Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Омилени комбинации

Омилени комбинации 18 Сеп 2010 13:22 #52983

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Кој е вашиот стил на облекување, спортски, класичен, ептен по тренд, или што е она во кое вие најкомотно се чуствувате т.е. која е вашата омилена комбинација?

Мојата омилена комбинација е спортско- кежуал варијанта, во која мислам дека нема модна утка.Не дека нешто многу пратам трендови, ама гледам скоро секогаш да бидам скоцкана тип-топ.
Има денови кога сакам да се дотерам малку поразлично од обично.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 18 Сеп 2010 21:57 #53044

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Obozavam ednostaven stil (farmerki , maicki , modni dodatoci , tasni) , a za navecer povisoki potpetici , suknicki , fustancinja :)
Атачменти:
Последна промена: 18 Сеп 2010 22:00 by Slavica.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 18 Сеп 2010 22:07 #53049

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Најкомотно се осеќам во фармерка, патика и маичка, така и се облекувам најчесто.
Е сега, зависно од приликата знам и да се дотерам, сакам да носам штикли, ама пак и тогаш најчесто сум во пантолони. Некако како да ги односив фустаните и сукњичкитее откако забременив. Сите ми се многу кратки, а со мало дете баш и не можам да носам кратко зашто често се веднам, го кревам во раце и треба да ги "сликам" тие зад мене што седат :laugh: (не дека лошо ќе им дојде:P ) .
Така знам да се дотерам и да се стегнам кога излегувам сама:)
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 18 Сеп 2010 23:57 #53087

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Омилена комбинација ми е фармерки и бела кошула :) кога не сум на работа најчесто носам фармерки, маички, тренерки, патики, Порано носев и кратко и штикли и се, ама како поминува времево најкомотно ми е во рамни чевли и во полежерни комбинации. Знам некогаш и да се стегнам :P
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 19 Сеп 2010 03:35 #53204

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Секогаш се облекувам спортски - фармерки, маичка и патики. Фустани и сукњи не носам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 19 Сеп 2010 14:30 #53223

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Јас имам една сукња и два фустани во мојот плакар.. Не ги носам, мислам дека не ми стојат, ниска сум, немам баш слаби ноџиња така да најубаво ми е во фармерки или некои елегантни пантолони, кошулка, маичка.... Особено придавам значење на додатоците, накит, ташни и слично... Ептен ако одам негде онака, знам и да се дотерам секако, ама тоа не ми е секојдневие.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 20 Сеп 2010 22:12 #53682

 • petra
 • petra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 10
 • Карма: 4
Sekako zavisi od vremenskata sezona.....za letno vreme sekogas nosam fustancinja,suknjicki,apostolki,stiklicki,sandali.....belo i svetlo...
Za esen pretezno nosam farmerki ili nekoi posirocki pantaloncinja,so kosulki leneni,beli,sareni.....sekogas mi e problen na obuvki....
Zimno vreme nosam farmerki,helanki so cizmi vo razni boi,sekako tukiki,dzemperi podolgi,sekako i fustancinja.....retko nosam trenerki...bidejki koga ke izlezam od doma sekogas sakam da nosam tasni,obetki,prsteni...
"Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа... Биди Среќен!... Нека умрат од глад!"
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 20 Сеп 2010 22:16 #53684

 • petra
 • petra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 10
 • Карма: 4
"Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа... Биди Среќен!... Нека умрат од глад!"
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 21 Сеп 2010 00:12 #53701

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Не можам без фармерки, интересни чевли, памучни маички и интересна чанта, по некоја алка (сакам и ланчиња, гердани, ама најчесто излегувам со син ми и ако ставам тоа е опасно по живот-обавезно го тегне....) и очила.

Лани и ова лето повторно ги засакав фустаните, многу ми се комотни и практични.

Да ми дозволуваат финансиите ќе правам многу посмели комбинации, ама.....

