Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Крема за лице

Ре: Крема за лице 24 Апр 2012 17:50 #196019

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
[img size=300x300]www.naturkosmetik-shop.org/media/catalog...creme-DS-29787_9.jpg[/img]

jas ovaa ti ja preporacuvam , od Dr.Sheller
mene mi e kombinirana kozata na liceto i kremata e zakon , cini okolu 700 den
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi, Molly

Ре: Крема за лице 24 Апр 2012 17:53 #196020

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
:OK: Da i Schellerot se mnogu dobri kremi,ima za sekakov vid na koza (cela linija)i sto e dobro, se na prirodna baza .
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 24 Апр 2012 18:31 #196028

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95


okolu 300 i neshto sitno e. univerzalna za site tipovi, all round krema. se stava malku i treba ubavo da se istrie liceto. jas se navlekov vekje povekje od 1 godina ja koristam.
em organska e.
Последна промена: 24 Апр 2012 18:31 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly, Dilberta

Ре: Крема за лице 24 Апр 2012 18:40 #196031

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
Васе каде ја купуваш?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 24 Апр 2012 18:47 #196032

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
И јас ја користам оваа од сликата на Мама Васе, ја купив од Cosmo. А иначе за кремата дознав од форумов, решив да ја пробам и ептен ми одговара. :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly, Dilberta

Ре: Крема за лице 24 Апр 2012 18:58 #196037

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
osven za lice nie site doma ja koristime i za telo, pogotovo posle more i sl. vo cosmo ja ima.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly, Dilberta

Ре: Крема за лице 25 Апр 2012 02:38 #196049

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Морам да ги пофалам и кремите на Lavera и на Dr.Scheller, после бременоста лицето ми беше катастрофа. Последнива година пробав прво со Lavera, и бев супер задоволна, следниот пат ја немаше баш таа крема што ја барав и пробав Dr.Shceller и мислам дека оваа е уште подобра. Двете органски а цените не се премногу високи. И од мене имате препорака за двете колекции :OK:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly

Ре: Крема за лице 22 Мај 2012 04:54 #199796

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Мама Васе, од кое Космо ја купуваш кремата? Во саботата ја барав во Космо во ГТЦ и карши Мек Доналдс и никаде ја немаше. Дури и во ДМ ја немаше.:(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 22 Мај 2012 11:41 #199885

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Соле јас баш вчера ја видов во Космо во Зебра, 390 ден. Дури и се намачкав од тестерот :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky, sole

Ре: Крема за лице 02 Јул 2012 09:53 #206131

 • ves mila
 • ves mila's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 19
 • Thank you received: 3
 • Карма: 0
Еуцерин дневна крема.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 03 Јул 2012 05:30 #206191

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Ноќната Еуцерин ја користам веќе подолго време, кога ми се потроши отидов во аптека и ми ја дадоа кремата на Numis Med 5% уреа за која ми рекоа дека била замена за еуцеринот, уште подобра и дека еуцеринот веќе немало да се произведува :blink: Малку прочепкав на интернет и мислам дека нема врска муабетов, но ми се допаѓа новава крема и ќе продолжам да ја користам. Преку ден исто ја користев на еуцерин дневната, но сега во летниов период морав да ја сменам бидејќи премногу ми свети лицето со неа. Ја земав на Dr Hauschka Moisturizing Day Cream, одлична е нема што.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 12 Ное 2012 17:03 #221097

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Лицево ми е кататстрофа, суво ми се перута, ме чеша и кога ќе извадам шминка ми е целото црвено и ме пече. Во моментов навечер ставам од бекутан детска витаминска крема, а преку ден на Dr Hauschka, ама ништо не ми помага, незнам што е работава. Порано со еуцеринот навечер ми беше супер, но кога и кажав на аптекарката дека сум трудна ми рече дека еуцеринот заради уреата не се препорачува за трудници :blink: Некој ако знае ве молам нека ми го објасни моментов, зошто незнам што ќе правам со лицево, а баш би сакала да продолжам да си ја користам еуцеринот.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 13 Ное 2012 07:44 #221179

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Dali nekoj ja ima koristeno dnevnata krema od Hauschka od limon?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 13 Ное 2012 08:26 #221182

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
iva.siskova wrote:
Dali nekoj ja ima koristeno dnevnata krema od Hauschka od limon?

Sestra mi samo Kauschka ja koristni i e mnogu saka...I jas sum imala od kaj niv razni produkti i sekogas se bile ok...

