Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Дали и колку често се шминкате?

Ре: Дали и колку често се шминкате? 23 Сеп 2010 13:06 #54404

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
секој ден........единствено за викенди ,ако сме дома,што е реткост,па да ми одмори малку лицето од шминка.за работа ставам пудра,многу маскара,руменило и обавезно сјај за усти или некој кармин во дискретно-природна боја.понекогаш кога ке ме фати меракот и кога имам малку повеке време насабајле ставам и моливче за очи или eye liner.шминки немам многу освен тоа што употребувам,сенки и такви светлуцави моливи за очи немам.кога имам потреба од професионална шминка со сенки -одам кај шминкер/ка.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 23 Сеп 2010 18:43 #54556

 • julikej
 • julikej's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 82
 • Thank you received: 4
 • Карма: 1
За излегување секогаш се шминкам : пудра, маскара, сенка, руменило и молив за очи со сјај за усни или лабело, кармин не поднесувам. А за на работа зависи од расположение и колку време имам одсабајле :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 23 Сеп 2010 20:34 #54590

 • sunrise
 • sunrise's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 39
 • Thank you received: 3
 • Карма: 0
Јас обожавам да се шминкам. Е сега порано многу почесто се шминкав, ама и имав повеќе време сега креон, римел обавезно, а за посвечени моменти комплет шминка.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 23 Сеп 2010 21:09 #54595

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Порано се шминкав скоро секој ден, за на работа, за излагање и сл.
Сега некако сето тоа се сведе на минимум.А и не сум баш нешто многу вешта во шминкањето, неизбежното само- пудра, римел, моливче, руж и сјај.
И јас како Богдана, за нешто посвечено одам кај една шминкерка и ме средува топ:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 23 Сеп 2010 23:38 #54606

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
porano postojano se sminkav a sega ne tolku zavisi kolku imam vreme ako nemam stavam korektor za podocnici i maskara a koga imam vreme nekogas senka nekogas molivcinja za oci ili eyeliner gi imam vo razni boi,tecna pudra stavam za posebni prigodi,sminki imam mnogu postojano kupuvam iako dosta od niv si stojat taka vo neseserot mm samo vika po mene :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 24 Сеп 2010 00:10 #54609

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Додека одев на работа- секојдневно , ама мојата шминка се сведува на маскара, малку светла сенка за освежување и сјајче за уста. Повремено може да ставам и моливче за очи. Лицето не ми трпи пудра, така да ја употребувам само во ретки случаи.
Сега кога сум дома, за шетање повремено ќе ставам маскара и лабело, чисто малку да се освежам
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 24 Сеп 2010 15:49 #54920

 • petra
 • petra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 10
 • Карма: 4
Obicno ne izleguvam od doma bez malku pudra,rimel i sjaj....a za izleguvanje navecer znam da se nasminkam malku poveke,t.e so molivce senka i ruz......koga odam na nekoja svecenost sama se sminkam bidejki se zanimavam so profesionalno sminkanje
"Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа... Биди Среќен!... Нека умрат од глад!"
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 15 Ное 2010 17:23 #72629

 • Miki Maus
 • Miki Maus's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • There are no strangers in the world. Only friends
 • Теми: 9
 • Карма: 0
Дома сум секогаш без шминка, но штом излезам надвор веднаш ставам течна пудра, фиксатор, руменило и римел, нежна боја сјај - сепак сакам префинет изглед.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 16 Ное 2010 00:35 #72806

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Да,неможам да се замислам без шминка да излезам,секој ден сум нашминката ,обавезно пудра,туш и маскара,руменило ептен ретко.А во викенд за низ дома не се шминкам,ја пуштам кожата да дише :OK:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 16 Ное 2010 05:31 #72980

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ех, што убаво си го одморив лицето од пудра овие 9-10 месеци додека бев на породилно. А сега назад на старите навики...значи пудра, маскара и кармин обавезно, а другото - по потреба! :P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 19 Ное 2010 22:54 #74649

 • Mila87
 • Mila87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 137
 • Thank you received: 23
 • Карма: 28
Секој ден ставам пудра, креон и маскара. Многу ретко, туш, ептен ако сум расположена за ноќно излегување.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 19 Ное 2010 23:00 #74655

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Не се шминка до продавница и пазар,инаку кога одам на шеттање,кафе...тогаш ставам пудра по потреба,и обавезно маскара,креон и кармин или сјај.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 20 Ное 2010 03:44 #74801

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
За на работа ставам пудра, креон, туш или сенка, маскара и кармин, а инаку ништо, само дневна крема :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Дали и колку често се шминкате? 02 Јан 2011 20:01 #97959

