Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Нега на стапала

Нега на стапала 28 Дек 2009 11:31 #6948

 • evamaria
 • evamaria's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 68
 • Thank you received: 2
 • Карма: 4
Колку често обрнувате внимание на вашите стапала? Дали редовно одиде на педикир или сами си ги средувате? Јас барем еднаш месечно сама ги средувам, и редовно ги масирам стапалата. Пријатно се чуствувам после секој третман. Ги држам стапалата во млака вода со морска сол околу 20 минути а потоа со масло ги масирам табаните. Ги завиткувам во топла крпа и уживам уште 20 минути.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Нега на стапала 29 Дек 2009 02:49 #7529

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Ја сам прави сезонац по том питању..зими ме мрзи да их сређујем, само их понекад мало продрљам турпијом кад се купам и још ређе намажем кремом и онда кад крене лепо време увек пошизим на себе што редовно не негујем стопала, па ми кад крену сандале и папуче, треба времена и времена да их доведем у ред..

Иначе, стопала сређујем сама, већ сам се испраксирала у томе..не идем на педикир јер сам јако, јако голицљива и не могу да поднесем да ми неко пипне стопало.. :laugh:

Оно сто се показало најбоље, барем за моја стопала је свако вече мазање са најобичнијом павловићевом кремом..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
Последна промена: 29 Дек 2009 02:50 by ZZ.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Нега на стапала 29 Дек 2009 02:59 #7535

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас исто сама си ги средувам, 1 или 2 пати до сега имам отидено на педикир и дали не ми се погоди девојчето или јас очекував нешто незнам што :) Во принцип и немам некои грозни стапала, секое бањање обавезно ги мачкам со павловичева и облакам памучни чорапки, меки ми се како на бебе, единствен проблем ми е што незнам да си ги налакирам ноктите убаво, стално и прстите од страните ми се изналакирани :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Нега на стапала 29 Дек 2009 13:35 #7656

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Sama gi neguvam so krema za stopala od Avon i sekogas gi sreduvam i ednas nedelno gi kisnam vo mirizliva sol. A, obavezno odam na pedikir koga pocnuva da se zatopluva:)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Нега на стапала 29 Дек 2009 13:47 #7668

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Uh, za tepanje sum. Cim zaladi i stavam corapi retko koga gi neguvam stapalata :blush: . Znam od vreme na vreme da im napravam topla kupka i ubavo da gi istrugam i namackam so Hemel za peti, posle mi se "like bebe's behind" so bi rekle Fenucci :laugh: .

A preku leto koga sum bosa obavezno se mackam, sekogas mi se mazni, znam i na pedikir da otidam, mada tamu kaj sto odam ne sum nesto extra zadovolna. Muabetot ni e petka ama stapalava nekako poslabo :laugh:
Od kremi koristam samo na Hemel so godini.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Нега на стапала 29 Дек 2009 14:23 #7693

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Kinky напишал/а:
Od kremi koristam samo na Hemel so godini.

Isto i jas, veke skoro 9-10 godini samo hemel za peti i leto i zime pred spienje.

Taa krema e magicna, i toa ne samo za peti tuku za bilo kakov problem na kozata, sve zivo i divo pominuva od nea.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 23 Сеп 2010 02:14 #54330

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
после турпиење и обично пред спиење со години веке ја користам билната крема Дермазан.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 27 Окт 2010 14:21 #65386

 • arriel
 • arriel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Ednas nedelno,obicno posle banjanje pred spienje ja koristam kremata za stapala od avon na planet spa zaedno so corapite odlicno deluvaat.Edinstven prozvod od avon sto mi se dopaga
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 27 Окт 2010 23:11 #65662

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
 • Карма: 0
Лееле Ариел, мене се ми се допаѓа од таму, а ја проба ли маската за коса од планет спа од маслиново масло колку само ја прави нежна косата!!!

