Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Крема за лице

Ре: Крема за лице 26 Ное 2010 13:57 #78031

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
pocnav so koristenje na homeopatskata krema BILKO i stvarno sum mnogu zadovolna
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 26 Ное 2010 13:59 #78033

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
pipo,na baza na neven,univerzalnata?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 26 Ное 2010 14:01 #78035

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
belo grozje :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky

Ре: Крема за лице 26 Ное 2010 14:06 #78041

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
 • Карма: 28
Ауу какви се овие хомеопатски креми друзиња?:blink:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 26 Ное 2010 14:31 #78049

 • Leontina
 • Leontina's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 24
 • Thank you received: 5
 • Карма: 3
pipolino wrote:
pocnav so koristenje na homeopatskata krema BILKO i stvarno sum mnogu zadovolna

Kade moze da se kupi?
Look around yourself
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 26 Ное 2010 15:21 #78067

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
D-r Lidija Pazdrijan wrote:
Ауу какви се овие хомеопатски креми друзиња?:blink:


ooo stoznam kakvi se ( 100% prirodna baza ) ama dobri se :laugh:

inaku se od bugarija


jas ja zedov vo tediko okolu 260 den
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 26 Ное 2010 15:26 #78070

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
Leontina wrote:
pipolino wrote:
pocnav so koristenje na homeopatskata krema BILKO i stvarno sum mnogu zadovolna

Kade moze da se kupi?

sp market
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Leontina

Ре: Крема за лице 26 Ное 2010 15:27 #78072

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
 • Карма: 28
Леле Пиполино...само 260 ден,100% природни...сега ке одам накај Влае,а таму има Тедико...Ке купам една да видам...А има врска масна,сува кожа:wtf: ?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 26 Ное 2010 15:29 #78073

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
mislam deka ima jas ovaa ja procitav i bese bas za cuvstvitelna suva koza kakva sto e i mojata
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 26 Ное 2010 15:56 #78099

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
 • Карма: 28
Фала Пиполино и Мама Васе...Ке ви пишам попладне како сум поминала...:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 26 Ное 2010 20:35 #78333

 • Nataly
 • Nataly's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Be yourself – everyone else is taken !!
 • Теми: 846
 • Thank you received: 600
 • Карма: 52
Jas ja koristam taa univerzalnata od neven, Bilka, ja kupuvam od sp. okolu 140 denari e .. ..Thanks to Mama Vase :love: I sto da pisam, si ja najdov idealnata krema..posle dolgogodisno talkanje i lutanje od edna krema na druga, od eucerini, afroditi, nivei i loreali... , sega nema sansi da smenam..Samo daj Boze da ja nosat redovno..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 26 Ное 2010 20:46 #78343

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Ме заинтригиравте со Билкава....во моментов користам Борогал-К, Борно соединение и камилица, и ок ми е :emm: Пред бременоста ја користев Myokine на Vichy и таа ми одговараше многу :da:
Можам да ја користам Билка во бременоста, со оглед на тоа што велите дека е 100% природна, мх? :wtf:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 27 Ное 2010 22:46 #78798

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Mama Vase wrote:
pipo,na baza na neven,univerzalnata?

Под цената за оваа крема стоеше дека е за раце :blink:
Иначе ја земав оваа:Меѓутоа на неа не е наведено дека е хомеопатска....само на таа од невен, 2 пасти и една течност за испирање на уста има таква ознака :emm:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 27 Ное 2010 23:46 #78835

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
e sega sum cela :blink:
bas taa od neven ja fativ i citnav kao univerzalna edno drugo i ja bataliv (barav za suva koza)i eto ne ni procitav deka na nea pisuvalo deka e homeopatska

a po logika taa BILKO ovaa BILKO ista fabrika si rekov koja i da e homeopatska e (sekako po preporaka na mama vase)

e sega vase ako znaes nesto povise dali se site homeopatski pisi
bas me interesira
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 28 Ное 2010 00:32 #78853

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
 • Карма: 28
Јас нестигнав во петок да поминам Пиполино во Тедико зошто почна да врне,ама утре ке одам на Јужен булевар и убаво ке расчепкам по кремите и ке видам што и како стојат работите.Иначе и јас сум сега:blink: :wtf:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 28 Ное 2010 00:32 #78854

