Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Фризер

Ре: Фризер 07 Мар 2011 19:44 #120217

 • Zaharija
 • Zaharija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 369
 • Thank you received: 135
 • Карма: 18
Елилаки јас ти препорачувам да одиш во Wella кај Сузи или Доне ,супер се и двајцата ќе ти пратам бројче по пп
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 08 Мар 2011 03:03 #120344

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
 • Карма: 28
MajaGac wrote:
Можете ли да ми препорачате некој солиден фризер и не многу скап, а да се наоѓа во Карпош? Косата ми е веќе за шишање, а појма немам каде да одам. Мојата фризерка го затворила дуќанот. Ке се селела на друго место и кој знае кога и каде ќе биде тоа.
Јас се шишам во Unique кај Игор Говорко....Закон:laugh: Многу е гужва и мора однапред да се закаже.:unsure:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tara

Ре: Фризер 30 Мар 2011 02:17 #126612

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Ekstra e Igor, jas se sisam kaj nego veke 6 godini. 550 denari e sisanje sega, ama se isplati sekoj denar :)


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 27 Сеп 2011 17:29 #156098

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Decki,
da mi preporacate nekoj frizer, ama za frizuri praenje :zelen:
Kaj mojov so godini odam i top mi e za sisanje, ama od frizurite ne sum zadovolna...

Na svadba sum kaj bliski drugiot vikend, sakam nekoe stosno frizurce, pa kazete ako imate nekoa preporaka.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 28 Сеп 2011 01:03 #156117

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
БуБе Ин, кај драгстор Бети, и coolcut кај педагошка
Последна промена: 28 Сеп 2011 01:04 by yarre.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 28 Сеп 2011 02:16 #156120

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Thanx Yarre!

A ne bese Bube karsi Kuzman studentskiot??? :blink:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 28 Сеп 2011 02:29 #156125

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Таму беше порано, сега е префрлен на првата уличка лево кога доаѓаш од судентскиот накај драгстор Бети, во една зелена куќичка.
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamatobe

Ре: Фризер 28 Сеп 2011 06:10 #156168

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Jas poslednive dva pati se sisav kaj Kate ima salon kaj kruzniot tok kaj Mechos picerijata , 500 den i e siasnje super e devojkata takov fat nemam videno do sega a me sisale mnogu od ovie poznative frizeri ;) Kate ima raboteno kaj Mio nekolku godini i sega si ima svoj salon i toplo ja preporacuvam na site koi imaat dilema kade da odat :hug:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 23 Ное 2011 19:38 #166115

 • slavicav
 • slavicav's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 29
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Malku off topik ama znae li nekoj dobar frizer nekade kaj skopjanka,tri biseri moze i nakaj centar,pristoen so cena?Kosava mi e mn.dolga i gusta za shishanje e a neznam kade da odam:(
Последна промена: 23 Ное 2011 20:09 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 24 Ное 2011 04:54 #166135

 • mami29
 • mami29's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 420
 • Thank you received: 257
 • Карма: 3
Мојот фризер се наоѓа токму таму карши скопјанка односно првата зграда после железничка. Јас сум задоволна. Се вика Маријан тел. ти пратив во ПП.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 30 Ное 2011 09:15 #167504

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
mamatobe wrote:
Decki,
da mi preporacate nekoj frizer, ama za frizuri praenje :zelen:
Kaj mojov so godini odam i top mi e za sisanje, ama od frizurite ne sum zadovolna...

Na svadba sum kaj bliski drugiot vikend, sakam nekoe stosno frizurce, pa kazete ako imate nekoa preporaka.

маматобе ако ти треба за во иднина може да ти пратам бројче од фризерката кај што одам јас во козле сега баш праев кај нејзе фризура за роденденот за синко и баш убаво ме напраи.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 17 Мар 2012 13:41 #189234

 • UNA MAMA
 • UNA MAMA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 31
 • Thank you received: 10
 • Карма: 0
Од доењето косата ми паѓаше, и сега расте нова.
Е убаво, само што имам остра коса и новите праменчиња се упрчиле нагоре и сега сум како некој да ми шишал шишки во темница.:muahaha:
Породилново ми е на крај и редно е да се средам во косава нема да одам со стегач и шнола од ќерка ми.:sram:
Дајте ми предлог некој фризер кој добро шиша ама и да знае да предложи некаква форма што ќе ми одговара според обликот на лицето.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 17 Мар 2012 13:46 #189238

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
А фризеров, од кој град и населба да е?:laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 17 Мар 2012 13:59 #189244

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
i jas sakav toa da prasam
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 17 Мар 2012 14:10 #189249

 • UNA MAMA
 • UNA MAMA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 31
 • Thank you received: 10
 • Карма: 0
Скопје, Центар и околните блиски населби.:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 17 Мар 2012 14:14 #189257

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Ја имам кај универзална блиску,ако ти одговара кажи.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: UNA MAMA

Ре: Фризер 17 Мар 2012 14:17 #189263

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
aaa daleku e devojkava sto sakav da ti ja preporacam , vo Pintija
mene mi e otkritie devojkata ,epten ja biva
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: UNA MAMA

Ре: Фризер 17 Мар 2012 14:51 #189278

 • UNA MAMA
 • UNA MAMA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 31
 • Thank you received: 10
 • Карма: 0
eleonora wrote:
Ја имам кај универзална блиску,ако ти одговара кажи.

