Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Каков облик на тело имате?

Каков облик на тело имате? 25 Дек 2009 02:25 #5218

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Телесната градба која е одредена со гените, а дополнително истакната со животните навики многу открива за здравјето. Масното ткиво кое се таложи на различни места има и различно влијание на телото. Па така поголемиот задник штити од срцеви заболувања, покажало истражувањето на Институтот за превентивна медицина во Копенхаген.

Маснотиите на бутовите содржат состојка против воспаленија - адипонецитин, која го спречува оштетувањето на артериите. Маснотиите кои се таложат околу половината произведуваат хемиски споеви кои можат да му наштетат на телесниот систем за управување со инсулинот и да предизвикаат дијабетес од типот 2. Половината поширока од 89 сантиметри кај жените и 102 кај мажите значи опасност.

ОБЛИК НА ЈАБОЛКО

Жените со ваков облик на тело како Дру Баримор имаат поголеми гради, поширока половина, а помал задник. Склоноста за таложење на сало околу половината, која инаку е почеста кај машкиот пол, ги прави поподложни на болести.

ОБЛИК НА КРУША

Ако изгледот ви го "расипува" големиот задник, вие всушност треба да бидете среќни. Научниците сметаат дека луѓето со градба во облик на круша во просек живеат подолго од останатите. На овој тип жени му припаѓаат Џенифер Лопез и Кејт Винслет.

ОБЛИК НА ПЕСОЧЕН ЧАСОВНИК

Жените со поизразени гради и задник, а тенка половина, како Бијонсе, имаат повисоко ниво на хормони, поради што се и поплодни, а според некои истражувања и поинтелегентни. Меѓутоа, лесно се дебелеат, а тешко добиваат мускули.

ОБЛИК НА ЛЕЊИР

Природните изгладнети девојки без изразени облини и половина како Гвинет Полтроу не страдаат од здравствени проблеми поврзани со дебелината. Сепак, ним им недостига заштитата која ја пружаат широките колкови, па затоа почесто страдаат од остеопороза.

vecer.com.mk

Кој од овие облици најпоке одговара на вашиот опис?
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Каков облик на тело имате? 25 Дек 2009 02:26 #5220

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
ОБЛИК НА КРУША

Ако изгледот ви го "расипува" големиот задник, вие всушност треба да бидете среќни. Научниците сметаат дека луѓето со градба во облик на круша во просек живеат подолго од останатите. На овој тип жени му припаѓаат Џенифер Лопез и Кејт Винслет.

:) :) Ала Џенифер :P
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Каков облик на тело имате? 25 Дек 2009 14:17 #5494

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
ZZ напишал/а:
ОБЛИК НА КРУША

Ако изгледот ви го "расипува" големиот задник, вие всушност треба да бидете среќни. Научниците сметаат дека луѓето со градба во облик на круша во просек живеат подолго од останатите. На овој тип жени му припаѓаат Џенифер Лопез и Кејт Винслет.

Jas se pronajdov vo ovoj oblik. A, ova deka ziveat podolgo bas mi odgovara :P
The administrator has disabled public write access.

Одг: Каков облик на тело имате? 25 Дек 2009 14:21 #5502

 • igi
 • igi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Always look on the bright side of life
 • Теми: 89
 • Thank you received: 4
 • Карма: 1
ZZ напишал/а:
ОБЛИК НА ЛЕЊИР

Природните изгладнети девојки без изразени облини и половина како Гвинет Полтроу не страдаат од здравствени проблеми поврзани со дебелината. Сепак, ним им недостига заштитата која ја пружаат широките колкови, па затоа почесто страдаат од остеопороза.
Jas se pronajdov ovde.Abe kolku i da se trudam da se popravam i da izgledam kako zena,djabe.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Каков облик на тело имате? 25 Дек 2009 15:09 #5547

 • mimi
 • mimi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 8
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
ОБЛИК НА ПЕСОЧЕН ЧАСОВНИК

Жените со поизразени гради и задник, а тенка половина, како Бијонсе, имаат повисоко ниво на хормони, поради што се и поплодни, а според некои истражувања и поинтелегентни. Меѓутоа, лесно се дебелеат, а тешко добиваат мускули.

Мислам дека по описот сум најблиску до овој облик. Добро или лошо тоа е генетика. Треба да се искористат предностите, а да се скријат слабостите ;)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Каков облик на тело имате? 29 Дек 2009 21:30 #8001

 • jasmince91
 • jasmince91's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 14
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
ОБЛИК НА КРУША

Ако изгледот ви го "расипува" големиот задник, вие всушност треба да бидете среќни. Научниците сметаат дека луѓето со градба во облик на круша во просек живеат подолго од останатите. На овој тип жени му припаѓаат Џенифер Лопез и Кејт Винслет.


se pronajdov i jas:D
Бакнежот е прекрасен трик смислен од природата за да го запре говорот кога зборовите ќе станат излишни.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Каков облик на тело имате? 30 Дек 2009 02:38 #8100

 • Heartbeat
 • Heartbeat's Avatar
Изгледа накај лењиров се приближувам најмногу. :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Каков облик на тело имате? 30 Дек 2009 02:41 #8102

 • malecka
 • malecka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 15
 • Карма: 0
haha i jas sum vo grupata na lenjiri...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Каков облик на тело имате? 04 Јан 2010 20:49 #10029

