Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Течна пудра за лице

Ре: Течна пудра за лице 16 Апр 2014 06:41 #249943

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Fala LiMan, znaci sepak ako se odlucam za bourjois podobro e da zemam 123 perfect.Uf vo golema dilema sum, dali taa, dali rimmel sto ja preporaca fairy, dali alverde...jas ja koristev max factor second skin ama veke ja nema. A prezadovolna bev od taa pudra
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 16 Апр 2014 07:04 #249948

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Jas ja imam 123 perfect, ne e mnogu pokrivna ama tenot e izednacen. Znaci celo lice ima ista boja nema crvenilo ili takvi raboti
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 16 Апр 2014 07:09 #249949

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Jas ja imam Bourjois Flower perfection demek mi ja preporacuvaa kako edna od nakvalitetnite pudri na pazarot, moze e ama ne za mene i bojata nekako ne ja pogodiv izgleda, a sto pati probav testeri. Nekako ja cuvstvuvam kako gips da imam na lice, cudno :dry:


Vo sporedba so Rimmelot, bi ja izbrala ovaa vtorata.

Druga od koja sum zadovolna vo momentov e Maybeline, Affinitone, Mineral, za senzitivna koza, ubavo pokriva i ne me gusi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 16 Апр 2014 07:30 #249953

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Pisav post ama mi go nema.
Znaci jas pred nekoj den dojdov do eden tester od vishy, dneven kolor krem za lice. odlicno pokriva, lesen e i trae 12 casa. epten mi se dopadna i planiram da go nabavam, namesto pudrata koja ja koristam.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 16 Апр 2014 09:54 #249960

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Во контекст на постот од Fairy и јас можам да ја пофалам пудрата на Maybeline - баш таа конкретната. Ја купив во саботата, си ја погодив нијансата и навистина е таква каква што сакам - да поркие што треба, а да не се приметува дека имам пудра.
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 17 Апр 2014 02:25 #249966

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Јас ја користам bourjois healthy mix веќе скоро 5 години, претходно ја користев на Диор течната пудра и кога барав замена за неа оваа пудра ми беше совршена, слична текстура како диорот, не ми ја суши кожата, бидејќи имам сува кожа која и често ми се перута од тешки пудри, не ми свети лицето, каок другите пудри кои се за сува кожа, и е покривна. Така што топло ти ја препорачувам.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska

Ре: Течна пудра за лице 17 Апр 2014 08:05 #249998

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас моментално ја имам на Лореал True Match ама ништо посебно. Никако да си најдам соодветна пудра во последно време :(
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 17 Апр 2014 13:20 #250011

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
anusska wrote:
Во контекст на постот од Fairy и јас можам да ја пофалам пудрата на Maybeline - баш таа конкретната. Ја купив во саботата, си ја погодив нијансата и навистина е таква каква што сакам - да поркие што треба, а да не се приметува дека имам пудра.

мене пак таа истата ич не ми одговараше. некако ми ја правеше сува кожата и многу ми беше као ретка текстурата. значи сепак изборот зависи од тоа како сме навикнати и што бараме.
а сега гледам дека и маматобе има закачено слика од таа виши крем пудрата.
твое мислење, маматобе?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 18 Апр 2014 13:01 #250031

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Big Sister wrote:
мене пак таа истата ич не ми одговараше. некако ми ја правеше сува кожата и многу ми беше као ретка текстурата. значи сепак изборот зависи од тоа како сме навикнати и што бараме.
а сега гледам дека и маматобе има закачено слика од таа виши крем пудрата.
твое мислење, маматобе?

Jas sum zadovolna. Ne e teska pudra, malku potecna tekstura ima, a fino pokriva. Isto primetiv deka mnogu mi trae nekako. Gledam postov u oktomvri sum go pisala, a tek sega mi e pri kraj istoto sise, a stavam sekoj den pudra. 1200 denari mislam bese.
Porano koristev poteski pudri kako Max factor Perfect Foundation ili na Bourjois flower perfection. Ubavo pokrivaat, ama gi osekav na koza bukvalno. Ovaa e fina i lesnicka i za leto ke odgovara.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
Последна промена: 18 Апр 2014 13:02 by mamatobe.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska

