Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Крема за лице

Ре: Крема за лице 09 Мај 2011 11:48 #134423

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Ane82 wrote:
Podolgo vreme vece koristam Avene emulzija za masna koza i sum prezadovolna...no sega sakam da zemam nekoja polesna kremicka ..hidratantna za sekoj den..za normalna/masna koza. Vo Cosmo mi ja predlozija kremata na Afrodita od kamilica...pa me interesira dali ima nekoj iskustvo so taa krema i dali ste zadovolni??

Jas sega ja koristam ovaa, odlicna e, iako e poveke za mrsna koza. No, mnogu mi se dopagja sto go istaknuva tenot :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 09 Мај 2011 12:33 #134433

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Bubbi wrote:
...И сега во последно Бубшен со невен, ем за најмилото ем замене. Многу ми се допаѓа.
:love:

По препорака од Буби и јас ја земав викендов кремава и сега за сега ми е супер. Ич немам среќа со кремиве за лице а оваа бидејќи е така помрсничка би требало да ми одговара, имам многу сува кожа и еве од два дена користење, задоволна сум :OK:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Крема за лице 11 Мај 2011 15:16 #135025

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Никако да ги погодам кремиве за лице. Што се немам користено. Последно купив Авене хидратантна и цело лице ми се исфрла. Интересно е што од тестерот немав никаква реакција, но кога ја купив кремата одма се исфрлав, а демек кремиве се хипоалергени. Сега моментално се мачкам со Бекутан додека не најдам нешто друго.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 11 Мај 2011 21:54 #135123

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Порано дури одев на работа експериментирав со кремите,купував што ке видев,скапи ефтини,ниту еден не ми се погоди како јас што сакам на лицето.Па затоа си продолжив со бекутан кој од бебе сум го користела,исто и мојата мајка го ставала повеке од 30 години и немаше ниту една брчка на лицето.


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 30 Јун 2011 14:44 #143708

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Земав една крема за пеги и секакви флеки на лице во розе кутивче малецко не пише ништо на него инаку има специфичен мирис така како лутите масти ми рекоа дека е многу ефикасен и го правел некој си доктор од Велес па сакав да ве прашам да не има некој искуство со оваа крема ?

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 02 Окт 2011 16:36 #156924

 • beti.j
 • beti.j's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 45
 • Карма: 1
Dali nekoj go ima koristeno Myokine na Vichy?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 04 Окт 2011 18:10 #157426

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Пред месец дена ја земав кремава од Lavera и сега-засега немам никакви замерки. Инаку имам многу осетлива кожа,а откако се породив се нафрлам од се и сешто.
Последна промена: 04 Окт 2011 18:11 by vodolija.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 02:52 #157460

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Ај и јас да ја пофалам Лавера кремата за лице. Ама јас ја имам таа од био-невен за комбинирана кожа. Ја користам нешто повеќе од три недели и сум задоволна.

И нешто што забележав низ градов е дека веќе долго време ја нема Виши норма дерм дневната.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 03:20 #157467

 • radost
 • radost's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 204
 • Thank you received: 122
 • Карма: 14
Јас користам крема за лице Celestial на Lush и многу сум задоволна бидејќи имам осетливо лице, а со таа крема намам никакви проблеми.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 03:32 #157473

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
За мојата пре-сува кожа најмногу одговара Хемел обичната за лице. Сум пробала многу други, но ниту една не ми одговара :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 03:37 #157475

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Во контекс на темава , сабајле ми стигна мејл од парфимерии Schatze делка има промоција на креми за лице на Estte Lauder и Clinique.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 04:40 #157488

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
И јас ги обожавам Хемел и тоа сите производи. Но нивните креми не ми се впиваат, па понекогаш кога имам бубуљички ставам од кремата за пети навечер да преспијам со неа. Таа крема е магична!

Кога не ставам хемел за пети на лице навечер, не ставам ништо освен што ке се напрскам со термална вода. Тоа ми остана од времето кога за кратко користев Хаушка (според нивните препораки).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 05:13 #157498

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
vasidora aj pak da te prasam, te skapav od sabajle. Kakva e taa termalna voda i od kade se kupuva. Samo go prskas liceto navecer ili..? Oti jas imam mrna-kombinirana koza, i da ti kazam pravo vo posledno vreme krem stavam samo kako podloga za pudra :sram2:
Mozi ti zvuci glupavo sto prasuvam :poimnemam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 05:41 #157509

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
љубица, од аптека купувам термална вода на Виши (ја има и во зегин). Тоа е термална (валда изворска) вода збогатена со минерали и досега сум ја користела за мал милион нешта. навечер само убаво ке испрскам, ке почекам да се исуши и толку. Приметив дека на овој начин со тек на времето не сум до толку лампион ко ке станам насабајле.