Инаку ја сакам модата, но не сум слеп следбеник на трендовите, го носам тоа што ми прилега и ми се допаѓа.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 21 Сеп 2010 12:38 #53794

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
несакам светлечи елементи,светки , шлокици и тешка бижутерија по чанти и штикли.обожавам добри фармерки,марами и шарпи,кожни ташни и чизми.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 21 Сеп 2010 12:49 #53804

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Definitivno fetis mi se marami, cizmi i canti. Fustancinja da, suknje ne bas. Bez farmerki ne mozam i dobri pantaloni i edvaj cekam da im se vratam, se nadevam odma posle poragjaj :) i da si bidam pak vo moj stil:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 22 Сеп 2010 16:52 #54190

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
jas i trudna koga bev si nosev pantoloni, vo suknja mnogu retko moze da se oblecam , a fustan skoro ic
najcesto sum farmerka + kosula ili pak pantoloni + kosula ili bluza , a zimno vreme maramite mi se neizostaven del od garderobata
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 04 Окт 2010 23:25 #57909

 • magi
 • magi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Јас сакам да носам буквално се мозат да ми се допаднат многу работи од фармерки до косули фустани зависно од ситуацијата,Вецерно време сум тотално скоцкана високи потпетици корсе,сукна или фустан,за на работа фармерки,панталони косула или блуза,денско сетанје е со малку повеке додатоци болеро елек,каис бизутерија.
Последна промена: 04 Окт 2010 23:28 by magi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 15 Ное 2010 17:32 #72639

 • Miki Maus
 • Miki Maus's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • There are no strangers in the world. Only friends
 • Теми: 9
 • Карма: 0
Најчесто носам тесни, пошироки маички со интересни натписи, тиролки со каивче во комбинација со хеланки или тесни фармерки и добра чизма. Еве нешто слично како сликиве:The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 15 Ное 2010 19:01 #72716

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Можам слободно да речам дека се придржува на стилот од сликите на Anna Molly,највеќеми се допаѓа, но не ни сакам многу монотоно,сакам да менувам,го сакам и спортскиот стил...во плакарот имам буквалноод се по нешто.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 08 Дек 2010 19:50 #84997

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
МММм обожавам комбинација од класично и спортско а сепак елегантно :girlpink: кафеава боја во секаква комбинација :zelen: инаку неможам да се замислам без кошули тие се мое секојдневие сакам блузички едноставни во в израз еднобојни
:srce: :love: :girlpink:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени комбинации 03 Фев 2011 05:34 #108586

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Па не знам баш да си го дефинирам стилот..веројатно како и сите, внимавам многу на пригодата..но сепак, сакам пантолони многу..во сите бои и варијанти. Носам и фустани и сукњи, но поретко..Еве некои сликици кои можеби најубаво би објасниле како се облекувам. Има и секојдневни и варијанти за излегување, или состаноци на работа

The administrator has disabled public write access.

Ziri za stil 22 Апр 2014 18:44 #250105

 • bubale23
 • bubale23's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Vnimavaj sto posakuvas, moze da ti se ispolni! *
 • Теми: 225
 • Thank you received: 60
 • Карма: 2
Cesto koga listam po tv kanalite podzastanuvam na emisiite od tipot modno ziri, eksremna preobrazba ili mojot stil vo nivni race.. i se podzamisluvam-kakov e mojot stil? Definitivno mi treba i mene intervencija; poslednive so sigurnost 6 godini novo parce garderoba mi bea trudnickiot fustan i pantoli i kosula, za na rabota imam kompletna uniforma a za privatno dvizenje sfakjam deka gi nosam 2-3 para farmerki koi gi nosev vo sredno, 10tina bluzi i trenerki i patiki - mojot tinejdz plakar a veke imam 28 godini i dve deca, bi trebalo i so mojata garderoba da bide nesto promeneto. Da ima nekoja takva emisija kaj nas se prijavuvam vednas. Kakvo e vaseto iskustvo? I kakvi se vasite predlozi za uskladen nacin na oblekuvanje soglasno vozrasta konkretno za 30 godisna?? davalje predlozo,linkovi, sliki. . .
Последна промена: 22 Апр 2014 18:45 by bubale23.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ziri za stil 23 Апр 2014 02:16 #250106

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Ima tuka slicna tema za omileni kombinacii so sliki i koj kakov stil na oblekuvanje preferira.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ziri za stil 23 Апр 2014 04:01 #250111

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Го префлрив постот во соодветната тема. :tnx: mamatobe

Еве од мене некој предлог за casual варијанта

The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.