Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Нега на стапала

Ре: Нега на стапала 10 Апр 2011 03:10 #129279

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
 • Карма: 28
Синоличка wrote:
D-r Lidija Pazdrijan wrote:
На педикир одам во Торзо:OK:Лиде каде е Торзо? Јас од ниедно студио не сум баш задоволна од педикирот, последно бев во Диор и сум повеќе од НЕзадоволна :ljutko:

Торзо е во белата зграда после завод за рехабилитација од лева страна на самата кривина.До него има мала продавница за прехрамбени артикли:)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка

Ре: Нега на стапала 04 Сеп 2012 07:31 #212120

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Женски да ве прашам...дали знаете некој добар педикир ама не само за масажа и да ме налакира..туку малку и медицинско знаење да има.
Имено, едниот палец ме боли на допир од едната страна, гледав да не ми расне ноктот во месо не е...почна по малку и кожата да ми се лупи..па незнам сега на мм и на двата палци му имаат правено ко операција му раснеше во месо некако криво му гноеше, па се плашам да не ме стрефило и мене...мада фино си ги сечам не е ништо во месо.
Еве два дена се мачкам со канестен и гарамицин..да не е нешто бактериско.
Ако одма по доктори какви се никакви ќе ме испратат на 100 места и на крај пак ќе завршам хируршки....па се мислев да не знаете некој таков педикир да ми го исчисти и среди??
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 06 Сеп 2012 04:39 #212352

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
лелеее ги имам запоставено , ретко ги мачкам со крем но за среќа супер ми се фала богу немам пукнатини :kez:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 24 Јун 2013 13:21 #241661

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Zeni dajte preporaka za dobar pedikir, jas odsekogas sama si gi sreduvav(uzivav vo sreduvanje nokti race noze ) ama sega so trudnickiov stomak ne mozam da si gi vidam stapalata a ne pak da gi sredam :sram:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 24 Јун 2013 15:50 #241667

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Jas bas deneska bev na pedikir, kako sto mi bea stapalava katastrofa super mi gi sredi. Jas sekojpat odam kaj istava za pedikir i za depilacija pa ne mozam da sporedam podobro - poloso ama mene mi odgovara, em relaksacija em sredeni noze. Sega sakam da zemam nekoja krema za stapala pa citam za ovaa na Hemel. Kje ja probam pa kje pisam iskustvo :laugh:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 29 Авг 2014 17:25 #252129

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Дали го има некој сетот од Топшоп за педикир Bullet PediPro, сега е на намалена цена 890 денари па се мислам дали да си го купам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 30 Авг 2014 18:13 #252139

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Jas go koristam masazerot od Top shop za sreduvanje na stapalata. Ima del sto se montira rapav i em si gi masiram em ja odstranuva zadebelenata koza. Super mi gi pravi stapalata kako bebeski.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.