Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Течна пудра за лице

Ре: Течна пудра за лице 30 Ное 2011 11:46 #167554

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Јас со години сум верна на MaxFactor. Топ е. Не ја суши кожата, а не е ни многу лајт, за моето лице е одлична. Цената е околу 700 денари.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 02 Дек 2011 12:10 #168158

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Jас последните две пакувања користам Максфактор Експириенс и супер ми се погоди. Измеѓу улета и една Гош но не беше тоа што го барав па чекам да најдам некој да му ја подарам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 03 Дек 2011 05:01 #168266

 • Sunset
 • Sunset's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 247
 • Thank you received: 77
 • Карма: 2
Veke dolgo vreme koristam Seventeen ama pred nekoj den mi dadoa tester od MaxFactor Experience i extra e,sledno kupuvanje e na red iako e duplo poskapa.Notes:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 09 Мај 2012 16:41 #198347

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Пред една недела добив на поклон пудра -Bourjois 123 perfect. И морам да ја прогласам за откритие(мое). Лесничка, не е паштета, доста покривна пудра и не ми се појавуваат лишаи и црвенило.

Инаку пудрава е за комбинирана/масна кожа :no1:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: D-r Anastasija Atanasoska

Ре: Течна пудра за лице 10 Мај 2012 03:18 #198399

 • D-r Anastasija Atanasoska
 • D-r Anastasija Atanasoska's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 21
 • Thank you received: 8
 • Карма: 0
Јас бев 3 години цело време на Труе Цовер, прво си го земав од тука, после го немасе, па брат ми го порачуваше од странство. Сега веќе не може да порачуваме стана прекапо, затоа ве молам за совет каква пудра да користам, имам комбинирана кожа. Имам користено Маџ Фактор и не сум бас задоволна, поззз
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 10 Мај 2012 03:23 #198402

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
 • Карма: 12
Molly wrote:
Пред една недела добив на поклон пудра -Bourjois 123 perfect. И морам да ја прогласам за откритие(мое). Лесничка, не е паштета, доста покривна пудра и не ми се појавуваат лишаи и црвенило.

Инаку пудрава е за комбинирана/масна кожа :no1:

POTPIS, i jas ja kupiv istata i sum prezadovolna
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly

Ре: Течна пудра за лице 10 Мај 2012 03:41 #198412

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Ani76 wrote:
Јас бев 3 години цело време на Труе Цовер, прво си го земав од тука, после го немасе, па брат ми го порачуваше од странство. Сега веќе не може да порачуваме стана прекапо, затоа ве молам за совет каква пудра да користам, имам комбинирана кожа. Имам користено Маџ Фактор и не сум бас задоволна, поззз

А да ја пробаш на Лореал True Match или оваа што ја користам сега на Бурожа погоре на сликата. Бараш пудра со солидна покривност? Ревлонот- колор стеј го користев и сум задоволна
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: D-r Anastasija Atanasoska

Ре: Течна пудра за лице 10 Мај 2012 03:46 #198414

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Буржоа се добри, јас кога ќе ја дотрошам мојата ќе си купам ваква
И купив јас на кумата ваква и презадоволна е :trep:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: D-r Anastasija Atanasoska

Ре: Течна пудра за лице 10 Мај 2012 04:59 #198440

 • D-r Anastasija Atanasoska
 • D-r Anastasija Atanasoska's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 21
 • Thank you received: 8
 • Карма: 0
Супер, благодарам многу. Која е цената и каде да ја најдам?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 10 Мај 2012 05:24 #198448

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Ани околу 800 денари беше. Ја земав од Unique, ама ја има во сите подобро снабдени парфимерии
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: D-r Anastasija Atanasoska

Ре: Течна пудра за лице 10 Мај 2012 05:26 #198450

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Мене оваа новава на bourjois, што ја препорачува Molly ми звучи добро. Jас ја имам Bio detox од истата фирма, но сепак мислам новата да си ја земам :)...
Инаку ги има во сите парфимерии. Јас најчесто во Cosmo купувам...
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: D-r Anastasija Atanasoska

Ре: Течна пудра за лице 10 Мај 2012 13:31 #198645

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Jas ja koristam na Loreal 16 casovnata i sum prezadovolna , bas deneska si kupiv od Cosmo nova :music:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 19 Мај 2012 02:47 #199336

 • Sunset
 • Sunset's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 247
 • Thank you received: 77
 • Карма: 2
lh4.googleusercontent.com/public/V1nmjJI...XtH-hy6D0a0xrLinzBuM

Ovaa pudra ja kupiv vcera da ja probam,citav na eden forum dosta pofalbi za nea,inaku koristev Seventeen so godini i sakav da smenam.Sabajle staviv,eve veke dva casa nema promeni,isto izgleda kako utrovo koga staviv pa ke vidimeNotes:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, D-r Anastasija Atanasoska

