Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Дали и колку често се шминкате?

Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 03:00 #3598

 • mamaDragana
 • mamaDragana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 46
 • Thank you received: 3
 • Карма: 3
Јас секогаш кога излегувам па и за до продавница се шминкам барем некој дел од лицето.Инаку знам и за подома да си се шминкам многу често најчесо само лабело во розе боја и моливче за очи.
Последна промена: 23 Дек 2009 03:24 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 03:01 #3599

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
секој ден за на работа течна пудра бело моливче и бела сенка, римел и малку кармин кој за пола саат е изеден :) За викенд не се шминкам, освен ако треба некаде официјално да излезам..
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 03:04 #3602

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Кога излегувам,обавезно.Нормално појако малку за навечер додека денски римел,руменило и сјај за усни.А почесто знам и за дома така понежно да се нашминкам,единствено е што не поднесувам и несакам е пудра.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 03:09 #3610

 • Mila87
 • Mila87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 137
 • Thank you received: 23
 • Карма: 28
Секогаш сум со моливче за очи,маскара и камена пудра, а за навечер и туш.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 14:16 #3870

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Ne sum mnogu po sminkanjeto. Prirodnoto e poubavo:)
Za zileguvanja stavam pudra, kreon okolu oci i rimel, ruz i sjaj.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 14:20 #3872

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Ne sum mnogu po sminkanjeto
Pudra stavam samo za izleguvanje za na rabota mnogu retko
na rabota stavam samo sjaj za usta
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 14:34 #3891

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
Porano ne stavav pudra za na rabota, tuku samo za izleguvanje. Ama vo posledno vreme pocnav i na rabota da stavm pomalku, rimel obavezno i sjaj za usni.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 15:23 #3934

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Антиталент сум за шминкање и очите ми се алергични на неа, одма почнуваат да ме чешаат и се вцрвуваат.
Кога излегувам некогаш ставам само пудра, римел и сјај за уста.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 17:12 #4130

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Јас си сакам да сум малку дискретно нашминкана. Скоро секогаш имам маскара на мене, а за друго зависи кај одам. Сјај за уста користам често, на зима додуша повеќе лабело користам. А ако негде одам, излегувам навечер, се шминкам повеќе и додуша многу убаво, од сестра ми се научив :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 17:36 #4155

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Ne onolku cesto kolku sto bi sakala :(
A i antitalent sum.. ic ne znam da se nasminkam. Za posebni priliki se prepustam na proesionalci, za na rabota puder, rumenilo i sjaja za usta. Ponataka ne se osmeluvam :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 17:37 #4157

 • Jasmina,mina
 • Jasmina,mina's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Животот е убав :)
 • Теми: 105
 • Thank you received: 7
 • Карма: 15
секој ден,дури и претерувам! :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 17:50 #4170

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Сакам да сум средена. Се шминкам за на работа и кога излегувам до град но многу дискретно, по дома никогаш :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 17:56 #4179

 • Mama Nata
 • Mama Nata's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Принцот на мама,роден е 15.07.2007г.
 • Теми: 28
 • Карма: 1
се шминкам и јас за надвор од дома обавезно ама шминка умерено ставам за дома не посебно кога ќе дојдам од негде одма вадам шминка со бекутанот марамчињата на Филип супер се
ПРИНЦОТ НА МАМА, РОДЕН Е НА 15-07-2007
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 19:25 #4297

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Секогаш ми е битно да изгледам уредно, а тоа подразбира, освен друго, за преку ден т.е за на работа дискретна шминка - малку пудра, руменило, маскара, малку црно креонче и сјај на уста.
А за излегување сакам баш да се дотерам и убаво нашминкам
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 23 Дек 2009 19:25 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 19:32 #4302

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
За по дома не се шминкам, а кога ќе излегувам да обавезно.Кога одев на работа ставав обавезно пудра, римел, малку црно моливче, руменило и обавезно кармин. Без него неможам обавезно ставам инаку ми се сушат усните, а од лабело и други такви масти повеќе ми распукуваат усните.А за навечер и посебни прилики се шминкам и појако, плус ставам и туш.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 19:40 #4303

 • Nate
 • Nate's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 5
 • Карма: 0
Јас секој ден ставам пудра и римел, за по дома мислам а кога излегувам се шминкам повеке и без лабело неможам нон стоп ми е во раце.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 21:30 #4307

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Pa ne se sminkam bas,krem obavezno,ocrtuvac za usni,sjaj za usni i toa
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 22:17 #4328

 • baby24
 • baby24's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 36
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
Sekoj den se sminkam za na rabota,znaci pudra,rimel,rumenilo i sjaj za usni toa e obavezno za na rabota a dodeka za izleguvanje imam posebna procedura za sminka :)Preku vikend ako ne sum na rab ili ne odam nekade ne koristam sminka za da moze liceto da mi se odmori.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 23 Дек 2009 23:57 #4408

 • Sandra
 • Sandra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 145
 • Thank you received: 14
 • Карма: 7
Во последно време се шминкам ретко, само кога излегувам некаде.
Кога идев на работа се шминкав секој ден.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 24 Дек 2009 00:19 #4418

 • smisjana
 • smisjana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 81
 • Карма: 7
Koga sum doma ne se sminkam, ama koga izleguvam nekade obavezno. Za denski podiskretno, a za izleguvanje pojaka sminka.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 24 Дек 2009 16:29 #4814

 • beti.liz
 • beti.liz's Avatar
Jas sum manijak za sminkanje.Ednostavno sum zavisna od kreon,maksara,moliv za usni i pudra.Nema sansa da se pojavam nekade nenasminkana.Pojako ili ponezno zavisi od progodata,ama bez sminka ne mozam isto mi e kako da ne izmijam race pred jadenje.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 24 Дек 2009 16:35 #4822

 • Sneze
 • Sneze's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 315
 • Thank you received: 52
 • Карма: 4
Обавезно на секое излегување се шминкам во зависност од пригодата колку и како( течна и камена пудра , руменило , туш, сенки , римел , кармин или сјај во боја ). Не ставам шминка само до маркет и кога во маало го шетам малиот, и онака кратко трае шетањето.
Последна промена: 24 Дек 2009 16:38 by Sneze.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 24 Дек 2009 20:22 #5043

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Se sminkam samo za izleguvanje i posebni priliki, svadbi, rodendeni, proslavi.... Za sekoj den, za na rabota ne se sminkam, a tolku bi sakala. I gi pozdravuvam site sto redovno se sminkaat. Jas sum malku i antitalent za sminkanje, pa mi treba i poveke vreme za da se nasminkam duri i podiskretno, a nasabajle za na rabota spienje do polseden moment, pa posle se na trcanje i nisto od moeto sekojdnevno sminkanje, osven zelbata :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 26 Дек 2009 06:39 #6091

 • monikaK
 • monikaK's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 26
 • Thank you received: 5
 • Карма: 1
Za na rabota koristam senka ili molivce za oci,karmin i zadolzitelno molivce za vegi bidejki mi se uzasni pa moram malku da gi sredam.Maskara i pudra ne stavam oti mi smetaat no zatoa za vecerni izleguvanja znam da se nasminkam so se i da bidam prava bonbonka B)
Uzivam vo sminkanjeto a majkami kazuva deka od mala sekogas ustata mi bila nacrvena.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали и колку често се шминкате? 26 Дек 2009 06:54 #6093

 • Lile
 • Lile's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 66
 • Thank you received: 1
 • Карма: 5
Откако си го имам синчето многу поретко,зошто многу си се гушкаме и бацкаме.А за посебни прилики си одам на шминкање кај професионалец и уживам...Со душа чекам такви прилики
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.