Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Крема за лице

Крема за лице 10 Окт 2010 21:05 #60053

 • sunrise
 • sunrise's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 39
 • Thank you received: 3
 • Карма: 0
Вака јас до сега ги користев гарние кремите за сува кожа, ама сакам да сменам. Какви креми вие користите? Која крема би ми ја препорачале за сува коза, за над 30 год.?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 10 Окт 2010 23:38 #60084

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
jas koristam Nivea optimal i sum prezadovolna imam i edna nivea nokna za regeneracija za kozata i taa e dobra no retko ja koristam zosto otkako ostanav bremena nekoi mirizbi na kremi mi smetaa i den denes e taka....definitivno kremite na nivea se dobri prezadovolna sum....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 10 Окт 2010 23:55 #60086

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
I jas isto taka koristam kremi na Nivea, Nivea Visage mi odgovara za kombinirana koza inaku drugite mi stvaraat suvi ili premnogu masni delovi na liceto.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 11 Окт 2010 02:14 #60107

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
1.LOREAL Triple Active , хидратантна дневна за нормална и комбинирана кожа
2.GARNIER total fresh, дневен ,хидратантен
3.Eucerin AQUAporin ACTIVE.
мојата топ 3,инаку имам нормална кожа
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 11 Окт 2010 03:42 #60116

 • MrsH
 • MrsH's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 494
 • Thank you received: 69
 • Карма: -3
Jас имам сува кожа и премногу осетлива ,нон стоп проблеми со кремот за лице.Сега го пронајдов Revlon Eterna INSTANT Wonder cream 27+ и лоцето ми е прекрасно:) Преубав е кремот...
Сандра
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 11 Окт 2010 15:37 #60146

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
 • Карма: 13
Bogdana wrote:
1.LOREAL Triple Active , хидратантна дневна за нормална и комбинирана кожа quote]
Исто и јас сега ја земав на лореал истат и задоволна сум,а инаку користев на нивеа Q10 дневна и ноќна и многу сум задоволна
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
Последна промена: 11 Окт 2010 15:38 by Ane M.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 12 Окт 2010 02:06 #60267

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Долго време ги користев кремите на Green line и бев презадоволна, посебно од таа 18+. Но како ги купував они е за постара кожа :zelen: , се полоши стануваа...

Се мислев да одберам нешто на L'Oreal, ама не бев одлучна... Еве ве читам тука, ништо чудно следната да биде Triple active... Сега користам Nivea visage со седеф и не ми се допаѓа :(

А за околу очи што користите? Јас се уште една на Green line, ама ќе ја менувам изгледа и таа....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 12 Окт 2010 11:34 #60300

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
[img size=320x240]shadesandmoods.co.uk/images/uploads/Lore...Moisture%20Cream.jpg[/img]

Јас оваа ја користам и супер ми одговара, имам сува кожа.
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 12 Окт 2010 12:11 #60316

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
Nebo wrote:
Сега користам Nivea visage со седеф и не ми се допаѓа :(
одлично изгледа ако се користи оваа крема како подлога за пудра,а посебно пак ако имате потемен тен;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 12 Окт 2010 12:17 #60321

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Znam da koristam od najobicnata Nivea, no sepak kolku i da zvuci smesno jas sum si cel zivot so

trtlata na mamika
Последна промена: 12 Окт 2010 12:17 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 12 Окт 2010 14:43 #60370

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
И јас слично како Мајси, цел живот обичната крема Бекутан! Сум пробала секакви: Garnier, Loreal, Vichy... но Бекутан совршено одговара на мојата ептен сува кожа. А кога ќе се сетам и баба ми цел живот користеше Pavloviceva, и на 80 години имаше мазна кожа.. Чудно, но вистинито :)
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 12 Окт 2010 15:44 #60395

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
VICHY - aqualia thermal и многу сум задоволна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 12 Окт 2010 15:58 #60403

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Синоличка wrote:
А кога ќе се сетам и баба ми цел живот користеше Pavloviceva, и на 80 години имаше мазна кожа.. Чудно, но вистинито :)

