Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Фризер

Фризер 29 Дек 2009 16:36 #7796

 • Sandra
 • Sandra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 145
 • Thank you received: 14
 • Карма: 7
Во потрага сум по добар фризер, а не многу скап. :)
Каде одите на фризер и колку сте задоволни?
На стариот форум читав некои од вас се фалат од Јоцо од Драчево.
Каде точно се наоѓа?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Фризер 29 Дек 2009 16:48 #7805

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Sandra напишал/а:
Во потрага сум по добар фризер, а не многу скап. :)
Каде одите на фризер и колку сте задоволни?
На стариот форум читав некои од вас се фалат од Јоцо од Драчево.
Каде точно се наоѓа?

Sandra, mislam deka nekade pisuvavme na ovaa tema, ako ne sum se pomesala so stariot forum :P

Jas odam kaj Joco i mislam deka i Inicka_08. Ne znam kako da ti objasnam. Ako sakas javi se, pa najdobro ke ti kazat.
Последна промена: 29 Дек 2009 17:07 by SandraА..
The administrator has disabled public write access.

Одг: Фризер 29 Дек 2009 16:51 #7808

 • Sandra
 • Sandra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 145
 • Thank you received: 14
 • Карма: 7
Јас барав ама не најдов ваква тема! И јас мислев дека има, ама најверојатно тоа било на стариот форум!
Фала ти за информацијата, ќе се јавам да ми објаснат каде се!
А колку време однапред закажуваш? Треба многу порано, или?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Фризер 29 Дек 2009 16:53 #7810

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Sega epten im se guzvi, 3-4 dena porano sigurno ke treba, ako ne i poveke. Ama, ako insistiras ke te vmetnat:)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Фризер 29 Дек 2009 17:01 #7814

 • Sandra
 • Sandra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 145
 • Thank you received: 14
 • Карма: 7
Јас планирам да одам после Божиќ, па се надевам нема да биде толку гужва.
Битно ми е само да знае убаво да шиша, па и да ми даде некоја сугестија, предлог, а не да чека јас да кажувам како и колку.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Фризер 29 Дек 2009 17:05 #7818

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Kaj nego e karakteristicno toa sto ne prasuva. E, sega deka prv pat ke odis, ke te prasa, ama pak ke ti dade nekoi sugestii:)
Ke ima mesto za togas:) Bas me interesira dali ke bides zadovolna, dosega ne sum cula nekoj da e nezadovolen od nego. Ne znam dali znaes, zena mu e vo kvizot BaBaBum, edna od devojkite. Inace, ona sminka. Ekstra se.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Фризер 29 Дек 2009 18:03 #7855

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
joco se naoga od posledna 41 avtobuskata levo, pa vozis pravo i pred ciglanata vo edna golema kuka. Sisanje e 300 denari,m a ako sakas tretman so specijalen sampon za tvojata kosa se doplaka uste 150 denari.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 16 Сеп 2010 18:59 #52489

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
jas eve veke 6-7 godini odam vo friz.studio Sandra (Aerodrom i Centar zavisi kade mi odgovara vo momentot) i zadovolna sum
Feniranje so nivno mienje e 100 den :OK:
utre bas odam na sisanje i feniranje , pa ke se pofalam kako me napravile ;)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 16 Сеп 2010 23:47 #52544

 • Magdalenaa
 • Magdalenaa's Avatar
Jas 10 godini odam vo Dior,kaj Davor, vo Avtokomanda, voopsto ne e skap,duri i poeftin vo sporedba so ostantite frizeri i negata koja ja dobivas tamu.Toplo go preporacuvam na sekogo !!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 17 Сеп 2010 01:35 #52571

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Јас повеќе од 10 години одам кај Бубе Ин, и сум супер задоволна. И да не отидеш на шишање по неколку месеци, формата останува што за бушман како мене е битна работа:da:
Ама Делфин76 ме зачуди со ценава за фенирање, каде се наоѓа студиото? Тоа во Аеродром ме интересира
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 17 Сеп 2010 04:35 #52617

 • Bejbi
 • Bejbi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 157
 • Thank you received: 32
 • Карма: 6
И мене ми е чудна ценава Делфин76. Јас откако останав на патолошка одам кај маалски фризерки и плаќам по 300 - 600 денари за фенирање и никако да си најдам некоја што ќе ми се погоди.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 17 Сеп 2010 13:12 #52690

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Има многу фризерски салони кои фенираат ефтино, и јас знам бар 4-5 маалски фризерници каде мијат и фенираат за 100- 150 денари.:da:

Јас си имам мој фризер со кој со поглед се разбираме.Сашо ексклузив(Мики), бар досега не ме изневерил,добро ја познава мојата коса и нема утка:OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 17 Сеп 2010 13:52 #52708

