Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Фризер

Ре: Фризер 11 Јун 2012 08:14 #202893

 • AriT
 • AriT's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 36
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Zdravo zenski, Dali nekoja bila vo art fashion vo skopje sever,gi falat mnogu pa sakam vase mislenje posto baram nekoj dobar frizer i sminker? Pozz
[link=http://pregnancy.baby-gaga.com/][image noborder]tickers.baby-gaga.com/p/dev304pr___.png[/image][/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 29 Јул 2012 06:56 #208838

 • slavicav
 • slavicav's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 29
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Dali nekoj bil kaj Vesna vo Studio 501,ja falat sakam da odam tamo.A moze li i mene broj od Kate od Studio K ako ne pak da odam tamo,gledam site ste zadovolni.fala
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 29 Јул 2012 14:24 #208862

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
slavicav wrote:
Dali nekoj bil kaj Vesna vo Studio 501,ja falat sakam da odam tamo.

Јас идев на времето,внука ми работеше таму,киснев ама одамна-и задоволна бев.Сега ваљда не се сменило ништо така да пробај добра е :srekno:
Последна промена: 13 Јан 2013 10:59 by Tessi. Причина: sreduvanje citat
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 04 Авг 2012 17:30 #209494

 • slavicav
 • slavicav's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 29
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Aj pishete mi brojche od Studio K,koj ima?Fala!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 09 Авг 2012 02:20 #209945

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
mikimaus wrote:
mikimaus wrote:
Знаете ли некој фризер што работи во недела цел ден? Околина Карпош, Центар?

само што се вратив од фризер, бев кај алек во капиштец по препорака на bebe82 i kinky, ептен сум задоволна, супер ме исфенира, а и цената е супер, 250 ден. фала женски :cmok:

Eve i jas da prijavam deka bev kaj Alek i deckoto e stvarno super. Si ja znae rabtotata i ne e skap. Top :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 09 Авг 2012 05:48 #209994

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Алек стана ептен популарен морам неколку дена однапред да закажувам термини :P Шала на страна супер е, мене последниот пат он и ме фарбаше убаво ме направи, него многу ми беше смешно кога ме праша од кај сум дознала за него, оди па објасни му дека на форум на велико се збори за него :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 25 Дек 2012 06:41 #227306

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
каде е Алек во Капиштец и дајте ми и мене бројце па и јас да одам... инаку стварно ми треба фризер... порано одев кај Пеце во кул-кат... ама цените ептен ги набија... па нешто кај Лена се шишав во Беверли...па после и кај Диме ама он е солен....така да вака овој Алек делува доста соидно за мој џеб...
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cuvce

Ре: Фризер 25 Дек 2012 16:40 #227362

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
I jas uste cekam broj na telefon :-(.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cuvce

Ре: Фризер 07 Фев 2013 08:52 #231903

 • SIKICA
 • SIKICA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
Дали некој знае добра фризерка во Чаир или околината на Чаир, од кога се породив неможам да мрднам подалеку од населба, дури и почнав да вежбам кик бокс наместо аеробик, пошто само тоа имаме у наше маало :) Инаку за Мац спроти Скопјанка, дечкото е супер со години одев во еден дуќан кај што работеше заедно со мојата фризерка, супер работеа двајцата, ама сега ми е далеку.
Последна промена: 07 Фев 2013 10:45 by Mama Ane. Причина: Големи букви низ цел текст
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 11 Апр 2013 17:32 #236852

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Девојчиња, одите уште кај Кате Стидио К, задоволни сте? Мене последен пат ме разочара, скроз спротиво од претходното искуство. Втор пат ме шатира, поточно и даде на помошничката да ме шатира. Фактот што бојата на прамените врска ми нема го препишав на бременоста и на можноста дека не ми фатило, иако имаше момент кога девојчето ми ставаше прелив, а Кате од другиот крај на студиото и дофрли-ама остави, посветли треба прамените... За шишањето сум буквално разочарана. Мене искрено 6ооден. не ми се малце за вакво шишање-ко дома да сум си се шишала, поточно неколку пати сама се имам ишишано верувајте подобро беше од ова. Сега позади ми е крива, шишките катастрофа, морав да си ги доправам, поточно целиот модел утнат, не е тоа што се договоривме... Не ми е сфатливо зашто??? Ко да не бев кај истата фризерка... А малце и се напнав зашто имаше 20 луѓе у исто време закажани и гс преку глава беше во салонот...
Искрено мислам дека Кате има потенцијал, лани од уништена коса ме поправи, ко нова да ми стави, жално е да прави вакви пропусти :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 11 Апр 2013 19:46 #236869

