Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Крема за лице

Ре: Крема за лице 04 Дек 2010 20:47 #82868

 • Ane82
 • Ane82's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 22
 • Thank you received: 5
 • Карма: 0
Podolgo vreme vece koristam Avene emulzija za masna koza i sum prezadovolna...no sega sakam da zemam nekoja polesna kremicka ..hidratantna za sekoj den..za normalna/masna koza. Vo Cosmo mi ja predlozija kremata na Afrodita od kamilica...pa me interesira dali ima nekoj iskustvo so taa krema i dali ste zadovolni??
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 12 Дек 2010 21:55 #87416

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Koristam Garnier za normalna i kombinirana koza ama pocnaa da mi se pojavuvaat akni na celoto i muckata,pa sega koristam Doctor's antiacne cream i dosta mi pomogna da go iscistam liceto.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 13 Дек 2010 02:24 #87507

 • kukulicka
 • kukulicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Love Luka :*
 • Теми: 643
 • Thank you received: 149
 • Карма: 11
Ane82 wrote:
Podolgo vreme vece koristam Avene emulzija za masna koza i sum prezadovolna...no sega sakam da zemam nekoja polesna kremicka ..hidratantna za sekoj den..za normalna/masna koza. Vo Cosmo mi ja predlozija kremata na Afrodita od kamilica...pa me interesira dali ima nekoj iskustvo so taa krema i dali ste zadovolni??

Ane 82 kolku sto znam jas mn lujge se zadovolni no sepak sekoja koza e posebna prikazna :wtf:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 13 Дек 2010 02:31 #87513

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Периодов користам Collistar крема за лице и за областа околу очи. Мене супер ми одговараат производиве. После :poimnemam: на која ќе преминам. Сакам кога почесто ги менувам, оти некако лицето брзо ми се заситува од еден тип на производ
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 23 Дек 2010 14:20 #93236

 • CACULE
 • CACULE's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
Веќе една недела ја користам Билка и стварно е добра многу сум задоволна а ноке ставам павловичева зимскиов период.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 23 Дек 2010 15:10 #93277

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
цацуле која поточно крема од билка ја користиш? ја сакам да ги пробам тие креми ама не открив која е за масна или еветуално комбинирана кожа. таа од невен сигурно е за сува кожа е сега незнам за таа од бело грозје. и повторно купив еуцерин само овој пат ph 5 кремата ама и таа е помасна па ке морам да се вратам на старата.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 23 Дек 2010 15:44 #93304

 • biba74
 • biba74's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Снегулки...
 • Теми: 9
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Користев Гарниер порано, или мене ми се промени кожата или се промени квалитетот на кремета. По сугестија на козметичарката, земав од Афродита Каротенска и тоа беше полн погодок! Доволно хранлива, погодна за сува кожа. Добра е и Бадемовата на Афродита. Сум пробала и од Билка, моментално ја користам таа со екстракт од црно грозје.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 23 Дек 2010 18:23 #93376

 • CACULE
 • CACULE's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
Лилаковата во неа има екстракт од црно грозје марвуд преубава е си го купив и сапунот за лице од невен хомеопатски е и ептен добар а цените се супер, вреди да се проба.
Последна промена: 23 Дек 2010 18:24 by CACULE.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 23 Дек 2010 18:27 #93379

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
ама таа сигурно е за сува кожа, бидејки користиш и павловицева претпоставувам имаш сува кожа. а знаеш ли која од билка е за масна или комбинирана
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 23 Дек 2010 18:40 #93401

 • CACULE
 • CACULE's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
Не ми е сува кожата ставам само околу очите павловичева имам нормална кожа периодично помасна на Т зоната
Последна промена: 23 Дек 2010 18:41 by CACULE.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 23 Дек 2010 18:42 #93404

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
е па супер, фала ти многу, тогаш и мене би ми одговарала таа со црно грозје
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 23 Дек 2010 18:48 #93409

