Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Фризер

Ре: Фризер 23 Мар 2012 02:44 #190516

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
lusi wrote:
Me zamislivte so taa Kate da ne drzela porano dukan karsi Skopjanka? zasto imase edna Kate, dobro rabotese ama vrska nemam sto se sluci so nea.

Луси изгледа не е таа Кате, оваа Кате само што излезе од кај Мио веднаш го отвори својот салон во Дебар маало :OK:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lusi

Ре: Фризер 23 Мар 2012 04:12 #190537

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Мама Ане, имаш некаков контакт од таа Кате? Би сакала да ја средам косава, ептен долга ми е, сакам некаков ред да и` воведам :dry:
Тенкс :love:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 23 Мар 2012 04:28 #190548

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2895
 • Thank you received: 1855
 • Карма: 1
Викни и` полиција :)
Ја имам тука една локал- фризерка. Не е нешто посебно, ама досега ме погаѓала.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 23 Мар 2012 04:40 #190556

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
И јас имам една локална, и не е ЕПТЕН нешто посебно, ама ме има утнато.....уфффф, од тогаш не ми текнало да одам на фризер за стрижење, косава ми е ХАОС :(
Озбилна сум, ве молам за совет за добар фризер за долга коса :tazna:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 23 Мар 2012 04:42 #190558

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
mikimaus wrote:
Знаете ли некој фризер што работи во недела цел ден? Околина Карпош, Центар?
Пред две недели бев во недела на фризер :) Дечкото се вика Алек (и дуќанот така му се вика), се наоѓа во една од зградите позади стариот трговски во Капиштец. Работи сабота и недела, мене за шишање и фенирање ми зема 450 денари, а само за шишање мислам дека е некаде околу 300-350.
Екстра сум задоволна, ме ишиша баш онака како што сакав, ме направи 10 години помлада :)
Инаку дечкото работи со манекенките во кампањите на Орифлејм, си ја знае работата.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 23 Мар 2012 08:26 #190613

 • anence
 • anence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Заедно сме посилни :)
 • Теми: 543
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Jas go preporacuvam my image sproti zebra trgovskiot, se sisam kaj deckovo 3 godini veke i ekstra sum zadovolna, ednas za nekoj rodenden bese nemase termin otidov da se feniram kaj eden dr i ko tetkica bev vo glavat, najiskreno go preporacuvam nego
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 23 Мар 2012 14:08 #190659

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
За мене Пеце е закон. Позади педагошка е
Последна промена: 26 Мар 2012 04:12 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 23 Мар 2012 17:47 #190694

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Toj Pece stvarno mnogu go biduva, me sisase pred edno 8-9 godini, gi sredi i sestra mi i majka mi, redovno mu odese i bratucetka mi. Ama, epten mi e daleku i nekako mi se iskomplicira.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 25 Мар 2012 10:22 #190833

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
mikimaus wrote:
Знаете ли некој фризер што работи во недела цел ден? Околина Карпош, Центар?

само што се вратив од фризер, бев кај алек во капиштец по препорака на bebe82 i kinky, ептен сум задоволна, супер ме исфенира, а и цената е супер, 250 ден. фала женски :cmok:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 25 Мар 2012 13:36 #190856

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Девојчиња ви пратив инфо со бр.од студио К-касно видов дека барате.
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 25 Мар 2012 15:56 #190868

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
 • Карма: 100
Mikimaus, kade e toj Alex? Mene mnogu mi odgovara lokacijata. Dali raboti so zakazuvanje? Se ceka li? Ajde malku info i brojce :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: zence

Ре: Фризер 26 Мар 2012 07:15 #190957

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Dolphin wrote:
aaa daleku e devojkava sto sakav da ti ja preporacam , vo Pintija
mene mi e otkritie devojkata ,epten ja biva
Ako moze telefon od devojkata vo Pintija, jas tamu rabotam , pa bi mozela da pretrcam ako mi e blisku.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Фризер 18 Апр 2012 14:31 #195103

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
da se prijavam vo zadovolni od Kate.Epten mi napravi promena nA podobro. Ja preporachuvam epten i so cena i so kvalitet
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 18 Апр 2012 15:34 #195111

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
Ako moze telefon od devojkata vo Pintija, jas tamu rabotam , pa bi mozela da pretrcam ako mi e blisku.
Zence ti pisav pp
inaku se naoga mn.lesno , na semaforite desno , pa vo prvata ulicka pak desno i od desna strana ;)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: zence

Ре: Фризер 28 Апр 2012 04:59 #196611

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Meyo wrote:
da se prijavam vo zadovolni od Kate.

