Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Дали и колку често се шминкате?

Одг: Дали и колку често се шминкате? 26 Дек 2009 11:33 #6103

 • Candy
 • Candy's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 99
 • Thank you received: 30
 • Карма: 2
Za po doma ne se sminkam no ako izlezam pa makar i do kaj moite stavam tecna pudra sjaj rimel i ruz. Za vecerni izleguvanja koi by the way sega gi nemam voopstto sminkata e pojaka i obavezno kreon i senka za oci.
Obozavam da se sminkam i od sekogas sum sakala no se razbira umereno ubavo i najvazno od se mi e koga jas ke si se bendisam kako sum nasminkana. :P
Porano si se sminkav po 1 sat onaka so merak a sega i 5 minuti mi se mnogu :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 26 Дек 2009 14:45 #6129

 • Eci Peci
 • Eci Peci's Avatar
 • Offline
 • new born
 • away, but here :)
 • Теми: 63
 • Карма: 6
Не сум некој љубител на шминка, кога излегуваме надвор редовно ставам маскара и толку, а некогаш и пудра-коректор и малку руменило. Обожавам лабело во боја. Имам преполн несесер со шминки на кои така си им поминува рокот, и кога ќе ми текне ги давам на другарки :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 26 Дек 2009 15:11 #6136

 • igi
 • igi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Always look on the bright side of life
 • Теми: 89
 • Thank you received: 4
 • Карма: 1
И јас откао си го имам синчето многу поретко се шминкам,уствари се шминкам само кога морам-за на работа и за излегување.
А порано немаше шанса ни до продавница да излезам без креон,римел и кармин.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 26 Дек 2009 18:46 #6178

 • Gordana Natovska
 • Gordana Natovska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 56
 • Карма: 0
се шминкам за излегување и за посебни пригоди бидејки сакам да сум уредна и средена но за по дома не се шминкам
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 26 Дек 2009 19:42 #6198

 • Sanja_Ivana
 • Sanja_Ivana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • super raspolozeno
 • Теми: 36
 • Thank you received: 4
 • Карма: 3
Кога сум дома не се шминкам, барем тогаш си го одмарам лицето, и откако намалив со пудрите, лицето ми се исчисти, не дека претходно ми беше флекаво, но некогаш и не ни ставам пудра, па ме прашале што пусра сум ставила :laugh: но кога излегувам секогаш имам шминка на мене, зависи од пригодата, појака или понежна. ;)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 26 Дек 2009 20:31 #6208

 • Sun_shine
 • Sun_shine's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 12
 • Карма: 0
za setkanje niz gtc, park, na kafe kaj drugarka pudra |(ne sekogas) rimel rumenilo i kreon...a za vecerni izleguvanja svadbi rodendeni proslavi malku pojaka sminka tus i senka..ne nesakam preteruvanje
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 26 Дек 2009 21:35 #6231

 • janaxxxx
 • janaxxxx's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 339
 • Thank you received: 149
 • Карма: 0
Za po doma ne se sminkam ama kaj i da izlezam obavezno imam pudra rimel ruz i sjaj za usta bez toa sum kako gola nema sansi da iskocam!
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 26 Дек 2009 21:42 #6235

 • kiki riki
 • kiki riki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 115
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
речиси никогаш не се шминкам комплетно а многу ретко ставам кармин
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 27 Дек 2009 01:13 #6339

 • lili
 • lili's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 66
 • Thank you received: 2
 • Карма: 2
Никогаш не сум се шминкала многу,ама одкако се породив воопшто не се шминкам.Е сега решив има да си купам шминки(пудра,креон перли и кармин-сјај за усте).Одкако се породив...одкако симнав малку на тезина...навистина се чувствувам прекрасно,па сакам така малку самодовербата да ми се покачи кога ке се нашминкам и ке бидам задоволна како изгледам :P :P :P
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 27 Дек 2009 03:16 #6398

 • BETY
 • BETY's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Па скоро секогаш, можеби тоа е и претерано од моја страна, но да, обожавам да се шминкам и тоа ме прави среќна!
Последна промена: 27 Дек 2009 03:23 by Big Sister. Причина: Големи букви
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 27 Дек 2009 03:20 #6402

 • Minamina
 • Minamina's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 4
 • Карма: 2
obavezno sekoj den si stavam pudra, rimela, ruz i labelo, bez razlika dali sum doma ili ne
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 27 Дек 2009 04:05 #6429