 • radost
 • radost's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 204
 • Thank you received: 122
 • Карма: 14
Јас сум во групата песочен часовник. Ми годи тоа со интелигенцијата, ама мака мачам со одржување на линијата и наоѓање на панталони и фармерки што не се со мнооогу низок струк зашто тие ич не ми прилегаат.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Каков облик на тело имате? 05 Јан 2010 20:58 #10632

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
ОБЛИК НА ПЕСОЧЕН ЧАСОВНИК

Жените со поизразени гради и задник, а тенка половина, како Бијонсе, имаат повисоко ниво на хормони, поради што се и поплодни, а според некои истражувања и поинтелегентни. Меѓутоа, лесно се дебелеат, а тешко добиваат мускули.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Каков облик на тело имате? 05 Јан 2010 21:02 #10636

 • mama 87
 • mama 87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 88
 • Карма: 2
ОБЛИК НА ЛЕЊИР

Природните изгладнети девојки без изразени облини и половина како Гвинет Полтроу не страдаат од здравствени проблеми поврзани со дебелината. Сепак, ним им недостига заштитата која ја пружаат широките колкови, па затоа почесто страдаат од остеопороза.

Se pronajdov vo lenirite
Последна промена: 06 Јан 2010 00:17 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Каков облик на тело имате? 16 Сеп 2010 03:10 #52296

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
ОБЛИК НА КРУША

Ако изгледот ви го "расипува" големиот задник, вие всушност треба да бидете среќни. Научниците сметаат дека луѓето со градба во облик на круша во просек живеат подолго од останатите. На овој тип жени му припаѓаат Џенифер Лопез и Кејт Винслет.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 16 Сеп 2010 16:26 #52430

 • nelu
 • nelu's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 118
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
ОБЛИК НА ПЕСОЧЕН ЧАСОВНИК i toa pogolem casovnik :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 16 Сеп 2010 17:58 #52456

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
 • Карма: 0
:skok: Heeheheee temava ti e ludnica, extra e sto ke se falime kakov oblik imame site posakuvame da sme vitki i so tenka polovina agolemihahahha. Jas licno imam sredno golemi gradi ne tolku tenka polovina ali prava krusa sum hahhaah. Ali sega so go procitav ova pogore me smiri malce posto nie so sme takvi ima nekoj i pozitivna osobina. Ehhhhhhhh pred da se porodam si bev kako manekenka me vikaa Jenifer Lopez a sega kako da me narecat hahha so 20 kg poveke i nikako nemozamd a gi namalam se so si imam doma ke vidam i trudejki se da go izbegnam pak ke go kasnam i sakam da sum slaba. Samo podviznost ili vezba nekoja za da se oslabne neli? Pozdravce za temava:OK:
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****Последна промена: 17 Сеп 2010 13:35 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 16 Сеп 2010 18:47 #52480

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
i jas sum od pogolemite pesocni casovnici :P
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 11 Мар 2011 05:32 #121344

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Крушка...гад демн ит..Мене не ми се допаѓа мојава конституција :dry:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 11 Мар 2011 13:17 #121356

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Еве уште една круша. :P
Зошто ма Ананда не ти се допаѓа , ем ќе живееме подолго, ем стално ни е убаво кога ќе си седнеме на мекичко.:laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Каков облик на тело имате? 11 Мар 2011 16:51 #121417

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
:muahaha: Ек ме изнасмеа бе мацика..тоа дека ќе живееме подолго, не знам за тие истражувања и како тоа е докажано..ама дека си имам тапацир со мене си во право :laugh: И кога некој ќе ми рече - ауууууууу што убаво така да имаш задник ко Џенифер Лопез :what: :emm:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 11 Мар 2011 19:14 #121453

 • Pcelka
 • Pcelka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 29
 • Thank you received: 2
 • Карма: 2
Некако тешко ми оди пронаоѓањево:tupco: Нешто како мала круша:laugh: Немам вишок килограми, имам мали гради (алал да му е на тој што измислил push up bra :hahaha: ), тенка половина, нормален задник, ноооо си имам малку пошироки колкови. Тоа е што да се прави генетика:)
Последна промена: 11 Мар 2011 19:15 by Pcelka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 28 Апр 2011 20:01 #132702

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
I jas kje da sum krusha. :poimnemam: Srekja shto sum visoka pa ne e mnogu strashno.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 28 Апр 2011 20:08 #132703

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Najverovatno krusa :emm: , drugite ic ne mi odgovaraat.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 28 Апр 2011 20:12 #132707

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
I jas sum nesto kako krusa samo malku mi se pogolemi grdite, a nemam golem zadnik naduen kako na Dzenifer tuku mi se siroki kolkovite.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 29 Апр 2011 01:25 #132765

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Абре аман жени :muahaha: сите круши :hahaha: еве јас ке да сум јаболко :tupco: :grr:


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 30 Апр 2011 16:11 #133056

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
И јас сум како круша :hahaha: :hahaha: :hahaha:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков облик на тело имате? 06 Мај 2011 15:11 #133966

 • Angela sonce
 • Angela sonce's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 8
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
И јас сум круша :) ...чудно ама низ градов не гледам таков тип на девојки многу...на форумов многу не има во овој облик. А јас цело време се нервирам зашто се ми се таложи на газот и бутките...добро е што знам дека не сум единствена.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.