Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Кој парфем го користите?

Ре: Кој парфем го користите? 24 Сеп 2011 11:46 #155414

 • srculence
 • srculence's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
 • Thank you received: 206
 • Карма: 14
bubamara wrote:

Срцуленце, зарем Сатва уште постои?
Ako ne si znaela osven postoeckata Sattwa JEUNESSE

ima i Sattwa My Verity

i dvata se ubavi ama stariot sepak e podobar.
Последна промена: 24 Сеп 2011 12:51 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 24 Сеп 2011 12:54 #155428

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
И двата се парфеми одамна, на времето кога имаше и црна сатва, само не знам како се вика оти сите ги користев уште во студентски денови- пред 20 години, кога беа хит.

Инаку мене овој од Живенши, што го спомена Бубамара, ептен ме бендиса. Неговите парфеми многу ми се допаѓаат посебно колекцијата Verry Irresisteble.

Но една година немам купено од нив, a моментално го користам Тoday од колекцијата Today Tomorow Always од Авон. Ептен ми е по мерак.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 24 Сеп 2011 12:56 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 24 Сеп 2011 13:42 #155439

 • srculence
 • srculence's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
 • Thank you received: 206
 • Карма: 14
Sattwa JEUNESSE i crnata kutija znam porano ama Sattwa My Verity e nov kolku sto znam,mojot kum raboti vo Alkaloid pa znae koj e nov a koj star :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 24 Сеп 2011 19:07 #155503

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Sanja wrote:
Во моментов овој:Супер е, ептен ми легна ;)

Sanja, se iznasmeav, letoska koga ne ograbija mi go drpnaa ovoj parfem, neotpakuvan! Znaci ubav parfem mi sobrale, da ne gi mislam :hahaha:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Кој парфем го користите? 24 Сеп 2011 19:28 #155506

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
srculence wrote:
bubamara wrote:

Срцуленце, зарем Сатва уште постои?
Ako ne si znaela osven postoeckata Sattwa JEUNESSE

ima i Sattwa My Verity

i dvata se ubavi ama stariot sepak e podobar.
Искрено, толку ми е издегустиран тој парфем, пошто знам дека уште од дедо Ное се произведуваше, да немав појма ни дека уште постои, камо ли дека има две подврсти :emm:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 24 Сеп 2011 19:35 #155509

 • Nataly
 • Nataly's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Be yourself – everyone else is taken !!
 • Теми: 846
 • Thank you received: 600
 • Карма: 52

jas ovoj posledno, ama vekje mi dosadi ....iako na pocetokot bev luda po nego ...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 25 Сеп 2011 04:53 #155515

 • eli77
 • eli77's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 70
 • Thank you received: 9
 • Карма: 0

ова е мојот парфем,лесен,цветен,свеж и многу ми е драг зашто ми е подарок од мм
Последна промена: 25 Сеп 2011 04:59 by eli77.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 25 Сеп 2011 07:40 #155533

 • Simona`s mom
 • Simona`s mom's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 184
 • Thank you received: 73
 • Карма: 3


Прекрасен ,летен,нежен..
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kinky

Ре: Кој парфем го користите? 25 Сеп 2011 07:50 #155537

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
So godini go koristam ushte od koga ne beshe za nash evropski pazar, go dobiv od brat mi koga beshe za amerika, i zaljubena sum :), najspecifichen od se shto sum imala do sega.:)
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 25 Сеп 2011 10:56 #155563

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Мама-Маја, стварно е многу специфичeн парфем. Мм ми го купи кога бев бремена со Алексеј, и иако не патев од лоши мириси во бременоста овој толку ми беше тежок што никогаш не го искористив, ми стои сеуште дома полно шишенцето. Да ти го дадам :zelen:

Јас сега го користам овој:Беше љубов на прво мирисање :love:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 25 Сеп 2011 17:14 #155612

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Aj da go dotrosham pa kje ti pisam , jas kje kupam nekoj pa kje se menjame :). Jas sum zaljubena vo parfemot so godini nekoi si 7 sigurno go koristam :).
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 26 Сеп 2011 05:30 #155703

 • nelu
 • nelu's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 118
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
max mara-va ja koristam momentalno no emporio white e mojot parfem. samo cekam moment da si go kupam. :)
Атачменти:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 27 Сеп 2011 10:00 #156027