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
za na rabota se sminkav sekoj den morav,ne onaka kojznae kolku ama diskretno,sega kako sto zasednav doma nitu sminka sum turila nitu nisto se odviknav,inaku za izleguvanja onaka pooficijalni se sminkam za na gosti ovde-onde ne ili za sekoj den-ne.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 27 Дек 2009 04:13 #6434

 • mama 87
 • mama 87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 88
 • Карма: 2
Se sminkam sekogas koga izleguvam od doma bez razlika dali e toa za na gosti ili za setanje so decata,so drugarkite ili navecer so soprugot samo sto ne sakam jaka sminka poveke sum za diskretno sminkanje.A za po doma mnooogu retko se sminkam,koga imam visok vreme.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 05 Јан 2010 15:31 #10427

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Штом излагам преку врата морам да сум нашминкана, барем малце пудра маскара и сјајче
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 06 Јан 2010 01:55 #10750

 • Kimy
 • Kimy's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 292
 • Thank you received: 43
 • Карма: 1
Ooo jas sekoj den ama bukvalno sekoj den...od prvo stanuvanje se mijam lice zabi se tusiram sednuvam pred ogledalo se sminkam i toa onaka bas komplet sminkanje so pudra tus za oci rimel ruz i labelo i posle si pocnuvam so drugite raboti sto me cekaat vo tekot na cel den :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 10 Јан 2010 22:45 #12750

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Koga odam nekade sekogas sum nasminkana , najcesto koristam tus za oci i maskara
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 10 Јан 2010 23:21 #12781

 • lusi
 • lusi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 113
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
Зависи од расположение,од време и од прилика нормално.Најчесто ставам креон, римел и сјај или лабело, а кога е за посебни прилики и сенки за очи и руж или од перлите мн.си ги сакам. Знам и така без ништо да си излезам некогаш
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 11 Јан 2010 03:04 #12888

 • adi
 • adi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • nenaspieni ama srekni
 • Теми: 79
 • Thank you received: 9
 • Карма: 1
Obavezno se sminkam pudra,korektor,molivce za vegi,maskara,kreon i ruz.Se sminkam za sekoe izleguvanje i na poroduvanje otidov so pudra :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 13 Сеп 2010 06:47 #51156

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Не сум по шминкањето. Кога излегувам ставам камена пудра и сјај за уста. Исклучок се свадбите. Тогаш, освен камена пудра и кармин, ставам римел и сенка.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 22 Сеп 2010 17:57 #54227

 • Anik
 • Anik's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 59
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
Ретко се шминкам, скоро никогаш. А кога се шминкам ставам само креон и сенка за очи.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 22 Сеп 2010 18:03 #54231

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
da :da: sekojdnevno , za na rabota
koga sum doma ne
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 23 Сеп 2010 11:20 #54373

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
секој ден за на работа, како утрински ритуал :) За викенди не, го одмарам лицето, освен ако не треба некаде да излагам (официјално) не рачунам тука идење до продавница :) Иако баба ми покојна викаше, низ врата ако излагаш обавезно шминка, макар карминче за освежување :) Обавезно колку и да сум уморна навечер, морам да ја извадам шминката
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 23 Сеп 2010 12:31 #54386

 • busavo
 • busavo's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 267
 • Thank you received: 30
 • Карма: 14
секој ден бидејќи одам на работа, кога сум на одмор обично навечер ако шетнеме некаде тогаш се шминкам, за викенди може само очите да ги нашминкам лицето не бидејќи тоа се денови кога најмногу се гушкаме :) :) :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 23 Сеп 2010 12:50 #54393

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
mnogu retko, ako se sminkam stavam samo maskara kreon i sjaj na usta. pudra i rumenilo stavm koga izleguvam navecer koga sum doterana ili koga odam na svadba. Vo posledno Ana celo vreme koga mi e vbo race mi se pika vo lice i ne ni mozam da stavam i da sakam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и колку често се шминкате? 23 Сеп 2010 12:53 #54396

 • sonjicka
 • sonjicka's Avatar
Многу многу ректо скоро па ич. А шминки на тон имам. И само си купувам. :nc:
Иако одам на работа, некако кога ќе се нашминкам се осеќам ко маска да имам. Е сјајот за уста ми е најголемото шминкање сабајле.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4