Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Кој парфем го користите?

Ре: Кој парфем го користите? 05 Апр 2012 17:35 #192850

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
jas vekje 10 dena se prskam so na mm parfemot, mojot se potroshi. vlegov vo cosmo, shetav i mirisav ama nishto ne mi fati oko. ili se cvetni-blagi ili sum gi imala. miracle-vo me zamisli :wtf:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 05 Апр 2012 17:45 #192854

 • Inicka
 • Inicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 196
 • Карма: 4
Mama Vase ako ne sakas cvetni parfemi sladunjavi(jas licno ne gi podnesuvam) epten ke ti pashe.Isto taka probaj mirisni go calvin klein eupforia blossom...ova blossom malce pojak e,dodeka obicniot isto mirisa ali porazreden dekem letna varijanta ama se vetree.Jas lani letoto ovoj go koristev i bas na vrukjinite koga ke se zapotish ne gubi od svojstvo :laugh: a e preubav,mirisa na svezo,na chisto


Последна промена: 05 Апр 2012 17:47 by Inicka.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky

Ре: Кој парфем го користите? 06 Апр 2012 03:59 #192895

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
И јас сум во потрага по добар парфем, се' нешто не ми се погаѓа. Моментално го користам овојСвеж е, модерен, лесен, дневен, не е сладуњав... Но сакам нешто маааалку поженствено, а пак да има ваква жичка и да не е тежок и да не е сладок :laugh:
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 06 Апр 2012 05:33 #192916

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Poklon od sveki..znae da izbere, nema shto..mnogu mi se dopadja parfmov Jean Paul Gautier Madame


The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 06 Апр 2012 05:49 #192928

 • Octavia
 • Octavia's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 261
 • Thank you received: 205
 • Карма: 3
За поладните периоди ги користам Hot couture од Givenchy
и Premier Jour/ Nina Ricci. Го имам и Les Belles de Ricci (Исто Nina Ricci)ОК е. Го добив на подарок Flower by Kenzo- Oriental и некако не ми се допаѓа... Може само не сум навикната. Ми има некој чудна острина мирисот.
Само жената му дава димензија на животот...(Б. Конески)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 22 Мај 2012 04:11 #199782

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37

За периодов е супер.Многу ме бендиса - љубов на прв поглед ( мирис) :) Свеж,ароматичен,цветен.. прекрасен летен/пролетен..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 22 Мај 2012 07:29 #199853

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Prekrasen e !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 22 Мај 2012 09:41 #199871

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Givenchy Ange Ou Demon :flert:

Последна промена: 22 Мај 2012 09:42 by Cuvce.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 22 Мај 2012 16:29 #199909

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:naviva:
gucci rush dvojceto ...mmmmm...ljubov na prv miris
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 22 Мај 2012 18:00 #199917

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
jas go zemav noviot na gucci - gulity intense. nemozam da kazam deka e leten ama e po moj vkus.


The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: Кој парфем го користите? 22 Мај 2012 18:07 #199919

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Пак му се вратив на мојата љубов - Very Irresistible, Живенши, ама за специјални пригоди.
Инаку ептен ми е погоден и го обожавам Today од авон колекцијата Today, Tomorow, Always

:flert:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 22 Мај 2012 18:13 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 02 Јун 2012 10:29 #201795

 • Mariposa
 • Mariposa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 24
 • Thank you received: 23
 • Карма: 0
Моментално го користам CH на Carolina Herrera. Ама некако многу јак ми е, изгледа се заебав малку :) [img size=400x300]www.perfumeseduction.com/product_images/..._CH_MUJER__96924.jpg[/img]
Последна промена: 02 Јун 2012 10:36 by Mariposa.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 02 Јун 2012 13:37 #201830

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
LANCOME Tresor Midnight Rose

The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 02 Јун 2012 16:46 #201860

 • janaxxxx
 • janaxxxx's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 339
 • Thank you received: 149
 • Карма: 0
Momentalno ovoj Gucci Flora od Garden Kolektion ( Georgeous Gardenia)
images.saksfifthavenue.com/images/produc...7604547R_300x400.jpg
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 03 Јун 2012 02:51 #201892

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13

летно парфемче супер е :oblace:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 03 Јун 2012 03:53 #201896

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Mama Vase wrote:
jas go zemav noviot na gucci - gulity intense. nemozam da kazam deka e leten ama e po moj vkus.Јас по втор пат ќе го купувам овој, ме маѓепса :da: Обично ми здосадуваат и сакам да менувам, ама овој "виновниов" никако да ми збоктиса....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 13 Авг 2013 17:07 #242872

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Veke cetvrti pat - Today od Today,Tomorow, Always - Avon.
neodoliv mi e. :trep:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 13 Авг 2013 17:10 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 14 Авг 2013 02:31 #242881

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 14 Авг 2013 02:40 #242883

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Momentalno go imam ovoj na Victorija's seckret

Атачменти:
Последна промена: 14 Авг 2013 02:42 by ljubica78.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 14 Авг 2013 06:43 #242900

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Vo momentov CH sexy :trep:

Последна промена: 11 Дек 2013 04:12 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 14 Авг 2013 14:05 #242913

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 20 Авг 2013 15:47 #243017

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95


letovo go koristam ovoj i mnogu mi legna. problemot e samo shto, od koga kje se stavi mirisa mnogu jako ama posle e mmmm. inaku e leten parfem.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Кој парфем го користите? 06 Дек 2013 05:08 #247097

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Не сум купила парфем веќе неколку години. Имам два, летен Chanell Chanse, и еден зимски Hugo Boss и веќе ми се при крај. Ми се погодија ем трајни ем траат :D Слушам во низ град имало на точење мирисале исто како оригиналните и не биле скапи. Може вреди да се проба :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 06 Дек 2013 13:57 #247120

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
[img size=500x500]static.productreview.com.au/pr.products/...tian_dior_jadore.jpg[/img]
Jas go koristam ovoj vekje cela godina mirisa odlicno i mnoooogu trae.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Кој парфем го користите? 06 Дек 2013 18:30 #247132

 • COCKA
 • COCKA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • strong enough !!!
 • Теми: 199
 • Thank you received: 95
 • Карма: 4
momentalno za sekoj den Giordani White Gold - Oriflame

Za posebni priliki go imam


a moj naj naj omilen

The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.