Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Крема за сончање

Ре: Крема за сончање 07 Авг 2014 19:28 #251776

 • biljanag
 • biljanag's Avatar
 • Offline
 • new born
 • ммммммммм
 • Теми: 94
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
ние ги користиме кремите за сончање од кам маркет и ми се ок, 50 фактор за децата и за нас
ок со цена и ги препорачувам
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за сончање 08 Авг 2014 02:56 #251783

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
se mislev ,se mislev I pak Black up kupiv :-)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole

Ре: Крема за сончање 08 Авг 2014 14:22 #251793

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Ovie vo KAM se paraben free. I nie kupivme ovaa godina - ok se. Lani imavme od DM, isto zadovolna bev.
Inaku otkako poraasna malku kerka mi, sega site koristime isto sredstvo t.e. isto pakuvanje (sekako na kraj na letoto odi vo gjubre). Toa od KAM nas ne ni bese dovolno za 10 dena za site trojca. Ne pamtam kolku gr se.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за сончање 08 Авг 2014 15:36 #251797

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ние и на одмор си купивме уште едно за сончање. Ај што не ми се погоди заштитниот фактор за Никола, оти забележав дека брзо зацрвенува, туку и јасно беше дека ќе е малку.
Скоро сите се иста грамажа, некаде околу 150 мл.
Ама којзнае, можда ако се послаби мама и тато ќе стаса :smee1:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за сончање 08 Авг 2014 16:56 #251798

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ние оваа година користевме крема од ДМ Sundance 30 фактор и поминавме со едно пакување сите четворица. :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за сончање 10 Авг 2014 00:51 #251821

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
И ние од ДМ годинава, за нас Sundance 30, за маливе Alverde 30 (ова не ни е првпат). Да признаам, за нас не се помачив нешто многу околу составот на Sundance...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за сончање 13 Авг 2014 11:43 #251887

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Jas Black Up ne menuvam ni pod razno, sekoja godina istoto mleko faktor 30 i najubavo mi e. Ama ovaa god moram da go pofalam after sun mlekoto za telo na Eucerin, go zemav od brat mi demek da go dotrosam oti jas nikojpat ne kupuvam toa, ama spas bilo za izgorenici. Me fati sonce i toa ubavo eden den, a jas sum bela pa koa se zacrvenev kako rakce, edno mackanje i ni da boli ni nisto, alal da im se parite.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за сончање 13 Авг 2014 11:58 #251890

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Sundance 30 za site, veke 3-ta godina. Ni odgovara i kolicinata i zastitata :OK:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.