Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Костими за капење

Ре: Kостими за капење 24 Авг 2011 12:03 #150022

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Jas vcera si zemav uste eden par vo sara feshn bea , ednodelni malce seksi za 445 denari smesni im se cenite
The administrator has disabled public write access.

Ре: Kостими за капење 24 Авг 2011 13:20 #150031

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Jas od Bogner kupiv na popust , super izbor imaat
The administrator has disabled public write access.

Костими за капење 20 Мај 2013 07:53 #239515

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Летото опасно се наближува :) ајде да си пишеме каде и по која цена има убави купачи :) јас донсега видов само во Калцедонија (во уличката до Тренд), ама цените се околу 3000мкд...
Сончулката 2009
Шармерот 2012
Последна промена: 20 Мај 2013 17:12 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Купачи! 20 Мај 2013 07:55 #239516

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Синоличка, јас пишав и во друга тема дека во Lisca outlet има костими за 1499 денари. Само таму имаше гужва викендов, па не знам какви бројчиња се останати
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костуми за капење 20 Мај 2013 12:31 #239528

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
A kade ima Lisca outlet???
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костуми за капење 20 Мај 2013 13:40 #239529

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Na zadnata strana od Mashinopromet, vednas do gimnazijata NOVA vo Taftalidze
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika, Зока

Ре: Костими за капење 21 Мај 2013 02:47 #239545

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
 • Карма: 12
jas lani kupuvav od tamu,a zimovo koga otidov mi rekoa deka veke ne prodavaat,tuku bile samo kako izlozben salon a mozelo da se kupuva sdamo od prodavnicite. Verojatno sega povtorno pocnale so prodazba
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 21 Мај 2013 03:17 #239550

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Во сите продавници на Lisca има дел каде минатогодишните костими се на попуст, само бројчињата се проблем. Јас си најдов многу убав купачи и бројот ми се погоди беше на 30% попуст од Lisca во ГТЦ.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 21 Мај 2013 10:40 #239581

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Да мама Сани видов и јас уште пред неколу месеци ама тешко да начекаш во однос на модел и број. ;)

И ај едно прашање до оние кои користат Lisca купачи? Јас само од нив купувам оти најмногу ми се фаќа бројот. Арно ама горните делови ми се распаѓаат после 2 сезони носење. Значи не го носам само тој купачи нов што сум го купила туку секако имам и постари и горните делови луѓе горниот дел да не кажам се цепа. Буквално самиот материјал се распаѓа. Долниот дел нема гајле. Сте приметиле ли вие вакво нешто???
Последна промена: 21 Мај 2013 10:43 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 21 Мај 2013 17:08 #239602

 • клечкароска
 • клечкароска's Avatar
 • Offline
 • new born
 • presrekna majka na prekrasen sin i preubava kerka
 • Теми: 100
 • Thank you received: 42
 • Карма: 0
macika, jas imam edni lisca sto gi nosam skoro 10 leta!! normalno, dopolnitelno kupuvam i novi sezonski, ama samo edni mi se Lisca i tie mi se najizdrzlivi!

ti mozi mnogu brzo plivas i zato gorniot del go kinis, zs toj go nosi siot tovar na trienje so vodata i slicno.... :muahaha: samo idei sum vecerva nesto :mozok:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 22 Мај 2013 03:20 #239611

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Abre Klecaroska me iznasmea :laugh: . Ne bre nemam jaka prednja vuca ama stvarno neznam sto se slucuva posle sekoe banjanje obavezno posle se mijat so cista voda se ostavaat da se isusat, znaci se po propis gi neguvam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 22 Мај 2013 03:30 #239616

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Мене на еден Lisca костум ми се скрши механизмот за закопчување на горниот дел после една година носење, пластичен беше. Инаку на проблем како овој на мацика не сум наишла.
Јас сум најзадоволна од Beti metlika :gnjuri:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 22 Мај 2013 03:36 #239617

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
jas sum so lipicaneri napred :laugh: ama ne mi se sluchilo neshto takvo .
beti metlika se zakon, samo se pomalku gi ima.
Последна промена: 22 Мај 2013 03:37 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 22 Мај 2013 04:00 #239621

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
[img size=300x300]i33.photobucket.com/albums/d78/Maja1974/...2013-05-22094554.jpg[/img]


Zapazete desno eve slikav za da vi dolovam za sto zboruvam. E sega kolku moze da se vidi materijalot e kako izeden. ;)
Последна промена: 22 Мај 2013 04:01 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 22 Мај 2013 05:20 #239630