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
vcera si go kupiv ovoj go obozavam i nikogas ne mi se zdosadva na D&G
a go vidov i ovoj na ESCADA i bas mi se dopadna sledniot pat toj e na red
Последна промена: 27 Сеп 2011 10:02 by ljubica78.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 27 Сеп 2011 10:47 #156037

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Љубица јас го користам првиот и стварно е супер и ептен ми е погоден, онака цветен, летен :)

Сега се мислам некој зимски да си се почастам :laugh:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 27 Сеп 2011 10:57 #156038

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Mama Ane wrote:
Сега се мислам некој зимски да си се почастам :laugh:

Еве мама Ане еден предлог од мене :)

Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Frogy

Ре: Кој парфем го користите? 28 Сеп 2011 13:21 #156224

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Абе луѓе, чисто онака да прашам колку се движат парфемите кај нас?? Пошто гледам повеќето тука се марки, што е скапо, бар овде... Оригиналите ги земате? Колку е да речиме овој што го стави Годес?? Овде е 60 евра:zelen:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 28 Сеп 2011 14:04 #156231

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
И тука се такви цените Зеленичка :da: Зависно од парфемот и колку е "нов", цените се од 50тина евра па нагоре, има и за 100 :poimnemam: Не би се зачудила кај вас да се и поефтини..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 28 Сеп 2011 15:15 #156240

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
D&G od free shop go kupiv 58 evra za 100ml.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 29 Сеп 2011 04:06 #156301

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Мене не ми се даваат толку пари за парфем, што знам :poimnemam: Еве во вторник имам роденден и мм ми рече ќе ми купел парфем, да си одберам кој... скапи ми се бе :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 29 Сеп 2011 04:13 #156302

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Zelenicka, а да искористиш ти кога ти нудат ;)
Има помала литража на пр 30 мл, ама траат. И навистина дава убаво чувство кога ќе ставиш некој парфем што ти се допаѓа. Плус го користиш долго време, мене некои ми се здосадуваат од што не можам да ги потрошам.
Моето откритие летово:

Свеж, возбудлив, мислам дека ме буди наутро кога ќе прснам!
Последна промена: 29 Сеп 2011 04:14 by Cize.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 29 Сеп 2011 09:08 #156361

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Mene nekako mi se mali od 30ml i brzo se trosat i plus ne se isplatat. Bas nekni koga go zedov mojot od 50ml bese 52 evra, a od 100ml bese 58 evra. Znaci ze 6 evra dobivas duplo ;) . Jas sekogas zemam od 100 i da ti se zdosadi sigurno ke go potrosis nema da go frlis.
Последна промена: 29 Сеп 2011 09:09 by ljubica78.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Кој парфем го користите? 29 Сеп 2011 16:06 #156433

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Јас денеска се вратив на старата љубов од пред 2-3 години
Обично сакам свежи , чисти парфеми , ама овој ми е некако слабост. Тотално различно од се друго. Инаку поклон од мама.:love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 29 Сеп 2011 16:54 #156441

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Водолија, го имам и јас овој парфем и супер е, баш како што рече свеж и чист мирис.
Само мислам дека откога ќе го ставам на мене, брзо ми се ветрее... не го имаш тоа чувство?!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 29 Сеп 2011 17:00 #156444

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Мислам дека ти самата не го чувствуваш, имам неколку колешки што еден ден да се прснам, веднаш ме приметуваат што сум ставила. А не претерувам со шприцање :da:
Inaku dosega imav Burberry sumer, е тоа ветрее за 35 сек :unsure: Едвај чекав да го потрошам
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Кој парфем го користите? 07 Окт 2011 13:14 #158007

 • srculence
 • srculence's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
 • Thank you received: 206
 • Карма: 14
ljubica78 wrote:
Mene nekako mi se mali od 30ml i brzo se trosat i plus ne se isplatat. Bas nekni koga go zedov mojot od 50ml bese 52 evra, a od 100ml bese 58 evra. Znaci ze 6 evra dobivas duplo ;) . Jas sekogas zemam od 100 i da ti se zdosadi sigurno ke go potrosis nema da go frlis.


pomalite se so pocist parfem dodeka pogolemite se veke kako kolonska voda
i vnimatelno so kupuvanjeto vo Cosmo ke platis parfem koj ne e ni blisku od originalniot,mm si go zaboravil parfemot pa ajde da kupi ist takov koga go pomirisa :mdf: :wtf: tolku pari za nesto odvratno fuj
isto jas gledav nekoi voopsto ne mirisaat na originalnite
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.