Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Течна пудра за лице

Течна пудра за лице 21 Сеп 2010 03:27 #53751

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Пишувавме на оваа тема, но сепак ете јас пак ќе ја отворам:P
Бев презадоволна од Manhattan пудрата, ама ете после 2 месеци користење повторно се разочарав:zid; Имам масно лице , особено Т- зоната и ретко која пудра ми одговара.Ми ја фалеа многу новата пудра на Art decko ама некако соленка ми се гледа, а пак ако и не ми одговара...:nc:
Која пудра за лице ја користите вие?
Која пудра за масно лице би ми ја препорачале?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 23 Сеп 2010 18:46 #54558

 • julikej
 • julikej's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 82
 • Thank you received: 4
 • Карма: 1
И јас исто така имам масна кожа. Ама задоволна сум од адаптивната пудра на орифлејм. Лицето не ми свети и по неколку часа. Топ ми е ама сакам да пробам и некоја друга онака колку за промена ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 24 Сеп 2010 01:26 #54619

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Комшинице, не можам ништо да ти препорачам, имам екстра сува кожа... баш ми е жал...
Инаку ја користам пудрата Seamless на Max Factor со години и супер ми е, многу ми одговара.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 24 Сеп 2010 01:32 #54625

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Anna Molly wrote:
Бев презадоволна од Manhattan пудрата

И јас ја користев едно време, ама ете.... А во последно време не ни купувам пудра, зашто многу малку ставам (само над устата зашто после породување ми остана темна флека и на подочњак) и секогаш ми остаруваа пудрите :)
Сега под очи ставам коректор, а над брк се гребам пудра од сестра ми :P А со сува кожа сум, така да не знам што да препорачам за масна...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 24 Сеп 2010 14:54 #54874

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
jas ima lice kako tvoeto AnnaMolly , momentalno koristam Manhattan mat-ot, a mi ja preporacaa od MaxFactor da zemam , kao podobri bile
Zemi tester probaj ja ili pak odi vo parfimerija i stavi pa ke vidis kako ke ti odgovara , jas seuste ja koristam ama kaj i da e ke zavrsi
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 24 Сеп 2010 14:56 #54877

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас имам сува кожа и ја користам пудрата на Ревлон, колор стеј, за сува кожа. Ептен ми одговара и не планирам да ја сменам. Има за сите типови на кожа, па пробај може ќе ти одговара ;)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 24 Сеп 2010 14:59 #54880

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Јас одсекогаш сум ги користела пудрите на Max Factor, моментално Second skin и многу сум задоволна. Мислам дека одговара за сите типови кожа (а инаку имам нормална кон сува кожа).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 24 Сеп 2010 15:29 #54907

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
jas ne koristam tecna pudra zasto imam mrsna koza i mi pravi problemi na liceto. koristam samo pudra vo prav ili kamena pudra
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 24 Сеп 2010 18:01 #55009

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Anna Molly и јас имам масна кожа т.е. по некое време ми сјае и мнооогу е неубаво на лик. Е сега финтата е не каква пудра ке ставиш, туку што под неа, т.е да си одбереш добра квалитетна линија за нега на масна кожа која од испод пудрата нема да лачи маснотии. Јас користам Vichy normaderm и немав проблем ни на 40 степени.

Во врска со течна пудра, моментално користам Loreal Infalible 16hr и ми е супер. Пред неа две години користев Максфактор Колор Адапт и исто можам да кажам дека е одлична пудра. Лореалот е доста попокривна но неприметлива, убаво се впива во кожата, но и си бара добра хидратантна подлога.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 24 Сеп 2010 19:59 #55083

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
jas koristam nivea 24h i zadovolna sum od nea.....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 27 Окт 2010 14:00 #65355

 • arriel
 • arriel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Max faktor-colur adapt tecnata pudra prezadovolna sum:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 19 Ное 2010 22:41 #74639

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Порано ја користев ИНПАЛА, но ја смениа не беше веќе истата, на краток период ја користев ЈАНГДЕРМ, и потоа прочитав дека имала штетни материи и дека придизвикувала лупење на кожата на местата каде што има бубулички (тоа ми се јавуваше мене. Моментално користам Дилаин, не е лоша но не држи повеќе од 2 саата, па така да сум сеуште во потрага по совршената пудра.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 19 Ное 2010 22:49 #74641