Sega vo momentot imam dve, od Alverde i od Weleda, isto dve prirodni liniji, isto sum zadovolna...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 19 Дек 2012 04:36 #226391

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
Јас ја користам линијата на Nivea за масна и комбинирана кожа, сега сакам да пробам со Dr.Scheller зошто слушам позитивни критики за оваа козметичка линија па ќе видиме инаку вечна борба водам со лицето, ама после бременоста некако ептен како да доживеав промена во однос на него кон полошо... ах море детето ми ја зема цела убавина :hahaha:
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 19 Дек 2012 05:26 #226402

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Јас сега земав една на Хемел крема, бидејќи еуцеринот со уреа не се препорачувала на трудници, а Хаушката што ја користев претходно сега не ми одговара. Оваа сега ми е супер, на природна база со мед, пчелин восок, комплекс витамини и билни и етерични масла. Сега за сега не ја менувам.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка

Ре: Крема за лице 20 Дек 2012 14:21 #226706

 • Milenaa
 • Milenaa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 133
 • Thank you received: 35
 • Карма: 0
ako moze da mi preporaca nekoj dobra krema kako podloga za sminka.ama brgu da ja vpiva liceto.t.e. pred da stavam pudra ubavo da se vpie vo kozata.inace imam kombinirana koza.sakam nekoja dobra ako e poskapa samo da e ubava.ne zanm kakvi se tie od organska kozmetika? imate li iskustvo so tie? :cvet:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 03 Фев 2013 06:13 #231299

 • Evrosimovska
 • Evrosimovska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 5
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Kaj nas organska kozmetika e samo Dr.Hauschka i e mnogu dobra. 100% e prirodna i nemoze da i nasteti na kozata. Najdobra za kombinirana koza bi ti bila dnevnata hidratanta od Dr.Hauscka. Nema promasaj
Последна промена: 03 Фев 2013 19:23 by Tessi. Причина: nepotreben citat
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Milenaa

Ре: Крема за лице 03 Фев 2013 06:42 #231301

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Evrosimovska, od kaj toa deka kaj nas samo Dr. Hauschka e organska kozmetika?? A ti kako si povrzana so niv sto vaka po temive ni gi reklamiras? Ne deka se losi, jas imam dobro iskustv o, ama ne e tocno deka samo tie se organski!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 03 Фев 2013 10:19 #231315

 • Evrosimovska
 • Evrosimovska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 5
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Jas samo taja ja znam i za nea sum citala i sum ja koristela, a ova so reklamiranjeto neznam so ti znaci, i ako imas nekoja druga cekam da ni ja kazis za da ja znaeme
Последна промена: 03 Фев 2013 19:20 by Tessi. Причина: nepotreben citat
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 03 Фев 2013 14:01 #231339

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Evrosimovska, ne sakav da te navredam, ednostavno takov vpecatok dobiv, zasto za tie malku mislenja sto gi imas na forumov se site vo vrska so kozmetikata na Hauschka, od koza so akni, do krema za lice, pa atopicen dermatit... A za toa deka ima i drugi organski kozmetiki na nasiot pazar imame dosta pisuvano po temive :)
Последна промена: 03 Фев 2013 14:01 by Nebo.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 08 Мар 2013 10:06 #234411

 • angell
 • angell's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 5
 • Карма: 0
Devojki kade ja ima kremata na dr. Scheler za kombinirana koza, jas najdov samo za custvitelna i suva koza, ako nekoj znae neka pise, vi blagodaram :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 08 Мар 2013 10:53 #234414

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Барај ја во Cosmo, обично во секоја од нивните парфимерии сум наоѓала.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: angell

Ре: Крема за лице 11 Мар 2013 14:30 #234617

 • angell
 • angell's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 5
 • Карма: 0
Која крема е добра за лице која ќе ми ги ублажи барем, знам дека нема да ми ги тргне :angel: двете линии на челото, страшно ме нервират :ljuta: , како за 26 години, ако има такво чудо , само да не е некоја за позрела кожа, младичка сум уште :jeee: :trep:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 29 Мар 2013 20:32 #235989

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Dali nekoj ima koristeno od BIOTEN kremite sto se? Imav dobieni tester i mi se dopadna. Ima nekoj nekoe iskustvo so niv posti ne mi se poznati?
Evigi koi se:
www.biotencosmetics.com/srb.aspx
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.