Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Женски чанти

Женски чанти 19 Дек 2009 17:30 #443

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Дали сте чантовомен :laugh: , дали ви е битно чантата да биде во склад со чевли, дали сакате мали или големи чанти?
Какви се бојите који ги сакате, колку чанти имате и што носите во нив?
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 19 Дек 2009 17:36 #450

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Sum ,sto bi se reklo zavisnik od canti.sakam ubava canta,i sekako da e vo sklad so cevlite.Sakam pretezno golemi canti,no imam i od malite (kako plik i sl)se vo zavisnost od prigodata.Ne sum gi broela no gi imam dosta.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 19 Дек 2009 17:39 #452

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Уф... ме погоди хаха Имам цел плакар полн со ташни, од мали, средни, големи, секојдневни свечени... во различни бои, да ми се во склад со облеката. А не гледам баш да ми се во склад со чевлите, освен ако сум дотерана за некоја прослава. Без ташна не излегувам од дома, тоа ми е најбитно. Носам.. хм СВЕ во неа :))))) Мм ми вика дека сум ко подвижна продавница, од дезодоранс, до крема за раце, сјај, лабело, ханзапласт, влошки, тампони, ќесе, клучеви, ајпод, марамчиња, капа, нараквици, потсетник (планер), апчиња... Ма све :))) А да во последно време откако е ова со грипов имам и антибактериски гел :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 19 Дек 2009 17:55 #466

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
И според мене ташните се една од главните одлики за секоја жена. Сакам убави ташни, тие на МОНА ми се слабост, ама исто така ми е многу битно како се ташните искомбинирани со остатите детали на облека. Најчесто ташната треба да е во склад со обувките, ама некогаш и некои ситни детали ми значат многу како на пр. многу ме бендисува кога ташната е добро комбинирана со накитот.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 19 Дек 2009 18:31 #504

 • Sandra
 • Sandra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 145
 • Thank you received: 14
 • Карма: 7
Немам премногу чанти, ама тоа што го купувам сакам да биде убаво и да може убаво да ми се вклопи со чевлите и гардеробата.
Не сметам дека чевлите и ташната задолжително мора да бидат во иста боја.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 19 Дек 2009 18:57 #529

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Jas sakam sredni i pogolemki tasni za da mozam poveke raboti da stavam vnatre , i gi sakam vo sekakva boja:)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 20 Дек 2009 20:34 #1277

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
pretezno crni imam, sega planiram da zemam nekoja zelena posto cizmite mi se takvi da bide skladno :P
inace moze da se desi nabrzina i bez tasna da izlezam ne e tolku strasno spored mene :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 20 Дек 2009 21:55 #1350

 • lulu
 • lulu's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 34
 • Карма: 0
poveke sakam mali tasni kolku da sobere novcanik,klucevi i mob.imam i nekolku golemi samo mnogu ne gi nosam a inace ne sum tolku mnogu po tasni,poveke sum po novcanici niv gi imam eden kup.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 20 Дек 2009 22:10 #1358

 • desi4ka
 • desi4ka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 39
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
jas sakam pogolemi tasni za da moze da sobirat poeke raboti
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 20 Дек 2009 23:13 #1379

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Jas sakam pogolemi tasni.No za vecerno izleguvanje podobri se pomalite
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 21 Дек 2009 00:01 #1400

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Обавезно каква чанта такви чевли, чизми, сандали.. Имам повеќе по големина и по боја. Најискористени црните и големите. Морам во ташната да имам се и што ми треба и што не ми треба, оние малине воопшто не ми се практични..
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 21 Дек 2009 01:42 #1444

 • lela
 • lela's Avatar
 • Offline
 • junior
 • BOG CE UVJEK SVAKOM DATI;SAMO TREBA VJEROVATI...
 • Теми: 549
 • Thank you received: 222
 • Карма: 12
Obozavam tasni i gi imam sekakvi i so razlicna golemina.I obavezno kakva tasna takvi cevli,cizmi ili sandali.
i tako bi točkica, iz točkice naraste graškić, iz graškića oraščić, iz oraščića kruškica, iz kruškice dunjica, iz dunjice lubenica, a iz lubenice naša mala bebica :love:

...http://
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 21 Дек 2009 01:45 #1446

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Најмногу сакам чанти.Ги имам околу 15-20,но сакам уште.Претежно поголеми за да ми собере се.Тефтер.мом,палома,в.марамчиња,кармин....Секако во склад со обувките,сезоната и приликата.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 21 Дек 2009 02:00 #1462

