Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Крема за лице

Ре: Крема за лице 26 Окт 2011 17:26 #161386

 • happy mami
 • happy mami's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 17
 • Thank you received: 7
 • Карма: 0
babysara wrote:
jas dene sbev kaj dermatolog mi preporaca dr. Hauska dnevna crema Moisturating ( valjda dobro prepisav od receptot);) ja ima nekoj koristeno i plus mi gi zabeleza facialnite brcki na celoto pa mi prdlozi tretman so hijaluronska kiselina :roll: koj kosta 100 evra pa se mislam sega ima nekoj vakvo iskustvo. A inace mnogu i veruvam na doktorkava bidejki e strucna dosta i e vo trend so slucuvanjata.:laugh:


babysara za sto se preporacuva ovaa krema za mozolcinja ili ???...te prasuvam bidejki i mene mi ispadnaa mnogu vo posledno vreme i ne sakam vo ogledalo da se pojavam od niv bez pudro mi e sram da ispadnam od vrata nadvor :( ... a dokolku ne koja krema bi mi ja preporacale za ovoj moj problem ??? :kiss:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 26 Окт 2011 17:31 #161388

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22


Јас ја користев на кратко оваа крема, ама воопшто не ми се погоди. Индивидуално е. Мислам дека беше околу 900 мкд :unsure:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Red Anja

Ре: Крема за лице 27 Окт 2011 09:04 #161499

 • babysara
 • babysara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 11
 • Карма: 7
jas imam suva koza nemam mozolcinja zatoa doktorkata mi rece da probam od ovaa, ako sakas zenava raboti so plavi kartoni kaj radio bran i e ordinacijata pojdi ke ti dade sovet.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 01 Ное 2011 20:04 #162553

 • beti.j
 • beti.j's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 45
 • Карма: 1
Dali nekoj ima iskustvo so kremovite za lice na Alkaloid Sattwa?
Последна промена: 01 Ное 2011 20:04 by beti.j.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 11 Ное 2011 08:29 #164107

 • baby29
 • baby29's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 58
 • Thank you received: 49
 • Карма: 8
Sekakvi kremi za lice sum stavala duri i mi pravese edna aptekarka na prirodna baza davav neznam po kolku pari za kremi a sega eve ja koristam na doktors kremata od neven i pilingot od doktors i sum prezadovolna knecno kozata da ne mi se nafrla a baska i eftin e:OK:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: babysara

Ре: Крема за лице 11 Ное 2011 10:47 #164131

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
babysara probaj ja na eucein 5% urea nokna krema, jas istotaka imam suva koza ponekogas i lisai mi se pravat, no od koga pocnav da ja koristam kremata liceto mi stana SUPER
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: babysara

Ре: Крема за лице 23 Ное 2011 12:39 #166076

 • babysara
 • babysara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 11
 • Карма: 7
sega mi preporacaa kremi prirodni sto gi pravi Maja farma do Bros kafe sto e aptekata bile so propolis taka netso pa ke doam da kupam da vidam sto ke bide rabotava.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 23 Ное 2011 14:09 #166084

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
jas momentalno ja koristam NIVEA PURE I NATURAL i zadovolna sum...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 30 Ное 2011 11:50 #167557

 • Aneta
 • Aneta's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Среќна Мамичка!
 • Теми: 41
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
babysara wrote:
jas imam suva koza nemam mozolcinja zatoa doktorkata mi rece da probam od ovaa, ako sakas zenava raboti so plavi kartoni kaj radio bran i e ordinacijata pojdi ke ti dade sovet.


Bsbysara moze da mi kazes kako se vika doktorkata i jas imam problem u posledno vreme so liceto,katastrofa mi e,iritirano,crveno,vospaleno,pa neznam koja krema da ja kupam,pa bi otishla kaj dokrorkava i plus tuka mi e vo blizina thanks:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 08 Фев 2012 10:19 #179078

 • blair waldorf
 • blair waldorf's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 284
 • Thank you received: 89
 • Карма: 1
Женски еден совет. Имам мрсна кожа и ја користам на Еуцерин дермо зелената колекција и супер ми е:girlpink: , ама приметив дека почнуваат брчки да ми се појавуваат :zid: .
Која крема би ми ја препорачале за брчкиве со оглед на тоа дека имам мрсна кожа:mdf: ?
bebe82
Последна промена: 08 Фев 2012 10:26 by blair waldorf.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 08 Фев 2012 10:33 #179079