 • CACULE
 • CACULE's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
Соле нема проблем Би требало да ти одговара зашто сметам дека не е мрсна а е доста хранлива и преубаво мириса.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole

Ре: Крема за лице 23 Дек 2010 18:57 #93428

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
И јас ја користам таа со црно грозје, и навистина е супер :) Во неа има овошни киселини...
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 23 Дек 2010 19:05 #93443

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
мислам дека поради овошните кисели само зимно време може да се користи? ке ја пробам кремата и ке ви казажам дали ми се погодила
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 23 Дек 2010 19:11 #93452

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
И јас исто прашав соле во еден претходен пост, ама никој не ми одговори, така да не сум сигурна :poimnemam:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole

Ре: Крема за лице 23 Дек 2010 19:13 #93457

 • CACULE
 • CACULE's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
Јас во лето си користам Нивеа Висаж за нормална кожа плавата супер си пронајдов крема и за во зима и за лето
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 02 Јан 2011 20:07 #97960

 • tona
 • tona's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 42
 • Карма: 1
Со години користам исклучиво Павловичева маст и во неа додавам малку АД маслени капки или маслиново масло.Ја користам наутро и пред спиење.Е сега дали е до кремата или до гените не знам,но јас имам 37 год.а немам сеуште ни една брчка.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 06 Јан 2011 15:05 #99320

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Ја земав цела колекција L'oreal youth code - дневна, серум и крема за околу очи...и многу сум задоволна сега за сега. па и не се многу скапи...и фала Богу ми одговараат на кожата
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 08 Мар 2011 19:03 #120577

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Вчера си добив на подарок од мм за 8ми март крема и флуид Auriege па почнав нив да ги користам..фантастична е линијава. :love: Особено за осетлива кожа склона на иритации
Последна промена: 08 Мар 2011 19:05 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 10 Мар 2011 01:12 #120966

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Kolekcija " Solutions" max. moisture od Avon za nad 35god -dnevna i nokna hidrantna krema. Zadovolna sum od niv cenata im e od 250-300 den zavisi kako ke gi nacekas, a koga ke gi potrosam sakam da probam nekoja druga hidrantna krema,zosto imam suva i osetliva koza.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 29 Мар 2011 18:22 #126499

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Dobiv na poklon Garnier essentials - dnevna i nokna krema. Mnogu prijatno se iznenadiv :)


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 05 Мај 2011 13:47 #133719

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
www.kremi.webs.com/

ima li nekoj iskustvo so ovie kremi? zvuci dosta interesno,prirodno i organsko.
Последна промена: 05 Мај 2011 13:49 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 05 Мај 2011 14:26 #133729

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Сум користела еден куп креми и ене ги стојат дома, кога ке ставам кога не. А редовно се мачкам со бебешки креми, најубави ми се, редовно ја купувам Роса -српска крема од фирмата Лимес фамилијарна е и се нарчува преку каталог а не е скапа, но е прекрасна, на база на кантарион е. Ја обожавам.
И сега во последно Бубшен со невен, ем за најмилото ем замене. Многу ми се допаѓа.
:love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 06 Мај 2011 04:00 #133908

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Bubbi wrote:
И сега во последно Бубшен со невен, ем за најмилото ем замене. Многу ми се допаѓа.
:love:
Е ова е екстра крема, особено за оние со сува и осетлива кожа. Мене многу ми помогна пред неколку години кога имав некоја мака со лишаи на лицето.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Крема за лице 08 Мај 2011 00:24 #134175

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
[img size=300x300]mk.oriflame.com/catalog-images/product/global/17343_1.png[/img]

I jas zimovo imav problem so lisai , ja koristev ovaa krema i go srediv liceto , ama eve sega veke ne mi odgovara , mi se masti kozata mnogu
Pojma nemam sto da zemam sega , mozebi od ovie Bilka kremite
Koja e za kombinirana koza od taa kolekcija ?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 08 Мај 2011 00:27 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.