И јас!! Од кога сакам да напишам, помина скоро цел месец откако бев кај Кате и ме среди.... Значи колку ми беше лошо шатирана косава, изгледаше невозможно да се поправи, ама оваа Кате успеа, а и супер ме ишиша, така што пак кај неа ќе одам! Е сега, за шишањево мене троа поскапичко ми наплати, демек за долга коса е толку, ама вреди :da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 28 Апр 2012 09:45 #196628

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Bas denes bev kaj Kate,i zadovolna sum pak, no toa ne e glavnata vest! Vaznoto bese sto na g-ca Jana za prv pat otkako e rodena maaaalku i ja skrativme kosata,morase,do polovina i bese! Jana prvo demek nejkjam ova ona,ama tamu i se vide interesno,pa Kate ja zaigra kamioncinja,dinosaurusi... :laugh: i na kraj Jana prasa: i sega, koga kje dojdeme tuka da se shishame pak? :)

a i lokacijata e top,posle isteravme kafe vo Krug i proshetka niz park. :OK:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 28 Апр 2012 17:11 #196672

 • janaxxxx
 • janaxxxx's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 339
 • Thank you received: 149
 • Карма: 0
Nebo wrote:
Toj Pece stvarno mnogu go biduva, me sisase pred edno 8-9 godini, gi sredi i sestra mi i majka mi, redovno mu odese i bratucetka mi. Ama, epten mi e daleku i nekako mi se iskomplicira.

Pece mnogu go postuvam i super raboti sekogas bev zadovolna od kaj nego, ali na denot na mojata svadba neli normalno zadovola
na od Pece odluciv on da mi pravi frizura iiiiiiiii se ubiv od placenje dodeka se vozev da odam na sminkanje mi se unisti sve neznaete kolku bev nesrekna kako za inat neznam stoo mu stana me napravi kako selska neveste, i iskreno rekov ne mi se sviga i koga pocnaa site da me ubeduvaat super si vaka taka taka ti se cini drn drn rekov dobro ajde fala prijatno. I od togas ne otidov kaj Pece. Sreka sto kaj sto se sminkav imase i frizer pa me popravija t.e. mi napravija top frizurce.
Jas go preporacuvam Joco vo Dracevo moze e daleku ama deckoto e super ima i dukan nekade u kiselavoda mislam samo vo sreda tamu raboti, koga doagam u mk sega idam stalno kaj nego.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 05 Мај 2012 18:15 #197701

 • UNA MAMA
 • UNA MAMA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 31
 • Thank you received: 10
 • Карма: 0
Бев на фризер кај Кате од „Студио К„.
Презадоволна сум и ја препорачувам на сите оние кои од фризерот очекуваат да им предложи фризура согласно обликот на лицето, потоа несебично ќе им даде совет како да ја средат косата во домашни услови и при тоа пријатно да се чувствуваат во салонот.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 05 Мај 2012 18:19 #197703

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Mnogu mi e milo sto na mnogumina na koi im ja preporacav Kate se prezadovolni od nea, bas dobro me potsetivte deka treba da si zakazam kaj nea :cica:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 06 Мај 2012 04:44 #197731

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Kolku e sisanje kaj Kate?


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 06 Мај 2012 06:30 #197738

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Jas plativ 500 denari, za kosa do ramenja
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 26 Мај 2012 19:56 #200684

 • AriT
 • AriT's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 36
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Zdravo zenski,ima Li nekoja koja bila Kaj dadar za sminka i frizura? Imam svadba sledniov mesec pa sakam Kaj nego da otidam! Pozdrav
[link=http://pregnancy.baby-gaga.com/][image noborder]tickers.baby-gaga.com/p/dev304pr___.png[/image][/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 27 Мај 2012 04:12 #200703

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Мене Дадар ме шминкаше за невеста и ме направи многу убаво, ми беше страв како ќе биде, бидејќи нашиве шминкери знаат да претераат, затоа уште кога ми ставаа пудра му зборев цело време да не ми шлапа многу пудра и да ме нашминка многу многу нежно. Фризура не сум правела кај него, после уште еднаш ме шминкаше кога бев кума, тогаш не го замарав како да ме шминка и искочив како кукла насликана :dry: Така треба да збориш цело време за тоа што сакаш и неќеш.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 27 Мај 2012 06:07 #200725

 • AriT
 • AriT's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 36
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
:ignore:mikimaus wrote:
Мене Дадар ме шминкаше за невеста и ме направи многу убаво, ми беше страв како ќе биде, бидејќи нашиве шминкери знаат да претераат, затоа уште кога ми ставаа пудра му зборев цело време да не ми шлапа многу пудра и да ме нашминка многу многу нежно. Фризура не сум правела кај него, после уште еднаш ме шминкаше кога бев кума, тогаш не го замарав како да ме шминка и искочив како кукла насликана :dry: Така треба да збориш цело време за тоа што сакаш и неќеш.
. Imas Li sliki da vidam kako te nasminka? À frizuri ne pravi ubavo???
[link=http://pregnancy.baby-gaga.com/][image noborder]tickers.baby-gaga.com/p/dev304pr___.png[/image][/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 27 Мај 2012 08:52 #200754

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Sorry немам слики :jok: А фризури незнам како прави, бидејќи тогаш кога мене ме шминкаше немаше фризерско студио.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4