Мене нешто што најмногу ме отпушта е купка и масажа на нозете и тоа пред спиење. И после оди и незаспи си слатко хахаха .
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****Последна промена: 27 Окт 2010 23:15 by Mladenovska.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 28 Окт 2010 01:42 #65723

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
 • Карма: 13
Редовно после бањање и пред спиење ја користам кремата на орфлејм,неможам без крема за нозе,ме нервира да ми се суви нозете.Сама ги средувам ,а знам да отидам и на педикир.
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 28 Окт 2010 03:20 #65798

 • Nataly
 • Nataly's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Be yourself – everyone else is taken !!
 • Теми: 846
 • Thank you received: 600
 • Карма: 52
Jas probav se i sesto ( petite mi bea kako na nekoja sto raboti v pole :tazna: ) Ama od dva-tri pati mackanje so Hemel za pati - se prerodija ..Mislam deka e zakon , a i celata ostanata kozmetika..Izgleda kje se navlecam na nea :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 28 Окт 2010 19:41 #66056

 • arriel
 • arriel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Ne sum ja probala,ti velam imam kristeno poveke proizvodi od avon no kremata za noze i maskarata mi se najdobri,bas ke ja probam thenks:gp:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 01 Ное 2010 14:08 #67276

 • Bube
 • Bube's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 94
 • Thank you received: 17
 • Карма: 0
До сега не сум нашла место каде што прават педикир по моја мерка. Кога и да се вратам од педикир сама си ги досредувам стапалата. Последен пат бев почетокот на летото и веќе не ни одам, сама ги средувам еднаш на една или две недели.
Имам две креми и две турпии на Scholl, не се нешто екстра, ама немам ни проблематични стапала,па други не купувам Се канам со месеци да ја земам кремета на Хемел, ама не сум налетала на неа. Треба да си запишам :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 27 Ное 2010 23:57 #78840

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Може ли некој да ми препорача крема за пети? Порано користев од АВОН но повеќе ја нема во каталозите? Кои ги користите вие и како сте задоволни?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 28 Ное 2010 03:18 #78906

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Би била мноооогу благодарна ако некој ми препорача добар педикир!
Сум била во повеќе козметички студија но не сум задоволна! :angry:

Инаку сега за се ми важи фразата: пред-и потоа, (пред и по раѓањето на Јана :srce: ), па така и за негата за стапала...порано многу повеќе и почесто се грижев сама, а сега фалат саати во денот за се, па спасот го барам одвреме -навреме на козметичар за моите кутри стапала :) Од креми користам на Freeman за уморни стапала.
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 28 Ное 2010 05:34 #79041

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
A kade ima takva krema HEMEL? I dali nekoj moze da mi kaze koe e ubavo rende za petici. Imav edno od avstralija super bese kako gi maznese peticite!! Ama izgleda go zaginav na odmor potoa kupiv od VERO ama za nisto ne cinese dali od SCHOL e dobro?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 22 Дек 2010 19:01 #92768

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
ljubica, кремите на Хемел ги има во Космо и сум ги гледала по аптеките ЗАМ а исто имаат и претставништво на улицата помеѓу Вучко позади Универзална и Романска амбасада.

За од Шол, јас сум задоволна од сите нивни производи, па верувам и дека рендето им е добро. Мада после неколкудневна употреба на Хемелот за пети, гарантирам дека нема ни да имас потреба од ренде.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка, ljubica78

Ре: Нега на стапала 22 Дек 2010 20:59 #92888

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Fala mnogu Vasidora ama problemot e sto jas sum od Bitola i kaj nas nema kosmo :( Znaci mi ostanuva od SCHOL .....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 24 Дек 2010 17:29 #93953

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Decki, kolku cini Hemel kremata za peti??


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 08 Апр 2011 22:11 #129080

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Сега веќе нема привилегирани цени на Хемел како порано, па истата чини 250 ден за 30 мл, ама дури и секој ден да си користиш ке ти трае една година минимум. Има текстура како пчелин восок.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 09 Апр 2011 04:01 #129135

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
 • Карма: 28
На педикир одам во Торзо:OK: ...А дома мачкам Lasinoh крема од чист ланолин и сум презадоволна.:) Петиците ми се ко тепсија:laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 09 Апр 2011 04:03 #129136

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Јас ги користам кремите од авон за нозе и мене ми се одлични. Ги имам неколку...од цреша, лаванда, и уште една за као погруби пети. Сега за сега сум задоволна, а и цената на кремиве ми одговара :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 09 Апр 2011 17:05 #129199

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Redovno ja koristam kremata za petici na Hemel.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 09 Апр 2011 17:45 #129201

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
D-r Lidija Pazdrijan wrote:
На педикир одам во Торзо:OK:Лиде каде е Торзо? Јас од ниедно студио не сум баш задоволна од педикирот, последно бев во Диор и сум повеќе од НЕзадоволна :ljutko:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на стапала 09 Апр 2011 18:18 #129211

 • Ирис
 • Ирис's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 79
 • Thank you received: 17
 • Карма: 0
Торзо е во белата зграда над Завод за рехабилитација, на истата улица кај што беше КТК ( не ми текнува на името).
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.