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Јас ја обожавам козметиката на Еуцерин, откритие на годината ми се. Лицево ми е џам од ноќната крема со 5% уреа, малово го бањам со купката на Еуцерин и млекото за тело исто им е ептен добро за сува кожа. Бебе82 мислам дека еуцерин имаат исто крема за брчки со Q10, прашај во аптека да ти препорачаат. Инаку за брчки најмногу помага барем еднаш месечно на козметичар да одиш на професионална масажа на лице. Над 30 години треба да се практикува еднаш до двапати меселно одење на козметичар. А кремиве незнам баш колку помагаат за брчки.
п.с имаш на youtube клипови за како да го масираш лицето за да се ублажат брчките
п.п.с сето ова е убаво ама уште и време да најдеме :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: blair waldorf

Ре: Крема за лице 09 Фев 2012 03:29 #179156

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Jas ja zemav pred nekoe vreme eucerin ph 5.5 nova bila i sum mnogu zadovolna,
pred toa ja koristev kremata za dehidrirana koza na yves rocher i taa e dobra..
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: blair waldorf

Ре: Крема за лице 17 Мар 2012 17:35 #189338

 • UNA MAMA
 • UNA MAMA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 31
 • Thank you received: 10
 • Карма: 0
Имам преосетлива кожа,а посебно на лицето. Дерматологот ми препорача креми, но по извесно време кожата се презасити и од нив станав алергична. Потоа купував специјални креми од дерматологот што ги правеше и по 1 год. и од нив ми се појави алергија. Потоа купував и фрлав незнам ни самата колку креми, се обидов и со миена свинска маст по сугестија на козметичарката и тоа на биваше.:zid:
Веќе 5 год. ги користам кремите на Афродита и сум презадоволна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 19 Мар 2012 18:10 #189758

 • ciciban
 • ciciban's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 69
 • Thank you received: 60
 • Карма: 0
Имам сува кожа, па би сакала да ја пробам ноќната крема на Еуцерин со 5% уреа. Е сега ме интересира и цената, само да не е нешто многу скапо :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 20 Мар 2012 13:31 #189955

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Луѓе, ми треба совет за многуууу сува кожа на лицето, мм има проблем понекогаш дури и му паѓаар парки кожа како првут од што му е сува... :blink: Некоја крема за машки?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 20 Мар 2012 14:05 #189969

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Adelle, tatko mi go imashe toj problem..a znaesh, mazite (voglavno) ne sakaat machkanici, kremi, skapi brendovi..Pa jas go ubediv tatko mi da stava bademovo maslo..go ima i vo supermarketi i vo apteki. Se machka i podobro mu e. Nego duri mu beshe i mnogu crveno liceto od cheshanjeto :unsure: Aj probaj, moze kje pomogne i kaj mt

edit - a sega mi tekna, moze i pavlovikeva ili nekoja mast da pomogne. Nemoj da mislish ako e poeftino, deka e polosho reshenie. Jas eve mm nikogash ne bi uspeala da go nateram da stavi nekoja krema na lice od tipot na onie na Nivea za mazi..Pojma neam zashto :poimnemam: ednostavno ne saka
Последна промена: 20 Мар 2012 14:08 by Ананда.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 21 Мар 2012 19:20 #190267

 • Inicka
 • Inicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 196
 • Карма: 4
Adelle wrote:
Луѓе, ми треба совет за многуууу сува кожа на лицето, мм има проблем понекогаш дури и му паѓаар парки кожа како првут од што му е сува... :blink: Некоја крема за машки?


Eucerin omega 20%,na muz mi mu ja kupiv omega 12% i on ima suva ama ne do tolku i zadovolen e.Ovaa drugata od 20% e pojaka i se koristi duri i za suva koza so atopiski dermatit
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Adelle

Ре: Крема за лице 21 Мар 2012 19:31 #190268

 • Inicka
 • Inicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 196
 • Карма: 4
UNA MAMA wrote:
Имам преосетлива кожа,а посебно на лицето. Дерматологот ми препорача креми, но по извесно време кожата се презасити и од нив станав алергична. Потоа купував специјални креми од дерматологот што ги правеше и по 1 год. и од нив ми се појави алергија. Потоа купував и фрлав незнам ни самата колку креми, се обидов и со миена свинска маст по сугестија на козметичарката и тоа на биваше.:zid:
Веќе 5 год. ги користам кремите на Афродита и сум презадоволна.