Ре: Течна пудра за лице 21 Мај 2012 12:45 #199687

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Девојки знаете ли да ми препорачате некоја покривна пудра за тело? Имам лузна која сакам да ја покријам со пудра, јас единствено што сум слушнала за таква пудра е coverderm ама не сум ја користела до сега. Ај ако имате некое искуство пишете :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 21 Мај 2012 13:51 #199708

 • Нена
 • Нена's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
После многу испробани течни пудри ја открив совршената Ревлон колорстеј за мрсна и комбинирана кожа.
Совршена е.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: D-r Anastasija Atanasoska

Ре: Течна пудра за лице 22 Мај 2012 05:38 #199816

 • D-r Anastasija Atanasoska
 • D-r Anastasija Atanasoska's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 21
 • Thank you received: 8
 • Карма: 0
Јас ја имав таа можност да користам долго време (околу 5 г) True Cover, немам никаква лузна ни ништо, али тој има најголема корективна моќ. Кога го ставаш не ја поти или гуши кожата, дури мислам дека и мали брчки ги средува. Едноставно си среден од утро до мрак, а и водоотпрона е. Додека одеа рекламите преку ТВ си ја купував од тука, после брат ми од УСА ми ја порачуваше, ама сега 2 месеци немам од каде да ја порачувам. Ја нема ни во УСА, ја нема по парфимерии, аптеки. Ако можеш да ја најдеш сподели ја информацијата те молам. Поззз
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 22 Мај 2012 06:11 #199830

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Мене не ми треба за лице пудра, туку за тело. Вчера случајно најдов нешто на нет Dermacover се вика и е специјална покривна пудра за тело со која дури и тетоважа може да се покрие. Ќе ја побарам во Космо утре да видам дали ја имаат, а оваа True Cover мислам дека на Топшоп ја рекламираа кај нас ама незнам дали ја имаат уште. Ќе проверам па ќе пишам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 22 Мај 2012 07:28 #199851

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Za lice od site sto gi imam koristeno mislam deka Revlon najmnogu pokriva
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 22 Мај 2012 08:41 #199865

 • D-r Anastasija Atanasoska
 • D-r Anastasija Atanasoska's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 21
 • Thank you received: 8
 • Карма: 0
True Cover не се користи само за лице, мозе и на тело. Во рекламата се употребувасе на нозе (проширени)вени, раце (пеги), може со неа и тетоважи да се покријат. Ја бива за се, само да се најде. Цената тука и преку УСА и е скоро иста, се движи околу 6 000 ден, ама се исплати секој денар и се користи (јас се шминкав секој ден) некои 3 месеци. Поззз
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cuvce

Ре: Течна пудра за лице 30 Мај 2012 09:16 #201306

 • AriT
 • AriT's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 36
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Gi probav site mozni pudri Od loreal maybeline,ni edna ne mi odgovara!letoska doma slicajno vlegov vo edna parfimerija vo biser i jà prasav devojkata za pudra i mi jà preporaca Manhattan znaci fenomenalna e samo taa mi odgovara, ama tuka jà nema barav na sekade!
[link=http://pregnancy.baby-gaga.com/][image noborder]tickers.baby-gaga.com/p/dev304pr___.png[/image][/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 22 Окт 2012 11:38 #218543

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Mama Ane wrote:
Буржоа се добри, јас кога ќе ја дотрошам мојата ќе си купам ваква
И купив јас на кумата ваква и презадоволна е :trep:

А дали оваа пудра од Буржоа е за мрсно лице? Би сакала да пробам пудра од оваа фирма но да е за мрсна кожа :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 22 Окт 2012 13:48 #218554

 • LiMan
 • LiMan's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 123
 • Thank you received: 55
 • Карма: 2
Ovaa Flower Perfection e za normalna koza, za mrsna/kombinirana e 123 Perfect, ja imase nekoj pogore postirano so slika..
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Slavica

Ре: Течна пудра за лице 24 Јан 2013 10:05 #230447

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Здраво девојки , еве јас уште половина имам од пудрата на Буржуа 123 , за мрснак ожа што е. Но по 2 часа лицето ми светнува, пробав да ставам и камена пудра и пак истиот ефект. Препорачајте ми некоја друга , од Макс Фактор која е за мрсна кожа. Сакам и да покрива добро , а пудрава што ја имам нијансата е супер , лицето ми го прави мекано - милина , ама не е толку покривна. Би сакала некој совет? :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 07 Фев 2013 08:03 #231896

 • Glasna*
 • Glasna*'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 98
 • Thank you received: 36
 • Карма: 0
do pred nekoja godina samo menuvav pudri,se dodeka ne ja otkriv od napoleon perdis "sheer Genius"..ama liceto top go pravi i shto najbitno mi beshe za edna pudra da trae na liceto,a ovaa trae,trae,trae se dodeka ne se reshish da ja simnesh od liceto :trep:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 19 Фев 2013 08:51 #233022

 • SIKICA
 • SIKICA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
Glasna te molam kazi kade ja nabavuvas ovaa pudra i ja maka macam so trajnosta na pudrive max eden saat mi stoi na lice
The administrator has disabled public write access.