Ре: Течна пудра за лице 21 Апр 2014 19:03 #250064

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
fala za infoto mamatobe, a od kade ja zemas?
inaku letno vreme ne praktikuvam pudri od pricina sto mi se teski, pa pri potenje ostavat neprijaten izgled. ako bi ja zela ovaa, bi ja koristela eventualno za posebni prigodi - mislam letno vreme. a vo tek na godinata ke mi e OK i za na rabota.
i primetiv deka e dovolno sosem malku da se stavi, ubavo se razmackuva.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 22 Апр 2014 02:53 #250065

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Ja zemav od Zegin od GTC.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Течна пудра за лице 22 Апр 2014 07:36 #250089

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Big Sister wrote:
anusska wrote:
Во контекст на постот од Fairy и јас можам да ја пофалам пудрата на Maybeline - баш таа конкретната. Ја купив во саботата, си ја погодив нијансата и навистина е таква каква што сакам - да поркие што треба, а да не се приметува дека имам пудра.

мене пак таа истата ич не ми одговараше. некако ми ја правеше сува кожата и многу ми беше као ретка текстурата. значи сепак изборот зависи од тоа како сме навикнати и што бараме.

Не е оваа идеална пудра, но сепак оваа апоследнава по некој случаен избор и нешто малку прочитано претходно излезе во ред. Јас имам мрсно лице и можеби и затоа не ми го суши лицето, а покривноста е задоволителна. Мене ми е особено важно кога носам пудра, да не се познава дека носам.
Сега кога ќе почнам лицето да го изложувам на сонце, ќе престанам да ставам пудра. Лани имаше во DM една безбојна од Алверде, која требаше да прави некое визуелно изедначување на текстурата на лицето и таа ја користев. Ако некој знае некоја подобра таква безбојна пудра, но која дава убав ефект на лицето - нека пријави.
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Течна пудра за лице 22 Апр 2014 08:52 #250094

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
A od prilika koja cena e taa pudra?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 23 Апр 2014 04:51 #250114

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Dali nekoja od vas devojki koristela pudra na Golden Rose so minerali?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 23 Апр 2014 06:30 #250129

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
sole wrote:
A od prilika koja cena e taa pudra?
pisa mamatobe 1200 den.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 23 Апр 2014 08:44 #250137

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
kolku sto svativ jas na vichy pudrata e 1200 den, jas prasuvam za maybelline
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 23 Апр 2014 16:26 #250164

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
moja greshka, ne sfativ za koja prashuvas - sorry
jas mejblajn ja nabavuvav vo kosmo i bese okolu 400 den.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole

Ре: Течна пудра за лице 25 Апр 2014 02:53 #250228

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
dali nekoj ja koristi max factor color adapt? i kako ste zadovolni?
ja gledav na akcija denovive vo eliksir od 740 na 470 den pa se mislam dali da ja zemam ama ne sum cula nekoj da ja ima /da ja fali
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 07 Мај 2014 04:20 #250590

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
ja zemav pred nekoe vreme rimmel lasting finish i odlicna e. I bojata nekako si ja pogodiv a i ne e skapa. Ja zemav od DM na akcija od 300 i nesto den, mislam 320 deka bese namalena na 180.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Ре: Течна пудра за лице 20 Јун 2015 19:42 #254756

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Denes ja zedov ovaa pudra, se nadevam dobra e. Ne izdrzav odma ja probav pa si sedam sega napudrena da vidam kako ke se ponasa :trep:

The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 10 Окт 2015 14:56 #255117

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
mamicka wrote:
Dali nekoja od vas devojki koristela pudra na Golden Rose so minerali?

jas probav od taa so minerali ama site pori mi gi pokazuvase na liceto , pa se odluciv za drugata
[img size=300x300]1.bp.blogspot.com/-UJ4WRySlMGs/VSwQBZ0AC...8/s1600/IMG_1763.JPG[/img]

pokrivna e dosta , dosega ja koristam nedela dena , ne mi pokaza nikakva reakcija
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 10 Окт 2015 14:57 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 10 Фев 2016 09:56 #255223

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:loveya: super e pudrata , eve posle nekolku meseci iskustvo
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 10 Фев 2016 11:00 #255229

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Јас почнав да користам дневна тонирана крема, од гарниер и сум презадоволна. покрива доволно, а не е тешка на лицето. не ми ги затвора порите, и што ми е најважно долготрајна е.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Течна пудра за лице 31 Мар 2016 12:38 #255293

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Sakam sledno ovaa pudra da ja zemam Revlon ColorStay za mrsna koza mi a preporacaa. Dali nekoj ima iskustvo?
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.