Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Женски чанти

Одг: Женски чанти 04 Јан 2010 16:26 #9845

 • misticia
 • misticia's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Симона и Мартина :)
 • Теми: 107
 • Thank you received: 3
 • Карма: 27
нема жена што не е погодена в срце од оваа тема :) имам многу ташни во сите бои и димензии ама сега ме ставивте на мисла - половината ми се за на хемиско или за во ѓубре, се искинаа - последно пред неколку месеци си купив една преубава и практична ташна со дезенче како за на фармерки голема е собира се а многу е елегантна, ги шијат во едно дуќанче во стара чаршија
еве ја
Последна промена: 04 Јан 2010 16:32 by misticia.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 05 Јан 2010 15:40 #10432

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Сум како што викаш ти чантовомен :laugh: дури си овозможив еден плакар само за чанти, пр. црвена мала, голема, лакована, па после некоја друга боја....
и со секоја чанта имам посебен новчаник кој си стои во неа-комплети обавезно си правам, бидејќи сметам дека чантата треба да прилега на чевлите, или на тоа што го носиме во моментот на себе.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 10 Јан 2010 22:51 #12760

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
imam doma 4 para na tasni , golema crna lakovana so masna na sredina , siva golema , crna mala lakovana i bela mala lakovana , poveke gi obozavam pomalite tasni :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 10 Јан 2010 23:05 #12775

 • lusi
 • lusi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 113
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
И јас сум луда по ташни, ама сега сум само со бебешките торбици, кои ми се во склад со бојата на количката и со полот на бебето :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Женски чанти 13 Сеп 2010 19:46 #51389

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Не сум некој љубител на ташни. Имам две ташни (мала и со средна големина). И двете се црни. Ја носам поголемата.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Женски чанти 20 Сеп 2010 22:21 #53687

 • petra
 • petra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 10
 • Карма: 4


[attachment:10]C:\fakepath\30847_389191694562_331711314562_4046241_527357_n.jpg[/attachment]
Атачменти:
"Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа... Биди Среќен!... Нека умрат од глад!"
The administrator has disabled public write access.

Ре: Женски чанти 21 Сеп 2010 01:07 #53711

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Уф да, чантоман сум и ми се допаѓаат скоро сите што ги покажа Петра...

Во моментов носам две-мојата и таа со потребштините на ѕверче. Во последно време носам огромна чанта полна со се и сешто, мајка ми нон стоп ме критикува ме тера да сум ја подиспразнела....

Мали ташни не сакам баш, ми се допаѓаат само во свечени комбинации.
Инаку не мора секогаш ташната и чевлите да ми се во иста боја, се прават добри комбинации и со разни бои и материјали :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Женски чанти 24 Јул 2012 04:50 #208181

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Eve sto si kupiv na 70% popust :jeee:


The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Женски чанти 24 Јул 2012 04:58 #208184

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
iva, kolku iznesuva so 70% popust tasnata?

Inaku mnogu e ubava so zdravje da si ja nosis
The administrator has disabled public write access.

Ре: Женски чанти 24 Јул 2012 05:06 #208188

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Ti blagodaram :foryou:
Ja kupiv vo Beograd vo Mona 9 evra :D
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Женски чанти 24 Јул 2012 07:25 #208208

 • MimiMama
 • MimiMama's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
So zderavje da ja nosis prekrasna e, kako e mozno tolkav popust, daj povekje info, ako ne da trkneme do Belgrad a?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Женски чанти 24 Јул 2012 07:38 #208211

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Ovde vo Mona nema sansi da kupis canta za 9 EUR pa makar i 100% da e popust.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Женски чанти 24 Јул 2012 08:04 #208219

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Pa kolku sto razbrav tasnava e od stara kolekcija 2009 valjda i imase i kafeava od istiov model,poveketo bea od postari kolekcii i poklasicni jas samo ovaa si ja bendisav,inaku ja kupiv vikendov od Mona vo Banovo Brdo
The administrator has disabled public write access.

Ре: Женски чанти 24 Јул 2012 08:10 #208221

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
Многу е убава ташната Ива, љубоморна сум :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: iva.siskova

Ре: Женски чанти 24 Јул 2012 09:24 #208242

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
TatjanaV wrote:
Многу е убава ташната Ива, љубоморна сум :)

Исто :grr:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.