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Ама Делфин76 ме зачуди со ценава за фенирање, каде се наоѓа студиото? Тоа во Аеродром ме интересира

vo Aerodrom , kaj sto bese slatkarnica Stela, segasna igroteka Baloni
vo crvenite kuli , nemozes da zgresis
rabotat na zakazano , ako ti treba broj pisi na PP
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 17 Сеп 2010 13:54 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 17 Сеп 2010 14:52 #52750

 • Andrijance
 • Andrijance's Avatar
 • Offline
 • new born
 • mamicka
 • Теми: 37
 • Thank you received: 20
 • Карма: 9
I jas odam vo Sandra vo Aerodrom i sum zadovolna,navistina dzabe e 100 den:da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 24 Сеп 2010 17:52 #55000

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Била ли некоја од вас во Авангард (карши Рамстор) и како сте задоволни?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 26 Сеп 2010 23:38 #55452

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Aj ako moze nekoj da mi go kaze brojot od Sreten Kostc,studio art ili pak veb strana dokolku ima?Fala.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 30 Сеп 2010 17:59 #56763

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Не се шишам во фризерски салон. Имам другарка која што е фризерка и кај неа дома одам да се шишам.
Последна промена: 30 Сеп 2010 18:03 by Barbie.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 26 Ное 2010 02:35 #77741

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Jas sum odela vo Avangarde i moram da kazam deka se edni od najdobrite.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 14 Дек 2010 16:35 #88546

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Гледам ни закржлавела темава, одамна не сме пишале ништо...
Ние за некој ден славиме роденден и на мислам сум да одам на фризер малку да ми ја скрати косата плус и за фенирање. Слушам пофални зборови за Диор (во Автокоманда), а никој до сега ги нема спомнато. Ако има некој поново искуство може да сподели :)

Некако имам чувство дека фризерите не умеат да прават разлика од коса до коса, па шишаат по некој терк за сите исто :angry:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 14 Дек 2010 19:41 #88690

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Можете ли да ми препорачате некој солиден фризер и не многу скап, а да се наоѓа во Карпош? Косата ми е веќе за шишање, а појма немам каде да одам. Мојата фризерка го затворила дуќанот. Ке се селела на друго место и кој знае кога и каде ќе биде тоа.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 14 Дек 2010 22:30 #88811

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
coolcut-Фризерско студио

Топла Препорака, а за цени повикај се на моето име. :fijuk:

Опуштено, забавно... МЖ оди таму, а како голема маанџика, Кулкат и проаѓа низ нејзиниот филтер.

Кај Педгошка се, од предната страна на Пабло.
Последна промена: 15 Дек 2010 01:08 by Molly. Причина: линк
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tara

Ре: Фризер 14 Дек 2010 23:49 #88826

 • elena j
 • elena j's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 519
 • Thank you received: 113
 • Карма: 4
MajaGac,ako si zainteresirana jas odam vo debar maalo posle Akron zgradata vo frizernica Mira i sum mnogu zadovolna,sisanje 150 den,250 feniranje itn.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tara

Ре: Фризер 16 Јан 2011 06:07 #102340

 • mama ana
 • mama ana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 455
 • Thank you received: 166
 • Карма: 1
elena j wrote:
MajaGac,ako si zainteresirana jas odam vo debar maalo posle Akron zgradata vo frizernica Mira i sum mnogu zadovolna,sisanje 150 den,250 feniranje itn.

Vo ovoj reon se naoga i frizersko studio Sonik jas odam tamu i sum prezadovolna
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 28 Фев 2011 09:45 #117795

 • elilaki
 • elilaki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Бисера - среќата на мама и тато
 • Теми: 28
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Женички, знаете ли некој добар фризер во Битола?
Ако знаете пишете конкретно дали е добар за шишање или за фризури.
Не можам веќе да одложувам и да седам ко плашило од идење до идење во Скопје зашто овде немам фризер (небаре за матичен лекар зборам :hahaha: )
Во Скопје се шишам кај Мето во Ѓорче, и иако и во Ск патував од крај на крај за да стигнам до него ама се исплати, многу убаво и ефтино шиша, по мој вкус го прави степенот и шпицовите. Е сега не го бива за шишки, али нико није савршен.

Пишете ми за во Битола плис:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фризер 07 Мар 2011 19:19 #120209

 • kokice
 • kokice's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 7
 • Карма: 0
Dali znae nekoj kade mozam da najdam kapa za vadenje prameni, neznam dali vaka se vika, ama se nadevam me razbravte i koja cena e?
Fala!
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.