Shoock маскарата веќе две години (од ога е излезена), и навистина сум презадоволна.Толку ги згуснува трепките и ги идолжува-тоа е нешто прекрасно.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 26 Ное 2010 22:15 #78423

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
многу сум проблематична кога барам маскара. менував, секакви пробував додека не ги најдов од мејблајн. тие ми се најубави. сега ја користам жолтата, а не можам да ја најдам таа виолетовата, на која и фрлив мерак одамна
:laugh:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 26 Ное 2010 22:19 #78425

 • kukulicka
 • kukulicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Love Luka :*
 • Теми: 643
 • Thank you received: 149
 • Карма: 11
maybeline def najdobra za mene. gooooodini ja koristam de svetlo sinata pa temno sinata pa crnata ja koristev i sega mu ja dumam na zoltata gledam vi se dopagja izgleda e dobra. bitno mi e da ima svitkana cetkicka
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 26 Ное 2010 22:28 #78429

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
i jas ja koristam zoltata od maybeline i prezadovolna sum ja imam i rozovata i edna plava no ne mi se svigaat mnogu,isto taka zadovolna sum od l,orealot....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 26 Ное 2010 23:51 #78471

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
max factor 2000 calorie i mnogu sum zadovolna
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 27 Ное 2010 02:01 #78512

 • Sandra
 • Sandra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 145
 • Thank you received: 14
 • Карма: 7
Дефинитивно сум верна на Мaybeline, само со розевата ме изневерија, не е баш добра.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 27 Ное 2010 22:57 #78801

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Loreal Telescopic - clean definition - феноменална е!

Има ептен чудна четкичка, но тооооп резултати. Прва маскара којашто не ми ги слепува трепките, ги дефинира прекрасно. Со оглед на тоа дека моето шминкање се состои само од коректор, маскара и евентуално моливче, сум пробала еден тон маскари, ама Telescopic-от ми е врв ;)
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 27 Ное 2010 23:02 #78804

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
 • Карма: 13
Дефинитивно оваа маскара и не би ја менувала за ништо,барем сега за сега..
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 23 Дек 2010 14:16 #93232

 • CACULE
 • CACULE's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
Super Shock od Avon ja koristam nekolku godini i stvarno e top :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 23 Дек 2010 14:25 #93243

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Јас ја користам Maybeline Falsies и сум презадоволна..а и цената е поволна..околу 300-350 денари..
Атачменти:
Последна промена: 23 Дек 2010 14:27 by Ананда.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 23 Дек 2010 15:01 #93273

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Ovaa na loreal e definitivno najdobra od site sto sum gi probala a sum gi probala skoro site i od maybeline se dobri sum imala nekolku razlicni i site se dobri, moite bea od kanada i avstralija mi gi pustaat snaite i zatoa stalno na lager imam 2-3 odamna ne sum si kupila jas :sram2:

Последна промена: 23 Дек 2010 15:02 by ljubica78.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 26 Дек 2010 03:29 #94898

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Се произесов на темава, ама би сакала да додадам уште нешто.Пред можеби 6 месеци користев една маскара (не би ја кажувала марката за да не испадне дека не ги бива), но почнаа трепките да му паѓаат малку..Нормално ја сменив маскарата, но сепак немав многу од трепките останато за да ставам маскара на нив. Па на интернет најдов на повеќе сајтови еден убав совет...За зајакнување и забрзување на растот на трепките - Рицинусово масло!!!Имаше и сајтови каде советуваа да се направи некоја смеса од рицинусово масло, вазелин и бадемово масло..но јас користев чисто рицинусово масло од аптека...Се става сосема малку на трепките за да не навлезе во очи..Јас го ставав навечер, можеби некои 2-3 недели и така одев на спиење..Насабајле ќе си го измиев лицето нормално и така во текот на тие неколку недели...И пу пу да не се урочам трепките после тие неколку недели почнаа да растат и да се згуснуваат...Дури и ден денес тоа го практикувам некогаш кога ќе ми текне...Ете, знам дека темава е за маскарите, но навистина не знаев каде да го споделам овој мал совет и мое искуство со маскарите. :guskanje:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка

Ре: Маскара 29 Апр 2011 12:14 #132808

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Вчера од Космо си купив нова маскара и ептен ми е погодена. GOSH show me volume :love: Многу убави ги прави трепките и фино ги расчешлува. :OK:

The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 03 Мај 2011 14:36 #133340

 • Sunset
 • Sunset's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 247
 • Thank you received: 77
 • Карма: 2
Po preporaki od temava probav Maybelline zolta,pa rozeva i mozam da kazam deka sum zadovolna osobeno od Falsies Black Drama,taa e najubava od siteNotes:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 03 Мај 2011 16:19 #133355

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Долго ја користев:Сега ја користам оваа на ПУПА:и од двете сум задоволна, можеби оваа новата малку повеке ме бендисува!!:love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 03 Мај 2011 16:59 #133373

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Ананда wrote:
Вчера од Космо си купив нова маскара и ептен ми е погодена. GOSH show me volume :love: Многу убави ги прави трепките и фино ги расчешлува. :OK:


Една од поубавите маскари што ги имам користено а и цената не е лоша.Само кај нас во БТ се нервирам ретко ја наогам,се нешто ја нема ;) Колку чини во Космо??


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 04 Мај 2011 17:41 #133550

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
MM mi ja kupi Lancome Hipnose Drama i sum prezadovlna! Malku e solenka 25 EUR, ama efektot e neverojaten. Inace prethodno koristev na Menheten maskari, sega bas neznam kako ke se varatam na niv posle Lancomot :)
Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 22 Ное 2011 18:38 #165995

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Морам да го споделам моето откритие на темава. Маскара користам редовно односно секој ден за на работа обавезно и за вечерно искачање уште пообавезно :) Ги има користено сите можни брендови најдолго се задржав на лореал. Во последно време ја користев на Диор и бев презадоволна ама беше прескапа. Случајно во аптека се замуабетив со аптекарката и ми предложи да ги пробам на GoldenRose маскарите, кога им ја видов цената 150 и најскапата 200 денари си реков овие сигурно благе везе немаат ама ајде да пробам. Презадоволна сум, најискрено нема некоја огромна разлика во квалитет, а има огромна разлика во цена.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 23 Ное 2011 06:22 #166035

 • Elicka
 • Elicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Животот е убав
 • Теми: 258
 • Thank you received: 103
 • Карма: 4
Исто и јас користам Golden rose 4X, најефтина и мене ми е најдобра. Имам користено и многу поскапи и експериментирав за да најдам од поскапите да ми одговара, ама пак си се вратив на оваа.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 23 Ное 2011 08:00 #166054

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Ја гледам темава и таман ќе пишував дека купив една нискобуџетна-Голден Роуз 3Х, вие веќе сте ја пофалиле :) Стварно е добра, а нормално, скептична бев кога ја купив, зашто сакам добра маскара со оглед на тоа дека скоро ич шминка не користам (маскара, коректор на подочњак, понекогаш руменило ако сум си бледа и сјај или нежен кармин на уста). Сега не ми текнува дали е
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 04:48 #188569

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347


Ovu sam dobila od koleginice i odlicna je..vodootporna, a trepavice kao vestacke..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 04:57 #188580

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
ЗЗ неможам да прочитам кој бренд е маскарава?

Инаку јас си останав верна на Golden Rose Curl маскарата :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маскара 15 Мар 2012 05:00 #188586

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Loreal 4D..

Ni ja nisam do sada kupovala skupe maskare, ali ova je odlicna..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika, Cuvce
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.