Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Руменило за лице

Руменило за лице 14 Јун 2013 15:17 #241430

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Какво руменило користите? Јас обожавам розево руменило , го имав последно на Менхетен розево но воопшто не бев задоволна многу брзо се губи , а сега сакам да го пробам на Буржуа . Дали некоја од вас го користи и како сте задоволни? :)
Последна промена: 14 Јун 2013 15:20 by Slavica.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Руменило за лице 14 Јун 2013 16:25 #241435

 • LiMan
 • LiMan's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 123
 • Thank you received: 55
 • Карма: 2
Јас ги користам неколку години руменилата на Буржоа, имам 4 :laugh:
Имаат стварно голем избор на нијанси, да незнаеш која да ја земеш. И многу се трајни, ставај ставај, све исто стојат :blink: Внатре имаат и четкича и огледалце, мене четкичката ми е ептен погодена.
Сега скоро баш се подновив со едно од Космо, моментално до крај на Јуни се на промоција -25%
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Slavica, macika

Ре: Руменило за лице 14 Јун 2013 16:59 #241438

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
И јас го имам руменилото на bourjois и задоволна сум од него.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Slavica

Ре: Руменило за лице 15 Јун 2013 09:00 #241458

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
И од мене :OK: за bourjois го користам супер е .
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Slavica

Ре: Руменило за лице 16 Јун 2013 11:51 #241491

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
i jas se prijavuvam vo klubot na bourjois. vekje 10god. gi koristam i neznam shto da kazam. ne se troshi i ne. a traat na lice, nema problem.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Slavica

Ре: Руменило за лице 16 Јун 2013 13:57 #241492

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Леле, имало многу Bourjois. Еве и јас се пријавувам. Убави се руменилата, си имам најдено и идеална нијанса (ни розе, ни црвено ни портокоалово, туку баш како што треба). Не делува вештачки и дава здрав изглед на лицето.
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Slavica

Ре: Руменило за лице 17 Јун 2013 14:00 #241513

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Jas koristam perli na Oriflame (Giordani Gold)poslednive dva pati.


[img size=300x300]lk.oriflame.com/catalog-images/product/global/5568_1.png[/img]

A pred toa isto perli na druga firma(ne mi teknuva na imeto vo momentov :jok: ). I sekako golema cetka za nanesuvanje.
Последна промена: 17 Јун 2013 14:03 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Руменило за лице 18 Јун 2013 04:04 #241525

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Имаше еден период пред 3/4 години го користев....па последниве 2 години на памет не ми паѓаше да ставам. Еве сега пак го користам.
Инаку и тогаш и сега од Авон ги користам перлите, и многу сум си задоволна.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Руменило за лице 29 Ное 2014 02:54 #253094

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
koristam perli mislam deka se od Golden rose i sum zadovolna , traat dolgo , ovaa nijansa se
sakav da prasam dali nekoj koristel od onie rumenila sto se tecni t.e mrsni kako grozdova mast lici ( ama objasniv :unsure: ) ,kako se nanesuvaat sigurno ne so cetka
Imam od prethodno kupeno edno od onie kako kamena pudra , ama cetka nikako da si pogodam i taka mi stoi neiskoristeno
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 29 Ное 2014 02:59 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Руменило за лице 30 Ное 2014 20:12 #253110

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Последно што го купив е на Бенефит руменилото бојата му е розе праска боја и дава многу природен изглед

The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.