 • Mila87
 • Mila87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 137
 • Thank you received: 23
 • Карма: 28
Мислам дека не постои пудра која не ми е испробана. Импала,орифламе,дилаин, севентин, јангдерм, авон, карло ди рома... Конечно на крај ја најдов пудрата од моите соништа :rofl: Веќе една година ја користам на Max Factor Age renew, презадоволна сум, трае цел ден и воопшто не се познава. Можеби е малку поскапа околу 800-850ден е , меѓутоа премногу ми се исплаќа ,,со оглед на тоа дека ја користам по 5-6месеца :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 23 Ное 2010 17:14 #76241

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Ја пробал ли некој новата пудра Maxfactor Experience? За нова пудра сум стасана веќе па се мислам дали да ја пробам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 23 Ное 2010 19:25 #76353

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
ja koristam Loreal infallible i prezadovolna sum
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 02 Дек 2010 14:42 #81362

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
 • Карма: 0
Јас користам течна пудра Ideal Shade Natural на Авон и навистина сум задоволна. Супер е!
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 04 Дек 2010 17:44 #82736

 • draganaskopje
 • draganaskopje's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
 • Карма: 20
Моментално ја користам L'oreal Infallible и задоволна сум. Но кога ќе ја потрошам сакам да ја пробам Maybelline Dream Satin Liquid. :girlpink:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 04 Дек 2010 17:48 #82743

 • aleane
 • aleane's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 110
 • Thank you received: 37
 • Карма: 1
користан АВОН калнинг ефект тецна и минерална во прав исто од авон а имам мрсна коза пробај мислам дека ке ти одговараат
mozda e glupo slaviti vreme sto prolazxi,ali je lepo radovati se novom sto dolazi...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 04 Дек 2010 17:48 #82745

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
 • Карма: 13
И јас како драгана на лореал,оваа

и многу сум задоволна
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 04 Дек 2010 17:50 #82747

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Дали мора да се користи пудра ??? Јас воопшто не ставам ништо на лицето само павличева. Мислам дека нема потреба да се стават пудри природната убавина ништо не ја заменува. Јас имам еден куп пеги и не ни сакам да ги скријам едноставно обожавам чисто лице :love: За тие што имаат мрсна кожа нека се мијат со сапун секојдневно и тоа е доволно. Јас во денот 2-3 пати го мијам лицето со вода и сапун и супер ми е никогаш не сум имала бубулички :zelen: А инаку добро е да се чисти лицето со камилица, лимон,шеќер а за оние со сува кожа кајмак од млеко.

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 06 Дек 2010 04:30 #83610

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Jas koristam tecna pudra od Seventeen i sum prezadovolna.Posle tolku vreme konecno najdov pudra sto mi odgovara.Inaku,pudra koristam mnogu retko,preku den nikogas.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 23 Дек 2010 18:33 #93391

 • CACULE
 • CACULE's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
Maybelline ја користам веке 1,5 година ептен сум задоволна лесна пудра покрива а не ја гуши кожата и не изгледаш како да си маскирана :OK:

Последна промена: 23 Дек 2010 18:36 by CACULE.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Goddess^

Ре: Течна пудра за лице 10 Фев 2011 18:37 #111160

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
[img size=320x430]www.makeup4all.com/wp-content/uploads//2...ourjois-products.jpg[/img]

Ja koristel nekoj ovaa pudra? Ja ima na nekoj popust promotivno vo Cosmo, a ne deluva vaka loso?
Inaku jas verna na REVLON :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Течна пудра за лице 10 Фев 2011 23:21 #111264

 • LiMan
 • LiMan's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 123
 • Thank you received: 55
 • Карма: 2
Јас ја користам моментално оваа пудра - Bourjois Healthy Mix Serum, најдобрата што досега сум ја користела! Имам многу сува кожа на лицето и ретко која пудра ми одговара, ама оваа ми е топ! Многу убаво ми го прави лицето како порцелан, а делува ептен природно, баш неколку колешки ми искоментираа B) Е сега, има лесна покривност, значи не е баш за проблематични лица.. Топло, топло ја препорачувам.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Течна пудра за лице 09 Апр 2011 23:36 #129255

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Nekolku godini po red ja koristam Color Stay na Revlon.
Mi dadoa pred nekoe vreme tester na Max Factor - Lasting Performance, epten me voodusevi, sledna planiram taa da si ja zemam.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.