 • Mila87
 • Mila87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 137
 • Thank you received: 23
 • Карма: 28
Последно кога ги редев чантите и ги броев, испаднаа ако добро се сеќавам 26 :blush: Не ги користам секогаш сите, имам некои со кои сум постојано, додека некои се едно 2-3пати носени. Ги имам во повеќе бои и големини. ДА! Јас сум за да одговара чантата со чевлите и внимавам на тоа. Многу сакам чанти...никогаш доста :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 21 Дек 2009 16:20 #1959

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
Imam dve kozni, klasicni i golemi crna i kafejava i gi nosam sekoj den na rabota. imam i uste edne kup drugi sto ne se tolku klasicni ama pa zatoa i retko gi nosam.
A inaku imam i edna golema sto ja nosam sekade so mene koga sum so Ilina i mi e polna so pelni, igracki i trista gluposti sto mi se potrebni za najze.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 21 Дек 2009 16:21 #1961

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Cantite mi se fetis. Kakvi cizmi, takvi canti nosam, ili kakvi modni dodatoci, takvi canti.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 21 Дек 2009 16:58 #2024

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Сакам ташњи и тоа големи за да ми собира се во нив. Имам неколку ама само две носам најчесто. Немам време да им ја менувам целата содржина :P
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 28 Дек 2009 16:05 #7096

 • mim4e
 • mim4e's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 8
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Мноогу сакам ташни, имам пола плакар и кога почнам да вадам, маж ми само ми прави фаци :laugh: Сакам големи ташни и последно сѕм замислила дека сакам ташна како на Сандра Булок во "The Proposal" - www.imdb.com/media/rm3951400704/tt1041829 :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 28 Дек 2009 17:42 #7165

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
Mim4e tasnava e ekstra! I jas imam eden kup tasni i sekoga gledam da mi odgovara tasnata so cevlite i oblekata. Obicno nosam golemi tasni vo koi ima 300 trakatanci :laugh: Mm gi vika tasni bez dno :P
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 29 Дек 2009 02:21 #7511

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Сакам чанти и тоа од големите со се и сешто во нив-па после неможам да се снајдам што кај ми е :laugh: ама обично носам 2-3 ташни и немам време да ги менувам работите :) Најчесто носам спортски ташни и ми одговараат на се
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 29 Дек 2009 14:20 #7690

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
O da, sakam ubavi i golemi tasni, da mozam kako Sport Billy da nosam se i sesto vo niv, a najcesto sitnici, igracki, kolicki na Aleksej :laugh:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 03 Јан 2010 14:06 #9431

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Уф ги имам секакви,големи и мали,разни бои,секогаш во комбинација на облеката и чевлите,ги носам,потоа нешто од нив ги давам на мајка ми па купувам нови какви што се модерни во моментот.
Понекогаш и незнам кај да им го најдам местото да ги сместам сите
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 03 Јан 2010 15:27 #9444

 • m.elena
 • m.elena's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 22
 • Карма: 0
Obozavam golemi tasni zosto vo niv mi sobira se.
Malite gi koristam samo za sveceni prigodi.
Sekogas gledam tasnata da mi odgovara so cevlite.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 04 Јан 2010 00:55 #9617

 • vesnicka
 • vesnicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 648
 • Thank you received: 363
 • Карма: 5
Porano imav kupista tasni ama epten mnooogu.Uste gi imam ama gi nosam mnogu retko.Mi se smaci od toa kupi tasna i toa zboruvam za tasni od 2000-3000 denari i po 10-ina nosenja da zabelezam ostetuvanja.Posleden takov primer bese so tasna od Mango.Zatoa sega kupuvam isklucivo skapi i kvalitetni kozni tasni koi i po kojznae koe nosenje ne go menuvaat izgledot.Takvi nemam mnogu ama uzivam vo tie sto gi imam.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Женски чанти 04 Јан 2010 15:38 #9819

 • radost
 • radost's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 204
 • Thank you received: 122
 • Карма: 14
Имам десетина ташни кои ги комбинирам со облеката и чевлите што ги носам. Имам „летни“ и „зимски“ ташни. Се трудам да купувам квалитетни ташни кои ќе ги носам подолго време, а не да се последниот крик на модата и брзо да пропаднат.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.