Probaj gi proizvodite na Clinique.Imas mnogu ubav set 3steps se vika + gratis 7 days peeling.Imas sapun tecen za mienje,pa potoa stavas losion,pa potoa mleko ima i na kraj mackas krema (zavisi od kozata,jas licno ja korstam anti age pocetnata).Specijalno se napraveni za osetlivi koza skloni na alergii,nemaat nikakov miris a liceto posle nekolku dena upotreba 2 pati na den e kako svila.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 22 Мар 2012 04:09 #190289

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
UNA MAMA wrote:
Имам преосетлива кожа,а посебно на лицето. Дерматологот ми препорача креми, но по извесно време кожата се презасити и од нив станав алергична. Потоа купував специјални креми од дерматологот што ги правеше и по 1 год. и од нив ми се појави алергија. Потоа купував и фрлав незнам ни самата колку креми, се обидов и со миена свинска маст по сугестија на козметичарката и тоа на биваше.:zid:
Веќе 5 год. ги користам кремите на Афродита и сум презадоволна.
Бадемово масло. Тоа е моето откритие. После бањање уште на влажно лице вмасирувам неколку капки и по некоја минута го бришам лицето со крпа. Многу убав ефект, мазна и мека кожа, плус бадемовото масло е погодно за осетлива кожа. Јас имав и акни порано, а и сега не можам да се пофалам баш со порцелан кожа, и почнав во маслото да ставам и понекоја капка масло од чајно дрво. Едно 7-8 капки на 50 мл.
За подлога за пудра моментално користам Vichy Aqualia Thermal, исто многу лесна и хипералергена, ја препорачувам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 22 Мар 2012 16:32 #190476

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Во моментов ја користам Dr. Scheller, органска е, многу сум задоволна :da: Некако фати пушти сум со кремиве после породувањето, ќе видиме оваа како ќе се покаже, иако ветува за сега :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 22 Мар 2012 16:38 #190480

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
ciciban wrote:
Имам сува кожа, па би сакала да ја пробам ноќната крема на Еуцерин со 5% уреа. Е сега ме интересира и цената, само да не е нешто многу скапо :(

цицибан јас ја користам оваа крема и дневна и ноќна имам, е сега цената не ми текнува точно колку е, ама отприлика од 600-700 денари. Мене искрено да не си ја урочам ептен ми помогна оваа крема, и јас имам сува кожа и од сите креми кои ги имам до сега пробано, оваа не ја менувам за ништо :ne:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 31 Мар 2012 18:45 #192006

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
mikimaus wrote:
ciciban wrote:
Имам сува кожа, па би сакала да ја пробам ноќната крема на Еуцерин со 5% уреа. Е сега ме интересира и цената, само да не е нешто многу скапо :(

цицибан јас ја користам оваа крема и дневна и ноќна имам, е сега цената не ми текнува точно колку е, ама отприлика од 600-700 денари. Мене искрено да не си ја урочам ептен ми помогна оваа крема, и јас имам сува кожа и од сите креми кои ги имам до сега пробано, оваа не ја менувам за ништо :ne:
Денес ја зедов оваа крема од зегин нокната 635ден е,иста цена е и дневната.Вечерва се намачкав,вака супер ми ја прими лицето па ке видиме,инаку бааги мрсничка е,мојата кожа не е баш сува ама не е ни мрсна ама отсекогаш сум користела помрсна крема за лице.Па ке ви кажам дали сум задоволна,а од еуцеринот Пх 5 ,и од сапунот исто,сум презадоволна,лицето за 3-4 дена ми го смени :da:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cuvce

Ре: Крема за лице 01 Апр 2012 02:41 #192018

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Frogy ако ти е мрсна ноќната еуцерин, земи ја дневната, таа не е толку мрсна, некако е поводенаста. Мене бидејќи и пудрата ми е мрсна, кога ја користев само ноќната, ептен ми светеше лицето, сега со дневната убаво се избалансира.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 24 Апр 2012 16:40 #196008

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Друшки ај предлог крема за лице за комбинирана- масна кожа. Ама да е под 1000 денари. До сега користев Гарниер ама некако се засити кожава.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 24 Апр 2012 17:35 #196014

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Molke bi ti ja preporacala Cera di Cupra kremata (ima i za tvojot tip na koza)na baza na med e ,ima plus i od nea za cistenje mleko i tonik i pak nema da te cini ni 1000 den.komplet.Probaj ja ke se uveris vo nejziniot kvalitet.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly

Најново на форумот