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
И јас воопшто не сум задоволна од костимите на Lisca. Не се искинаа ама се деформираа а тек боите за година ипол буквално се "одмија" почна да личи на нешто износено дваесет години... а не беа ни нешто многу користени. Затоа од оние ефтините што немаат ни бренд ни ништо ги имам изнаносено без да мрднат боите.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 23 Мај 2013 05:03 #239687

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Сања фала на инфо, бев во Лиска Аутлет-от, ама ништо не ми фати око, некако моделите ко за мајка ми повеќе... И не ми се свиѓа тоа што не ти дозволуваат да земеш различен бр горен и долен, мене ова баш ми е потребно. Цените беа од 1200-1900 мкд, што не мислам дека е којзнае колку поволно за аутлет, со оглед на тоа што новите колекции на пр на Oysho се баш таа цена! Сакам да одам до СМ да ѕирнам што нудат и таму, значи мноооогу слабо избор на купачи во Скопјево...

Инаку да пријавам купачи има и во продавничката за аксесорис на влезот во ГТЦ и истата во Веро Центар, плус имаат некоја акција ако купиш купачи ти следува гратис марама или шешир. Квалиттот на купачите е многу просечен...
И уште една пријава ;) во Бисер веднаш до Тобако во продавничката за долен веш има голем избор на купачи по смешни цени (од 800 мкд).
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: kiki

Ре: Костими за капење 23 Мај 2013 05:50 #239694

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Jas bev vo Bunjakovec vo Lisca i ima nesto ostanato od starata kolecija i popustot e samo -30%. Tu bre za stara kolekcija barem -50%. Ama nemase broj za mene ili mnogu golemi ili mnogu mali.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 15 Јун 2013 04:26 #241445

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
macika wrote:
Да мама Сани видов и јас уште пред неколу месеци ама тешко да начекаш во однос на модел и број. ;)

И ај едно прашање до оние кои користат Lisca купачи? Јас само од нив купувам оти најмногу ми се фаќа бројот. Арно ама горните делови ми се распаѓаат после 2 сезони носење. Значи не го носам само тој купачи нов што сум го купила туку секако имам и постари и горните делови луѓе горниот дел да не кажам се цепа. Буквално самиот материјал се распаѓа. Долниот дел нема гајле. Сте приметиле ли вие вакво нешто???

Macika i mene ova mi se slucuva , toa e od kombinacijata na solena voda i plus potenje , toa sum primetila
ama ova ne mi se ima sluceno samo so Lisca kupaci , so poveke modeli
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 15 Јун 2013 04:27 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 19 Јун 2013 17:39 #241572

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Не планирав годинава да се подновам со купаќи, ама случајно влегов во Golden Point, и начекав понуда што не се пропушта. 450 ден, уште еден пар и број за мене, како нарачано. Сега уште да дочекам сабота и :plaza:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 21 Јун 2013 10:51 #241608

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Mama Vase wrote:
jas sum so lipicaneri napred :laugh: ama ne mi se sluchilo neshto takvo .
beti metlika se zakon, samo se pomalku gi ima.
Mama Vase a kade moze da se najdat kupacive?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 22 Јун 2013 10:51 #241616

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Јас овие купачи ги порачав од Ибејза 8 евра :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 22 Јун 2013 12:30 #241618

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Dali nekoj ima koristeno od kupacite na SARA FASHION? Kakvi se sto se dali imaat nekoj kvalitet???
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 23 Јун 2013 04:28 #241627

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Ќерка ми лани си купи купаќи од Сара фешн, вака ок се покажаа :pliva:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Костими за капење 23 Јун 2013 05:58 #241629

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
sole wrote:
Mama Vase wrote:
jas sum so lipicaneri napred :laugh: ama ne mi se sluchilo neshto takvo .
beti metlika se zakon, samo se pomalku gi ima.
Mama Vase a kade moze da se najdat kupacive?

vo polzela najchesto gi ima. isto taka vo edna prodavnica za dolna oblela, pizami i sl. koja se naogja odma karshi mc donalds vo centar. tamu mislam deka ima najgolem izbor.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole

Ре: Костими за капење 16 Јул 2013 16:09 #242290

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2983
 • Thank you received: 1372
 • Карма: 60
Како ги одржувате купаќите кога ги користите? Јас ги перев со сапун за раце или со детско шампонче првите 5 дена од одморов ама после ме примрзе и почнав само со вода да ги минам. Па 5-тина и 2 пати на ден ми здосади искрено :sram2: Секако на крај ќе ги исперам убаво и ќе стојат до следното лето :plaza:

Edit: А како ги чувате кога не ги користите? Порано некаде прочитав дека поради еластинот не треба да се чуваат во најлонска кеса па во плакар ми стојат во книжна кеса.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Последна промена: 16 Јул 2013 16:12 by Cinnamon.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamaAnita
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот