Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Кој парфем го користите?

Ре: Кој парфем го користите? 24 Дек 2010 22:52 #94095

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
I povtorno po tret pat Lady milion 80ml i body losion:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 25 Дек 2010 00:38 #94106

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
 • Карма: 12
vo momentov angeli i demoni na Givenchy i Hypnose-Lancome
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 25 Дек 2010 00:43 #94107

 • Bejbi
 • Bejbi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 157
 • Thank you received: 32
 • Карма: 6
ЗЗ одличен избор си направила ! И мене Еуфорија ми е еден од омилените.
Ех, кога би можела да си го купам пак....

Јас заглавив на Булгари. Додека бев трудна не можев да поднесувам парфеми, само Булгари Омниа Кристал лајн поминуваше. Сега па само овој парфем поминува кај ќерка ми. Ако ставам некој друг плаче, се бунтува. Поминува некако кај неа и Булгари Роуз есеншал ама јас веќе не го поднесувам.
Атачменти:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 25 Дек 2010 03:22 #94250

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
ZZ Euphoria mi je ekstra.

A uopste site parfemi od Calvin Klein mi se omileni.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 25 Дек 2010 03:36 #94270

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
дали некој има купено од новите PLAY BOY женските, било кој од трите бои, и како сте задоволни?
Видов во каталогот на тинекс,цената им е околу 460, така нешто им беше цената, но ме интересира дали некој од вас има купео, и дали трае мирисот?

The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 28 Дек 2010 12:32 #96081

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
ммммм Дијана јас го мириснав мене многу ми се допадна

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 29 Дек 2010 17:40 #96643

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Јас сум по класика. Го обожавам Органза на Живанши. Во него можам да се бањам, особено зимно време. А во последно време користам и Макс Мара.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 29 Дек 2010 22:05 #96839

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Vo momentov imam nekolku i gi koristam vo zavisnost od prilikata.
Sekojdneven zimski mi e Gucci II, leten mi bese 212 Sexy - Carolina Herrera, treba da si kupam pak go potrosiv, a za specijalni priliki gi cuvam Lovely - Sarah Jessica Parker i Ghost Deep night.
Podolgo vreme sakam da go kupam Coco Shanel, ahh se nadevam ke mozam naskoro :sram2:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 30 Дек 2010 03:45 #96954

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
 • Карма: 28
Долго време го користам Chanel-Chance.... :girlpink: и пак ке го користам.Повремено разбивам монотонија со Versace-Crystal Noir.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 30 Дек 2010 04:04 #96978

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
A овој го почнав денес...:love:


The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 30 Дек 2010 04:07 #96983

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Miss Gold - Oriflame


Денес го добив од дечко ми, и прекрасно мириса, воопшто не е ни јак,толку е нежен-женствен. Едноставно ме воодушеви
Последна промена: 30 Дек 2010 04:09 by DijanaP. Причина: проблем со слика
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 30 Дек 2010 15:02 #97145

 • kukulicka
 • kukulicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Love Luka :*
 • Теми: 643
 • Thank you received: 149
 • Карма: 11
J'adore na Dior
a ovoj mi e definitivno neostvarena zelba :skok:


Последна промена: 30 Дек 2010 15:03 by kukulicka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 02 Јан 2011 18:20 #97922

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Za nova godina gi dobiv edniot od mm


a drugiot od majkami
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 02 Јан 2011 19:41 #97955

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Mnogu retko menuvam parfemi, ama epten retko. Pred edno desetina godini si go bendisav Light Blue-Dolce&Gabbana parfemceto i ostanav so nego eve i posle tolku godini.
Site vikaat deka so vremeto doaga do prezasituvanje od eden ist parfem, ama kaj mene ne e toa slucaj.
Ednostavno go obozavam i e eden od retkite od koj sto ne me faka glavobolka.


trtlata na mamika
Последна промена: 02 Јан 2011 19:43 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 02 Јан 2011 22:04 #97971

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
Majsi wrote:
Light Blue-Dolce&Gabbana parfemceto i ostanav so nego eve i posle tolku godini.
Ednostavno go obozavam i e eden od retkite od koj sto ne me faka glavobolka.

ne te boli glava zosto e toaletna voda i ne e tolku jak na miris.jas letno vreme go koristam mnogu cesto i dolgo vreme od taa pricina.mi mirisa na cisto bez nekoj specificen miris.

inaku pocnav 3-to pakuvanje na ,,milion,,
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 03 Јан 2011 00:15 #98014

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Аман бе Васе, многу убрза ти :laugh:
А за Лајт блу потпис на Мајси, еден од ретките парфеми од кои не сум се презаситила, го користам прилично долго и секогаш сакам пак и пак од него.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 03 Јан 2011 01:19 #98038

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
I meni se svidjao Lajt blu kad je izasao, a onda je pocela da ga koristi jedna moja koleginica koja je jedno zlo od coveka, pa mi se i parfem smucio..sad kad ga osetim na nekome, kosa mi se dize na glavi..:poimnemam:
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 03 Јан 2011 01:21 #98041

 • kukulicka
 • kukulicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Love Luka :*
 • Теми: 643
 • Thank you received: 149
 • Карма: 11
mmm golemo da za LIGHT BLUE !!!! :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 03 Јан 2011 05:07 #98122

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
ZZ wrote:
I meni se svidjao Lajt blu kad je izasao, a onda je pocela da ga koristi jedna moja koleginica koja je jedno zlo od coveka, pa mi se i parfem smucio..sad kad ga osetim na nekome, kosa mi se dize na glavi..:poimnemam:

E sega posle postov mnogu mi e milo sto sme tolku daleku edna od druga i ke si se sakame uste poveke :cmok: Inaku da bevme blisku i mene ne ke mozese da me podneses radi parfemot, a i ke ti se krevase kosa na glava od mene :laugh: :laugh:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 03 Јан 2011 05:13 #98127

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Majsi wrote:

E sega posle postov mnogu mi e milo sto sme tolku daleku edna od druga

Naslo bi se resenje i za tu situaciju..:roll:
Ima jedan Zivansijev parfem, mnogo slican ovom..ja bih ti ga poklanjala jednom mesecno, nekad i dvaput, zavisno koliki si trosadzija..:cmok:
Nemoj da se meni digne kosa na glavi, to je mnogo strasno..:roll:
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 03 Јан 2011 05:16 #98129

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
ZZ wrote:
Majsi wrote:

E sega posle postov mnogu mi e milo sto sme tolku daleku edna od druga

Naslo bi se resenje i za tu situaciju..:roll:
Ima jedan Zivansijev parfem, mnogo slican ovom..ja bih ti ga poklanjala jednom mesecno, nekad i dvaput, zavisno koliki si trosadzija..:cmok:
Nemoj da se meni digne kosa na glavi, to je mnogo strasno..:roll:

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Me nasmea do solzi, devojcevo sto spie kaj nas me gleda cudno, si vika nesto ne sum saglam :hahaha: :hahaha:

:cmok:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ZZ

Ре: Кој парфем го користите? 16 Јан 2011 05:56 #102338

 • mama ana
 • mama ana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 455
 • Thank you received: 166
 • Карма: 1
Vo momentov koristam lady milion a si go kupiv od free shop, no i maskiot e mnogu dobar mm gi koristi
daki moze nekoj da mi kaze kade moze da se kupi kaj nas chanel coco mademoidelle? mi treba za podarok
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 16 Јан 2011 14:49 #102360

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Кога се зборува за парфеми само на едно ми текнува- Дење-ноќе сонував за Ultraviolet, но немав финансиски можности да си купам парфем. На секое мирисање(во парфим. или на некој друг) очи ми се превртуваа од убавина. Ова траеше неколку години. И конечно си го купив, ама во погрешно време- кога првиот пат забременив. И може да замислите, сега сеуште не можам да го поднесам затоа што влезе во групата на мириси од кои ти се повраќа (се што е актуелно во првите 2-3 месеци од бременоста). Не го ни искористив,неколку пати на растојание од неколку месеци пробував да го ставам и на крај го фрлив цел. Многу ми е криво, како некој сон да ми се уништи :girlpink:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 16 Јан 2011 22:44 #102410

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Многу често менувам парфеми, никогаш не сум го купила истиот повеќе пати. Последниот пат се зезнав. Купив колекција парфеми од Lolita Lempicka од еднен free shop на аеродром. Многу убаво мирисаат, ги мириснав таму тестерите, ама траат 30 минути:tazna: . Се мислев меѓу Dior и ова, зошто немаше друг избор, ама ајде реков да им дадам шанса и на овие и утнав:( .
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 16 Јан 2011 23:09 #102420

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Моментално сум восхитена од Play на Givenchy
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.