 • tona
 • tona's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 42
 • Карма: 1
Секое утро обавезно ставам течна пудра,креон и римел .Без разлика дали сум дома или излегувам ова ми е обавезно.Инаку ова ми е совет од една постара комшика која секогаш беше средена тип-топ.Викаше,што ќе гледа мм по други нека гледа во мене.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 02 Јан 2011 21:31 #97965

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Se sminkam koga izleguvam vo grad, na gosti, svadbi i slicno, i toa diskertno, doma ne mozam da sedam napudrena mi smeta, ponekogas koga precekuvam gosti stavam sjaj na usta, malku senka i rimel da se osvezam :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 02 Јан 2011 21:58 #97970

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
tecna pudra,rimel i sjaj za usni mi se sekojdnevie dokolku izleguvam od doma.nesto povekje, zavisi od mestoto i nastanot kade odam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 02 Јан 2011 23:25 #97991

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Кога сум дома, практикувам природен изглед, значи ска-шминка :laugh: Кога сум на работа или излезена задолжително имам маскара, кармин или сјај за усни и сенка за очи. Пудра досега не сум користела, руменило во 2-3 наврата..И тоа е тоа.:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 03 Јан 2011 00:11 #98013

 • valentince
 • valentince's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Obozuvam sminka..Ja koristam ama ne sekojdnevno samo koga mislam deka treba da ja nanesam...Mi se dopagaat ubavo nasminkani devojki,zeni koi svojata sminka znaat da ja nosat i nanesat...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 10 Јан 2011 23:50 #100579

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
пудра не користам, креон и римел за секојдневна работа а вечерна шминка може со сенка и понекогаш туш, и за усни сјај секогаш месо боја





Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 24 Дек 2012 18:51 #227252

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Jas mnoguuuuu retko se sminkam i za svdba koga me sminkaa, profi me sminkase mislam deka nekoja maska imav na liceto :muahaha:
Idev 15god na rabora i osven rimel, molivce i malku sjaj drugo ne sum koristela. Nekad ama bas nekad duri sega ne mi ni teknuva koga bilo toa imam staveno i senka.
A pudra vo zivotot ne sum satvila na lice osven za svadbata.

Za po doma, prodavnica ne sum se sminkala nikad. Ete ako iskacam negde togas pak ke kazam rimel, moliv i sjaj ili karmin. Tolku od moeto sminkanje, ednostavno nemam potreba od podlogi, ke se utepam od pipanje i ceskanje cela vecer ako imam nesto na liceto :kez:

Ama nikad ne reci nikad, moze pa ponataka ke dobijam nekoja zelba za sminkanje, nikad se nezna :aham:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 25 Дек 2012 04:08 #227280

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
За на работа ставам течна пудра, римел и руменило. Кармин не користам, сега имам еден сјај на Нивеа од вишна, тој ми е место кармин :laugh:
За излегување ставам плус и сенка.

Многу сакам да не користам пудра, ама за жал секогаш имам нешто за покривање на лицето :(


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 25 Дек 2012 04:28 #227284

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Не ми се случило на работа да отидам без пудра, римел и руменило, кармин исто не користам, можеби понекогаш сјај. Исто од дома кога излегувам, без пудра и руменило не мрдам, може да се случи ако ептен брзам и ме мрзи да не ставам римел. Значи пудра обавезано, ама затоа користам лесно покривни кремасти пудри. За вечерно излегување знам да ставам и вештачки трепки, ама се сосема мали и ретки и воопшто не се познаваат, а сепак окото многу поубаво изгледа со нив, нежна сенка и толку. Моиве очи се многу мали и не трпат јака шминка, уште помали изгледаат, затоа пудра, маскара и руменило се секогаш мој избор.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 25 Дек 2012 06:37 #227305

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
за на работа се чминкам секогаш односно од понеделник до петок... викендашки одмарам јас и лицето... инаку ставам многу нежни тонови и нијанси па така за шминка подразбирам пудра, малку сенка и руж.... се што е плус ми е ептен за нешто дал за свадба, или некоја прослава.... никогаш не ставам кармин....едноставно сакам да сум без шминка уште и лиценцево да си го подоправам ќе биде супер па ќе можам без шминка да одам на работа...
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 01 Ное 2013 13:16 #245296

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Se sminkam za na rabota, ne napadno, koristam svetli prirodni boi, maskara pudra i ruz obavezno. Plus skoro sekogas mi se noktite nalakirani, mnogu sakam da izgledam sredeno i neguvano...svezo, :cica: duri i koga ne sum raspolozena/naspana se sreduvam da ne mi se poznava na liceto umor ili neraspolozenie. :narcisa:

Koga ne odam na rabota, go ostavam liceto da mi se odmori od sminka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 01 Ное 2013 14:32 #245302

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Се шминкам секој ден за на работа. За викенд не се шминкам освен ако не излегувам вечерта :) Ставам течна пудра, сенка, руменило, римел и молив за уста.
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот