Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Електрична или обична четка за заби?

Електрична или обична четка за заби? 25 Сеп 2013 15:59 #244260

• Fairy
  • Fairy's Avatar
  • Супер модератор
  • ex MonaLisa
  • Теми: 2188
  • Thank you received: 822
Veke nekoe vreme razmisluvam dali da si kupam elektricna cetka za zabi. Kako sto gi reklamiraat podobro gi cisti zabite bidejki pobrzo vibrira i podlabinski cisti vo sporedba so racno cetkanje. Kako sto izgleda imaat podobar dizajn koj odgovara na formata na zabite i polesno se cistat ponedostapnite delovi od zabite. Ama koga gi vidov cenite na nekoj od podobrite brendovi :what:

Sto mislite vie, dali vredat za parite?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Електрична или обична четка за заби? 25 Сеп 2013 16:42 #244264

• Cinnamon
  • Cinnamon's Avatar
  • Администратор
  • Теми: 2965
  • Thank you received: 1368
Според мене вредат за сите пари. Почисти се забите после миење со ел.четка. Ние сите користиме електрична. Пред да почнеме секоја контрола на забар ни напоменуваа подобро да ги четкаме забите, а денес Петар беше на контрола искоментираа дека забите му се добро измиени.

oralB за децата детски четкички, за ММ сензитив а за мене флакс. Имаме 2 единици затоа што 5-тина користиме и брзо ни се троши батеријата. За секој случај имаме и обични четки.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3

Ре: Електрична или обична четка за заби? 27 Сеп 2013 15:55 #244305

• Fairy
  • Fairy's Avatar
  • Супер модератор
  • ex MonaLisa
  • Теми: 2188
  • Thank you received: 822
Vo pravo bese Emilija, mislam deka nikogas ne mi bile pocisti zabite, bas vecerva ja probav elekticnata cetka za zabi i super e.
Mnogu sum zadovolna toplo preporacuvam premin od obicna na elektricna cetka za zabi :)

Најново на форумот

• No posts to display.