Благодарам и ОК е, те молам кажи ми за кого станува збор и контакт со нив.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 18 Мар 2012 06:42 #189387

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
nate76 wrote:
Jas poslednive dva pati se sisav kaj Kate ima salon kaj kruzniot tok kaj Mechos picerijata , 500 den i e siasnje super e devojkata takov fat nemam videno do sega a me sisale mnogu od ovie poznative frizeri ;) Kate ima raboteno kaj Mio nekolku godini i sega si ima svoj salon i toplo ja preporacuvam na site koi imaat dilema kade da odat :hug:

Уна Мама можам во целост да се согласам со постот на Нате :OK:
И јас сега се шишам кај Кате (студио К), презадоволна сум. Порано со години одев кај Мио, вистински виртуоз е, ама еднаш ме изнервира опасно па го откачив :ljutko: Кате е негова школа, ја знам од пред години, ама дури неодамна дознав дека отворила свое студио. Студито се наоѓа на 2 чекори од Бастион на Ленинова, во уличката што води накај Круг. Баш ми се бендиса како ме ишиша, а и многу е пријатна. Не знам дали добив цена со попуст, ама за миење, фенирање и шишање шишки платив неверојатни 250 мкд :poimnemam:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: nate76, UNA MAMA

Ре: Фризер 18 Мар 2012 08:11 #189394

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Nate76 i Sinolicka, ve molam koja moze od vas, da mi pise pp so brojot od ova Studio K :)
Jas si imam vistinski problem koga e frizer vo prasanje... Taman ke bendisam nekoj, ke se sisam, godina, dve i mora da me razocara i toa posteno.... Eve poslednata moja frizerka, super me sisase, i ja doveriv mojava kosa na satiranje i taka fino me upleska... Pa na skroz prirodna kosa, frizerine se zelni da satiraat prirodna, ovaa me unisti....I bojata utnata i kvaliteot-metla!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 18 Мар 2012 09:07 #189395

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Ух, овие 250 мкд некако ме привлекоа и мене. Јас 10тина и повеќе години сум верна на Бубе, ама кај овие во Студио К, ќе се исшишам 3пати и плус ќе ми останат пари , за сметка на едно шишање кај Бубе :ohmy: Само страв ми е кога менувам фризер повеќе од се друго од аспект на дотерување и убавина, зошто имам еден тон коса која е тенка и ретко кој ме погаѓа. Еднаш се осудив да сменам кај Говорко и плачев после тоа 2 дена. Сепак пишете број, може да пробам со мало скратување како за старт.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 18 Мар 2012 11:05 #189403

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Знаете ли некој фризер што работи во недела цел ден? Околина Карпош, Центар?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 18 Мар 2012 11:06 #189406

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
I jas sakam brojche vo pp ako moze od taa kate. Jas imam frizer za sekoj dolzina, za mnogu dolga kosa odev kaj dani studio D, no mi se preseli vo Amerika. Togash skrativ kratka frizura, i za kratki frizuri iskluchivo kaj Fote vo Panache i MIo odam. Virtuozi se za kratki kosi, ama stvarno e skapichko. E sega poshto pochav pa da pushtam kosa (po zelba na muz mi) mora da najdam frizer shto sisha dobro dolga kosa. Pa so draga volja bi ja probala ovaa kate. Inaku Bube, i Sreten mene me napravile Fuj frizuri bez nikakva procenka na mojot tip na kosa ziva me iznamachija meseci po shishjanjeto kaj niv. Aj pls brojche od Kate.

A za frizuri, jas cesto si pravam sama poshto sum veshta so racete, ama za svadba moja napraviv eden mnogu rizichen poteg i zakazav kaj sasho ekskluziv vo aerodrom. Sreten togash mi go preporacha poshto dechkoto osvojuval mnogu nagradi za frizura na megjunarodni natrpevari. 2 pati otidov i prekrasen beshe efektot. Vtoriot pat(poshto 2 dena ni beshe svadbata) mi napravi takva skluptura bukvalno od pletenki, da beshe za voshit. Toatalno so vkus i da ne lichi na torta shto mi beshe najgolemiot strav taka da kolku i da e lud za eksluzivni frizuri go preporachuvam epten!
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 22 Мар 2012 16:26 #190474

 • lusi
 • lusi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 113
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
Meyo sme imale ista frizerka Dani - studio D:)
Kaj Sasho se fenirav ednas i mnogu lak mi iznastavi, ne se cuvstvuvav prijatno cela vecer (izgleda profesionalna deformacija od frizurite mu e toa so lakot, hahah).
Me zamislivte so taa Kate da ne drzela porano dukan karsi Skopjanka? zasto imase edna Kate, dobro rabotese ama vrska nemam sto se sluci so nea.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 22 Мар 2012 19:18 #190503

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Јас одам кај Сашо т.е Мики синот на Сашо и сум ептен задоволна. Последниот пат ми текна за време на некој државен празник да се шишам и не работеа, а мене ме фати ццкавица и отидов кај една маалкса фризерка и ме унакази :dry:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4