Инаку нема проблем, многу ми е мило ако ова ти помогне:cmok:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ljubica78

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 06:04 #157513

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
A ne stavas krem posle toa? Inaku i jas sum ko lampion nasabajle. I tenksss :cmok:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 06:25 #157523

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Ne ljubica, posle t. voda ne stavam krem. Na pocetokot osekjav kako mala zategnatost na kozata, naucena na krem i pred spienje, no i toa pomina. Mislam deka najmnogu pomogna toa sto sminkata pocnav da ja cistam so bebeskono gelce za banjnanje Hipp koe mi se pogodi super i za intima i za cistenje/mienje sminka i ne mi ja sushi kozata.

Probaj, nema steta. :hug:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ljubica78

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 06:35 #157526

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
E toa bas mi se dopaga deka nemora krem. Inaku jas sminkata ja brisam so rakavicata na BOZEN, ama ne se sminkam sekoj den. I ova so hipp sega me zainteresira, pa i za intima...(inaku koristam nivea intima, ama izgleda ova e podobro ne mi teknalo) Lele Vasidorce fala mnogu samo nekoj sovet od tebe citam! :cmok:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Vasidora

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 06:39 #157527

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Jas ја имам ракавицата на Хемел и чатпат ја користам но ова со Хипп-ов ми се виде дааааааалеку попрактично и побрзо и полесно па терам вака. За интима е прекрасно (без штетни состојки ко парабени и сл).

ЕДИТ: Хипп со пумпица мене ми се покажа како попрактично од обично шишенце.
Последна промена: 05 Окт 2011 06:42 by Vasidora.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ljubica78

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 07:53 #157560

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Јас неможам навечер ако не ставам крем за лице....многу бргу ми се испостува кожата, ме затега и ми се прави како суви лишајчиња :( Пробав и со Хаушка со кремот со рози. Убав е се, но за мене не е доволно хидратантен. Треба да се мачкам на секои 3-4 саати да не ми дехидрира кожата. А вака со Хемел ми е супер. :OK: Може треба и јас да проба со термалната вода...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 18:08 #157671

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Потврдувам за термалната, јас крадам од синчето (користиме термална за бришење на лицето, да не му се суши кожата). Користиме тремална на Аvene.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 05 Окт 2011 19:13 #157683

 • COCKA
 • COCKA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • strong enough !!!
 • Теми: 199
 • Thank you received: 95
 • Карма: 4
Veke podolgo vreme ja koristam NEUROGENA, dneven krem. Za noke samo go mijam liceto so Dove i nisto ne stavam na lice
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 26 Окт 2011 13:45 #161343

 • babysara
 • babysara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 11
 • Карма: 7
jas dene sbev kaj dermatolog mi preporaca dr. Hauska dnevna crema Moisturating ( valjda dobro prepisav od receptot);) ja ima nekoj koristeno i plus mi gi zabeleza facialnite brcki na celoto pa mi prdlozi tretman so hijaluronska kiselina :roll: koj kosta 100 evra pa se mislam sega ima nekoj vakvo iskustvo. A inace mnogu i veruvam na doktorkava bidejki e strucna dosta i e vo trend so slucuvanjata.:laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 26 Окт 2011 14:47 #161349

 • Red Anja
 • Red Anja's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 20
 • Карма: 0
Dr. Hauschka dnevnata krema ja koristam poveke godini i e edinstvena od koja ne mi izleguvaat mozolcinja. Posto imam ekstra osetliva i suva koza odozgora stavam vo tenok sloj Rose Day Cream od istata firma. Epten sum zadovolna. Eksperimentiram i so drugi kremi ama sekogas se vrakam na prvite.
Life is an ocean, love is a boat, in troubled water, it keeps us afloat.
Do not regret growing older, it is a privilege denied to many.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: babysara

Ре: Крема за лице 26 Окт 2011 15:46 #161356

 • babysara
 • babysara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 11
 • Карма: 7
a inace sto cena se Hauska pojma nemam da znam kolku da spremam:fijuk:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Крема за лице 26 Окт 2011 17:00 #161376

 • Red Anja
 • Red Anja's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 20
 • Карма: 0
Jas ne sum vo Mk a online ja kupuvam po 29 evra za 100 ml.I trae i trae... Mora da e poevtina kaj vas. Neka pise nekoj.
Life is an ocean, love is a boat, in troubled water, it keeps us afloat.
Do not regret growing older, it is a privilege denied to many.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.