Jas uste dva meseca ke polnam 40 godinki i osven sto mi e mazno liceto do sega nikad ne sum bila na kozmeticki tretman ili pa da sum imala akni, bubulici ili neznam sto. Moze pavlovicevata mi odgovara bidejki imam suva koza i ednostavno super mu prija na moeto lice, denje-noke ;)
E ponekad svetam pomalku kako lampionka ama jbg vazno mene mi e superiski :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 12 Окт 2010 16:56 #60433

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
nebo za okolu oci probaj ja kremata na afrodita mnogu ja falat....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: Крема за лице 12 Окт 2010 18:13 #60476

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Мајси и Синоличка ме потсетија на Бекутан, до 20 години само таква користев, а што не се изнаслушав, правела црнки... Немав ни црнка, ни бубуљица. Ама тоа беше до 20, потоа се сменија нештата, веќе очигледно морав да ја менувам.... Мајка ми до 45 ставаше или Бекутан или Павловичева, супер лице и кожа, сега премина на L'Oreal (прво ја доби за роденден и ја подмладила.:laugh: )....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 12 Окт 2010 18:28 #60481

 • Jasmina,mina
 • Jasmina,mina's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Животот е убав :)
 • Теми: 105
 • Thank you received: 7
 • Карма: 15
Afrodita Karotin Regenerativnata krema ja koristam poveke od 3 godini i sum zadovolna,ima od istata i za okolu oci :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 19 Окт 2010 17:10 #62966

 • Aleksandra
 • Aleksandra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 41
 • Thank you received: 6
 • Карма: 0
Me interesira od kolku godini moze da se koristi preventivno krema protiv brcki, dali nekoj koristi i koi kremi bi gi preporacale?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 19 Окт 2010 17:36 #62984

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
mene pak me interesira , dali nekoj koristel kremi i kozmetika od Mary Corh , francuska linija
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 20 Ное 2010 17:17 #74996

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
nikoj li ne znae za ovaa kozmetika ?
samo da se nadopolnam
kremive se navistina 100% prirodni ,i sto e najinteresno se bez parabeni (ova kazuvam posebno za onie za soncanje)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 21 Ное 2010 00:57 #75146

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Aleksandra wrote:
Me interesira od kolku godini moze da se koristi preventivno krema protiv brcki, dali nekoj koristi i koi kremi bi gi preporacale?

Јас имам 26 година и секојдневно користам контактни леќи (значи ја растегнувам кожата околу очите) и од пред година дена (може и повеќе) користам Vichy Aqualia Thermal hydrogel за околу очи. Тој е за првите фини линии околу очите и мене многу ми прија.

Мислам дека сама ке си осетиш кога кожата ти е посува на тој дел за да почнеш да користиш овој тип на производи.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 21 Ное 2010 05:35 #75211

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Jas gi koristam kremite na nivea najcesto q10 i site mi se super a imam nad 30 godini:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 21 Ное 2010 22:57 #75350

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
kremite so Q10 ne se za postara koza???
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 22 Ное 2010 02:00 #75391

 • busavo
 • busavo's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 267
 • Thank you received: 30
 • Карма: 14
прво од 20 до 25 години користев се што беше на гарние со портокал, таа колекција повеќе не ја прават.правев третман со глина излезе дека сум алергична на глина, и тоа се случува па лицето ми беше ужас и единствено нешто што ме спаси беше биотерм чиста вода и само природа, ја препорачувам на сите кои можат да ја користат, гледам сега и низ Скопје ја има ама да се користи кремата не гелот.имам користено vichy дод 25 до 30 години што е термалната и супер е кремата и сега сум подолго време на eucerin за сува кожа едно две години како ја користам и сум ептен задоволна. кога патувам надвор од Македонија или кога доаѓа некој познат си ја нарачувам биотерм бидејќи е најдоброто нешто што сум го користела.
Последна промена: 22 Ное 2010 02:00 by busavo.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице 23 Ное 2010 20:19 #76442

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
do pred eden mesec koristev ili vichy normaderm ili eucerin dermopurifyer. sega koritsam eucerin aqua porin active za normaln i kombinirana koza i sum prezadovolna
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ljubica78

Ре: Крема за лице 23 Ное 2010 20:26 #76448

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Едно време ја користев зелената линија на Eucerin, па потоа извезно време купуваv Gosh, за сега последно да земам на dr.Hauschka.
The administrator has disabled public write access.