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Ni ja s vekje neo dam kaj Kate , a tolku ja falev :( i me bajagi me utna minatiot pat i je mi se ide vise kaj nea :( a Jana moze kje prodolzam da ja nosam zasto fiN e so deca. Mozda propustite se dolzat na guzvata sto znam.....
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 11 Апр 2013 20:13 #236872

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
ochigledno deka ima neshto, zoshto i meyo mi go napravi istiot muabet, a i mene mi se sluchi. kako da ne pamti kako me ishishala prethodniot pat.

posleden pat bev kaj govorko vo unique, do sega sum najzadovolna. pramenite se prirodni i meki, gi boeshe so masleni boi. za formata nemorav da mi kazuvam nishto, si znaeshe samo shto me vidi. i sega strav mi e da go falam da ne zabega ko prethodnite.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 12 Апр 2013 02:55 #236887

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Mama Vase wrote:

posleden pat bev kaj govorko vo unique, do sega sum najzadovolna. pramenite se prirodni i meki, gi boeshe so masleni boi. za formata nemorav da mi kazuvam nishto, si znaeshe samo shto me vidi. i sega strav mi e da go falam da ne zabega ko prethodnite.

Nemas gajle kaj Govorko :) Jas kaj nego se sisam 8 godini do sega ni ednas ne me utnal. Sum pomisluvala da smenam, cisto za promena, ama koga ke dojde momentot, pak kaj nego zakazuvam.

Isto taka i deckoto sto raboti kaj nego Stance e top (za back up :) )


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 12 Апр 2013 03:17 #236895

 • blair waldorf
 • blair waldorf's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 284
 • Thank you received: 89
 • Карма: 1
А каде точно му се наоѓа салонот. Пишува во беверли на 1 кат, ама од која страна точно?
bebe82
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 12 Апр 2013 03:30 #236902

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Kaj 9-ka kaficot po skalite nagore i pravo po toj hodnik, od desna strana.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 12 Апр 2013 03:44 #236905

 • blair waldorf
 • blair waldorf's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 284
 • Thank you received: 89
 • Карма: 1
Значи му доаѓа на 2 кат :) фала многу !
bebe82
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 12 Апр 2013 04:03 #236907

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Kako prv kat se racuna bidejki Beverli ima nisko prizemje, visoko prizemje i prv kat :)


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: blair waldorf

Ре: Фризер 12 Апр 2013 04:54 #236913

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
nad t - mobile :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: blair waldorf

Ре: Фризер 12 Апр 2013 05:39 #236920

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Јас пак сум била 2 пати кај Говорко (ова пред неколку години), ама не бев нешто посебно задоволна. ММ кај него се шиша со години, ама вика во последно време забушава, шиша како на лента, на 10 мин по човек. Можеби дека со години го знае. Мене лично бидејќи ми е погуста косата, ми се приметува формата кога почнува да расте, и искрено од кај Бубе сум најзадоволна зошто можам да не се исшишам и 6 месеци, а формата да остане.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 21 Мај 2013 02:06 #239543

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Zeni,
da mi preporacate frizer za feniranje sto raboti vo nedela???


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 06 Јун 2013 05:34 #240554

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
:hello:

Драги форумџики, решив да мењам, боја на коса, да не речам имиџ на глава :laugh: , бидејчи сум со мојата природна и сега еве после 2 бременост имам доволен број на бели влакна кои ме натераа за овој потег ;) , а и мм.
Само што неам поима ни каква боја ни дали шатирана или не.Значи ми треба флизер кој ќе одлучи место мене, а ќе ме погоди во срце :srce: , малку ми е :nokti: , ама се решив. Е сега во прв план за таков потег ми беа Буббе ИН, или Дадар.
Што мислите вие, или знаете некој што можеби е подобар од нив а не искомерцијализиран, едно време ги гледав на ФБ и Студио Коса, ама само флизури гледам и шминка а не и процес на фарбање....пострижување.

Па ми треба помош од Вас дали некој има направено потег како мојот, според секој своите очекувања и препораки.

Позз
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 06 Дек 2013 05:04 #247096

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Уште не дошол ред да се фарбам и ќе терам вака додека не ми се појават бели влакна. Се надевам овој период ќе потрае :cvet: А за шишање, презадоволна сум, последниот пат бев кај Кате, студио К. Еднаш бев и следниот пат знам кај ќе закажам :opaa:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 05 Ное 2015 15:35 #255165

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Еве веќе скоро 2 години откако сум била прв пат кај Кате на фризер и да кажам дека квалитетот од првото шишање не се повтори пак :( Сега сум за шишање и едно знам, кај неа не одам.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.