Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Кој парфем го користите?

Ре: Koj parfem go koristite 09 Ное 2010 21:46 #70582

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
Ментално ги користам овие парфеми и сите ги обожавам


<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ре: Koj parfem go koristite 09 Ное 2010 22:01 #70584

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811


vo naredni 10 god. e moj,prekrasen e
The administrator has disabled public write access.

Ре: Koj parfem go koristite 09 Ное 2010 22:02 #70585

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3879
 • Thank you received: 1773


Carolina Herrera woman, 212 Sexy
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 09 Ное 2010 22:05 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 09 Ное 2010 23:02 #70596

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
Ги користам Delisious од Donna Karan New York и MissoniИма само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 09 Ное 2010 23:08 #70597

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
Lele Mama Vase epten ti odgovara parfemov. Ne te znam licno, ama spored ova na forumov tvoj e sldnive 100 godini :laugh: Mnogu e glamurozen.

Jas gi koristam Boss Femme (podarok od mm) i Versace Bright Crystal (podarok od majka mi). Iako i dvata se podarok, po moja naracka se.
Последна промена: 09 Ное 2010 23:09 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 09 Ное 2010 23:27 #70601

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
моменталноа најомилен на сите времиња


Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 10 Ное 2010 00:07 #70608

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
Мој омилен за сите времиња ми еама откако го мириснав кај сестра ми Lady million ммммммммммм и тој е прекрасен...морам и јас да си го купам :da:

а исто го имам и го обожавам и овој

Последна промена: 10 Ное 2010 00:11 by Zlatna.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 10 Ное 2010 00:36 #70620

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
За мене број један је Diorov Addict..А број два је Chanel Allure

Dorotea 2006.
Lazar 1996.
Последна промена: 10 Ное 2010 00:37 by ZZ.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 10 Ное 2010 01:08 #70625

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
do pred izvesno vreme go koristev na benettona sega otkako izleze noviot parfem na shakira go koristam nego i mnogu sum zadovolna,super mirisa,ne e jak,stavam epten malku a mirisa 3 dena

The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 10 Ное 2010 02:01 #70637

 • arriel
 • arriel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 5
arriel wrote:
Jas momentalni go koristam veke po tret pat ARMANI COD,a sakam da go semam sega noviot na Viktorija Bekam lilaviot mnogu mi se dopadna
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 10 Ное 2010 02:31 #70646

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2766
 • Thank you received: 642
jas vo posledno vreme se pocesto koristam JADORE od DIOR, ama od Refan si kupuvam , originalniot ne sum dosla na red da go kupam :hahaha:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 10 Ное 2010 03:39 #70660

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2893
 • Thank you received: 1864
Momentalno go koristam Silence od Jacomo.
Contradiction mi e favorite i go koristam poveke godini.
Isto go imam momentalno i Magie Noire, Lancome.
Последна промена: 10 Ное 2010 03:46 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 10 Ное 2010 03:55 #70666

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
Моментално ги користам:

Мојот омилен парфем - Mademoiselle - Chanel, убаво ми стои на кожата и што ми е многу битно за парфем - многу трае, ќе ставам сабајлечки и кога ќе се вратам од работа уште мирисам.Ескадата ја користам за секојдневни приликиПоклон од мм за годишница - Адикт-ДиорМис Диор (овој ми е за летно време)И Кодот на Армани, кој гледам го фалите, а мене ме бендисуваше додека го купив, а после :ne: . Некако ми е сладуњаст, а јас такви парфеми не сакам и ене ми стои цел на полица, т.е многу ретко ставам од него.

Последна промена: 10 Ное 2010 03:56 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 10 Ное 2010 04:16 #70679

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
Мене одсекогаш повеќе ми се допаѓале машки парфеми. Феворит за летно време ми е Sun Man (не мириса толку машки :laugh:), на зима го користам Mademoiselle, а неделава ќе си го земам Play (машкиот светол) и очекувам тој да ми биде новиот омилен парфем.
Последна промена: 10 Ное 2010 04:16 by Roma.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 10 Ное 2010 13:56 #70724

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
Моментално го користам овој
[img size=320x240]www.fragrantica.com/images/perfume/nd.10126.jpg[/img]

а незаменлив ми е овој
[img size=320x240]www.perfumeandbeauty.co.uk/prodimages/burberrylondon_w_2.jpg[/img]
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 10 Ное 2010 14:13 #70731

 • nelu
 • nelu's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 118
 • Thank you received: 4
јас веке извесно време користам Premier jour на Nina Ricci. А омилен ми е Армани емпорио white
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 10 Ное 2010 14:55 #70742

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
Sega go koristam ovoj, podarok od mm za ragjanjeto na Anika :)

www.omfragrances.com/nina-ricci-ricci-ri...26a49330dd96c842b077

Inace, mojot omilen koj najceto go kupuvam e ovoj :)

4.bp.blogspot.com/_IGHVtcynx5I/SkUM1yxdj...co-mademoiselle1.jpg
Последна промена: 10 Ное 2010 15:01 by SandraА..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 10 Ное 2010 17:17 #70842

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
Парфеми имам многу, зошто имам повеќе и скоро сите долгоооо ми траат.

Кој сака парфем да е јас неможам да се одвојам од Paco Rabanne- Black XS
Бев скептик кога го купував, зошто никогаш порано немав користено парфем на Diesel, ама Diesel Fuel for Life е прав избор :OK:И парфемот на сите времиња- само штета сега никаде по парфимерииве неможам да го најдам -Lancome-Miracle

The administrator has disabled public write access.

Ре: Koj parfem go koristite 10 Ное 2010 18:14 #70859

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1647
 • Thank you received: 569
Vo momentov gi menuvam ovie Armani mania,Coco mademoiselle,Dior Adict i Lady million sakam malce poblagi vo zima,dodeka vo leto nezamenliv mi e Dolce gabana light blue i Bvlgary cristaline
The administrator has disabled public write access.

Ре: Koj parfem go koristite 12 Ное 2010 16:55 #71669

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
Јас моментално го користам овој:

The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 12 Ное 2010 17:00 #71673

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
Истиот на Анабел :laugh: , 212 Sexy, и JPG Fragile

Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 13 Ное 2010 00:03 #71865

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727


Decidella na Nina Ricci
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 13 Ное 2010 03:13 #71914

 • Mila87
 • Mila87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 137
 • Thank you received: 23
Paco rabanne ,Lady million :jupi: :jupi: go obozavam
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 13 Ное 2010 03:42 #71920

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2893
 • Thank you received: 1864
Lady million od kaj go nabavuvate? Nekni bev vo Cosmo i go nema tamu. Bas sakav da go mirisnam posto gledam deka na dosta zeni im se dopagja. Samo da ne e bladunjav jas ne sakam takvi mirisi.
Ke vidam vo Bunjakovec po parfimeriite uspat mi se.
Последна промена: 13 Ное 2010 03:43 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кој парфем го користите? 13 Ное 2010 03:48 #71924

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.