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Нема коју нисам користила, од најскупљих, до најјефтинијих..и што је највећи фазон, све ми одговарају..:laugh:
Једноставно не примећујем разлику, а кожу храним изнутра што здравијом исхраном и пијем пуно воде и биљних чајева..
Лети ми је најбољи пријатељ маслиново уље..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Крема за лице 28 Ное 2010 01:24 #78867

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
 • Карма: 28
ZZ здраво:srce: Јас пак обратно од вас...Што се не сум пробала и проблем-ништо не ми одговара.Летото имам најголем проблем,бидејки дури тогаш почнуваат бубуљици и интензивно мастење.Еден период ми се смири од Dr.Hauschka,па после се продолжи по старо...Сега Clinik добив на поклон и добро ми беше некое време и сега е пак по старо...Штознам каква е оваа хомеопатска крема,но вреди да се обидам...
Последна промена: 28 Ное 2010 01:25 by D-r Lidija Pazdrijan.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 28 Ное 2010 01:32 #78872

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Др Лидија, таква ми је ваљда кожа, што би рекла моја пријатељица, као ђон..:laugh:
Мало је маснија, али не превише и стварно отпорна на све временске прилике, од хладноће, ветра, до врућине и сунца..верујем да је тешко када имаш проблематичну кожу лица и верујем да што природнији препарати могу да помогну, као што сам ја открила да ми јако прија маслиново уље, од косе, преко лица до целокупног тела.. нарочито лети када се на плажи мажем са њим од главе до пете и сијам као тепсија..:laugh:
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 28 Ное 2010 04:52 #78995

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
pipolino wrote:
e sega sum cela :blink:
bas taa od neven ja fativ i citnav kao univerzalna edno drugo i ja bataliv (barav za suva koza)i eto ne ni procitav deka na nea pisuvalo deka e homeopatska
o
a po logika taa BILKO ovaa BILKO ista fabrika si rekov koja i da e homeopatska e (sekako po preporaka na mama vase)

e sega vase ako znaes nesto povise dali se site homeopatski pisi
bas me interesira

neznam da ti kazam,treba da se proveri.mene mi ja kazaa cela kolekcija kako proverena i sugurna vo smisla na toa deka e na prirodna baza i dodatocite se dozvoleni i provereni.znam gledav na nivniot sajt ama konkretno za kolekcijata za lice ne pamtam.jas do sega samo univerzalnata sum ja koristela a taa mi e zakon za cela familija.

pastata za zabi e sporna zosto ima SLS ama nema fluor.ova e za druga tema..
Последна промена: 28 Ное 2010 04:52 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 29 Ное 2010 15:57 #79486

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Se mislev koja krema da ja kupam za okolu oci, bas prasuvav pogore. I mene me inspirirase Mama Vase da ja kupam Bilka, baska najeftina mi bese. Veke mesec dena ja koristam i sum neverojatno zadovolna :) . A iskkreno ne ocekuvav nesto premnogu, ama rezultatot e vidliv. KE kupam i za lice definitivno :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 29 Ное 2010 16:01 #79492

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Таа за лице што ја земав од Билка (во претходните постови ја има сликата) е ФЕНОМЕНАЛНА, инстант резултати (на омекнување и оптегнување на кожата :OK: )
Него, ако се сеќавам добро од козметичарката - третман со овошни киселини се прави само во есен и зима, кога сонцето не е јако, така? Ако е така, тогаш оваа крема нема да можи да се користи во лето, пошто пишува дека има овошни киселини :wtf:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 29 Ное 2010 19:46 #79657

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
a dali od taa kolekcija ima krema za mrsna koza ili za kombinirana? i dali i taa e homeoptska ili samo kremata od neven e homeopatska, ama od moevo iskustvo bi trevbalo nevenot da e za suva koza
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 02 Дек 2010 14:46 #81367

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
 • Карма: 0
Anew Rejuvenate spf 25 uva/uvb од Авон за првите знаци на стареење.
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 04 Дек 2010 17:52 #82748

 • draganaskopje
 • draganaskopje's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
 • Карма: 20
Јас си ја користам Нивеа обичната плавата во лимено кутииче или некогаш Бекутанче. Не сакам да експериментирам со секакви креми и хемии...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 04 Дек 2010 18:03 #82755

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Павличева нема поубава

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот