Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Каков облик на тело имате?

Ре: Каков облик на тело имате? 06 Мај 2011 15:19 #133968

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
песочен часовник
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 06 Мај 2011 16:09 #133977

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
ZZ wrote:
ОБЛИК НА ПЕСОЧЕН ЧАСОВНИК

Жените со поизразени гради и задник, а тенка половина, како Бијонсе, имаат повисоко ниво на хормони, поради што се и поплодни, а според некои истражувања и поинтелегентни. Меѓутоа, лесно се дебелеат, а тешко добиваат мускули.

Според овој текстот Часовник ке да сум, ама за како Бијонсе ке морам уште цела година на диета и вежби:muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 21 Јул 2011 06:49 #145465

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Не знаев дека сум личела на Дру Баримор- јаболко.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 21 Јул 2011 06:51 by bart.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 21 Јул 2011 15:36 #145521

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Порано имав облик на круша, а по породувањата и доењето сум станала песочен часовник, значи дополнително сум се заокружила :tupco:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 22 Јул 2011 04:35 #145554

 • Kuklicka
 • Kuklicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 530
 • Thank you received: 333
 • Карма: 5
Bubbi wrote:
ZZ wrote:
ОБЛИК НА ПЕСОЧЕН ЧАСОВНИК

Жените со поизразени гради и задник, а тенка половина, како Бијонсе, имаат повисоко ниво на хормони, поради што се и поплодни, а според некои истражувања и поинтелегентни. Меѓутоа, лесно се дебелеат, а тешко добиваат мускули.

Според овој текстот Часовник ке да сум, ама за како Бијонсе ке морам уште цела година на диета и вежби:muahaha:

hahahha i jas ko tebe , za bijonse uste mnogu mi treba :hahaha:
[link=http://lilypie.com] [/link]


[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 18 Ное 2011 14:44 #165475

 • ruzicka
 • ruzicka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 48
 • Thank you received: 37
 • Карма: 0
ОБЛИК НА ПЕСОЧЕН ЧАСОВНИК

Жените со поизразени гради и задник, а тенка половина, како Бијонсе, имаат повисоко ниво на хормони, поради што се и поплодни, а според некои истражувања и поинтелегентни. Меѓутоа, лесно се дебелеат, а тешко добиваат мускули.


И јас ќе да сум часовник... Имам солидни гради и задник, хормоните ми се лудница, плодна сум ептен - две години никако да забременам, паметна сум нема што, лесно качувам килажа, а за мускули да не збориме Тајсон не ми е рамен :hahaha:
Еве го нашето бебе, сега има
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 18 Ное 2011 16:39 #165488

 • Gricka
 • Gricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 202
 • Thank you received: 72
 • Карма: 0
jas sakav da napisam posle poragaj deka ni krusa ne mi e ramna,ama koga procitav vo postovite pesocen casovnik se iznasmeav,vo momentov imam elo remek delo :nc:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 11 Сеп 2012 08:53 #212997

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
ОБЛИК НА ЛЕЊИР

Природните изгладнети девојки без изразени облини и половина како Гвинет Полтроу не страдаат од здравствени проблеми поврзани со дебелината. Сепак, ним им недостига заштитата која ја пружаат широките колкови, па затоа почесто страдаат од остеопороза.

Нема да се сложам со ова дека за облик на лењир треба да си изгладнет , јас сум си таман 163 со 57 ама немам колкови ниту пак сироки раменици, инаку овој вид на тело уште е познат и како банана :kez:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 11 Сеп 2012 09:00 #212999

 • lana.dexter
 • lana.dexter's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 35
 • Thank you received: 6
 • Карма: 0
Jaoooo, jas cela se debelam koga kachuvam na kilaza, ne mozam da odredam sho oblik mi e telovo, ali definitivno ne sum lenjir :kez:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.