Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Надградба на нокти

Ре: Надградба на нокти 02 Дек 2012 18:21 #224103

• Ceneva
  • Ceneva's Avatar
  • new born
  • Теми: 5
Sega jas mn ne se razbiram deka i prv pat napraviv nokti sekoj pat gi cuvam moite no mn mi se krsat koga ke dojdat do nekoja odredena dolzina i resiv da gi napram na kozmeticar ... i tamu kaj sto bev mi gi napravija so akril koj ne se peci na lampa tuku sam se susi ... i mn me intereira dali akrilot e posteten od gelot za sopstvenite nokti ... dali ima nekoe strucno lice na forumov da mi ja kazi taa informacija

Blagodaram
The administrator has disabled public write access.

Ре: Надградба на нокти 01 Фев 2013 03:38 #231111

• Mama Ane
  • Mama Ane's Avatar
  • ВИП
  • Теми: 4990
  • Thank you received: 5193
Јас решив да си ги пуштам моите нокти и поради тоа си ставив гел на моите кратки и сега чекам да ми пораснат :) Еве како ми изгледаат сега, шарени, убави, џиџани :)

[img size=320х480]i415.photobucket.com/albums/pp238/MamaAn...3724_zps0b6ce29f.jpg[/img]
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006

Ре: Надградба на нокти 12 Мар 2013 14:04 #234684

• Ceneva
  • Ceneva's Avatar
  • new born
www.youtube.com/watch?v=Ox2vbbnKmOw

Za site sto mislat deka akrilnata tehnika e stetna neka go pogledne ova

Ре: Надградба на нокти 12 Мар 2013 16:25 #234699

• Frenky
  • Frenky's Avatar
  • Султанa
  • Теми: 4118
  • Thank you received: 3811
ne me razubedi videoto voopshto.

Ре: Надградба на нокти 14 Мар 2013 10:20 #234872

• Ceneva
  • Ceneva's Avatar
  • new born
Sekoj si ima svoe mislenje :)

Ре: Надградба на нокти 08 Апр 2013 16:44 #236602

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7860
  • Thank you received: 5646
iiii znaci po 4 meseci druga prikazna :D

Vtor pat odam vo eden salon vo Gorce P. kade prviot pat pravev nadgradba, a sega samo korekcija. Morase nadgradba da mi stavi bidjeki moite bea mnogu kusi nokti i nemase sansi da mi gi izlee so akril. Prezadovolna sum. Prvite nokti gi nosev mesec i pol i toa bez problem se si rabotev. Osven toa gi lakirav, brisev so aceton, turpijav, pa mi porasnaa i gi kratev :D znaci maksimalno gi izmaltretirav i mi izdrzaa. Sega se moite nokti, samo so akril i lak.
I sto e najvazno epten e eftino, duri smesno. Prviot pat me cinese 500 den. sega za korekcii 300 den. plakam.
A prethodno plakav i do 1500 den, em mi gi ostetija moite nokti em mi pagaa i mi se odlepuvaa za edna nedela, pa me ubeduvaa deka moite nokti bile takvi i tn itn...
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...

Ре: Надградба на нокти 08 Апр 2013 17:28 #236606

• Simona`s mom
  • Simona`s mom's Avatar
  • new born
  • Теми: 184
  • Thank you received: 73
Sister,telefon od salonot?:-)

Ре: Надградба на нокти 28 Авг 2013 18:28 #243243

• Slavica
  • Slavica's Avatar
  • senior
  • Think pink!:)
  • Теми: 1735
  • Thank you received: 627
Здраво девојки, еве јас сум заинтересирана за надградба, во животов никогаш не сум ставила гелни нокти па сега сакам да си порачам од Ebay ув ламба со гелови, светки, лепаци, типсови итн. И да си правам дома сама Дали некој има нарачано и како сте задоволни? Јас се мислам ова да го порачам

www.ebay.com/itm/181201762922?ssPageName...id=p3984.m1436.l2649

Ре: Надградба на нокти 29 Авг 2013 05:47 #243262

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7860
  • Thank you received: 5646
Мене ова ми е премногу комплицирано за нешто што можам да го добијам за еден час во салон и да уживам за тоа време. кога ќе помислам ја да седнам прво сама да се средувам па да растурам све по дома, па не можам да погодам на овој или оној нокт - :jok:
нека фала. и плус тоа ова се прави еднаш месечно, а тоа ми е 500 т.е 300 ден... што би се рекло живо џабе... не ни размислувам за ваква опција.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...

Ре: Надградба на нокти 29 Авг 2013 06:12 #243265

• Elka
  • Elka's Avatar
  • senior
  • Some people feel the rain, others just get wet.
  • Теми: 1480
  • Thank you received: 727
Isto kako Siter, jas gi pravam sekoj mesec i ni na kraj pamet ne mi pagja da pocnam sama da gi pravam, bas mi e uzivanje da odam vo salon i da imam eden cas samo za mene. Mene mi naplakjaat za nijansa poskapo odosto na Sis ama nisto alarmantno. Gi pravam redovno na mesec dena, nitu pukaat nitu se lupat.

Iinaku Slavica jas licno ne bi naracuvala od E bay, podobro kupi si od tuka da ne si gi dades parite za nekoe kinesko gjubre. Ako ti e samo za tebe, a ne za rabota, togas ne ti treba kolicina golema tuku kvaliteten gel vo edna dve boi. Moja preporaka ti e toa :3
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin

Ре: Надградба на нокти 29 Авг 2013 08:54 #243272

• Slavica
  • Slavica's Avatar
  • senior
Благодарам што ми одговоривте, сакам да имам средени нокти секогаш но многу ми е скапо да давам секој месец по 30-40 евра на козметичар, овде во Грција каде што и живеам толку е :( прееска видов во една продавница ув ламба и продваа и гелови па деновиве ке се распрашам колку е да се купи. Искрено страв ми е највеке дали ув ламбата ако ја нарачам од ибеј ке стигне жива здрава дома :laugh:

Ре: Надградба на нокти 06 Дек 2013 04:59 #247095

• Maja
  • Maja's Avatar
  • junior
  • Теми: 630
  • Thank you received: 136
Јас мислев никогаш дека нема да ми заличат ноктиве :D Тенки, кршливи, скроз! И еднаш му се намерачив, тие кратки, а јас решена ќе ги правам со гел лак :hahaha: Првиот пат поминав неславно, лакот излезе уште по 1 недела. Ама затоа вториот пат, по препорака, девојчето виртуоз за нокти ми ги направи гланц :lazygirl: Неможев да им се нагледам, да им се нарадувам :hahaha: Е сега не е толку ефтино како сис што кажува, ама вредеше :sladoled: :sonce:

Ре: Надградба на нокти 06 Дек 2013 14:02 #247121

• Slavica
  • Slavica's Avatar
  • senior
Не сум пишала оддамна на темава , сум заборавила :D таа ламба со се сетот што ги порачав од ибеј не ми стигнаа и ми ги вратија парите назад, па отидов во една маалска продавница и си купив ув ламба 36 ватна. Е во меѓувреме од англија порачав од тие лина геловите цел сет , само прајмерот го земав од продавница од кај мене во маало , грчко производство. Но геловите се катастрофа воопшто не сум задоволна од нив, за два дена паѓаат и многу брзо се разлеваат и заради тоа некои нокти дебели ми испаѓаа. Вчера отидов дадов 15 евра за еден безбоен гел , па пак наливни ќе ги правам , се надевам овој пат задоволна ќе бидам , ми рекоа дека е многу квалитетен и дека не е кинески па ќе видиме. Земав и еден во боја- црвен , еве ги сликнав па некоја ако ги `знае` геловиве нека пише :)

Ре: Надградба на нокти 07 Дек 2013 19:53 #247191

• Frogy
  • Frogy's Avatar
  • senior
  • Full Time Mother
  • Теми: 1585
  • Thank you received: 1152
Славица Лина се катастрофа геловите,тие се добри само за вежбање.Не се гледа убаво на сликата ,што бренд се геловите.Јас досега сум користела многу гелови,но верувај од германски ув гел нема подобар.Тој што си го купила 15 евра претпоставувам е од 15мл(така ми изгледа спрема тој во боја од 5мл) би требало да е убав според цената.И за наливни нокти треба искуство,искуство искуство.Прво повежбај на типсови,за наливни нокти ти требаат добри шаблони,густ(билдер)гел да не ти се разлева.Ако имаш некои прашања слободно можеш да ми пишеш. :cmok:

Одамна не сум ставила слики од моите изработки :cigara:

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
Последна промена: 07 Дек 2013 19:57 by Frogy.

Ре: Надградба на нокти 09 Дек 2013 10:00 #247226

• Slavica
  • Slavica's Avatar
  • senior
Преубави се ноктите секоја чест :-) да ти кажам пред месец дена земав од една маалска продавница ув ламба 36 ватна ,а тие геловите Лина ги земав од Ибеј колку да пробам како се прави надградба , и многу се течни кога го нанесував се лизгаше брзо по шаблонот и потоа никаква ми беше надградбата негде тенко негде дебело , го израмнував со електрична турпија ама џабе. Исто така многу брзо ми паѓаше гелот и реков ќе дадам 15 евра а не да се мачам секоја недела надградба да ставам, а и ноктите се оштетуваат не за друго. За овој безбојниов гел ми кажа продавачката дека не се 'лизга' како останатите гелови дека е погуст од другите . Инаку со типсови не сум пробала само со шаблони а точно е дека треба многу вежбање. Сега се уште не сум ги пробала геловиве кога ке ги пробам ќе пишам :-)
Последна промена: 09 Дек 2013 10:11 by Tessi. Причина: nepotreben citat

Најново на форумот

• No posts to display.