Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Хулахопки

Хулахопки 26 Дек 2012 13:28 #227507

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Сум пробала најразлични од разни фирми. И постојано менувам.
Од кои сте најзадоволни? Да чујам препорака за хулахопка која би ја носела на фустан во зимно време да биде елегантна да стега добро ама да не биде ни многу дебела ни тенка одприлика 40 DEN.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хулахопки 26 Дек 2012 13:40 #227508

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Obozavav shtosni hulahop imam 3 polni fioki mada zabushavam vo posledno vreme so nosenje suknja..

Poshto obozavam dezenirani hulahopki ama podebeli, gi imam skoro site modeli na sara fashion- odnosno tie shto se so baklavi, karirani, i sl, bash se sekojdnevni, imaat karirani, lila so crveo, temno zeleni i sl.. imaat katalog na facebook mislam. cenite im se epten pristojni okolu 180 denari se so 250 taa debelina.

Penti isto mnogu gi sakam, i redovno kupuvam, imashe edno sivi dezeneirani so crno abe moze preku 10 pati sum gi kupila. Crnite satenski im gi sakam mnogu, skroz se temni, ama imat bash saten sjaj i mnogu stegaat.

Ubavi so mider gi imam srpskite Daria mislam, okolo 300 denari se ama samo crni kafeni i kremasti imaat.

imam nekolku para konchani na golden point i bash mi traat nekolku godini i super detal se onaka, ama se preku 1000 denari.

a da, omileni mi se Calzedonia, ama od tuka ne kupuvam poshto se pobudaleni so cenite, sekogash se castam po nekolku para koga odam vo ljubljana
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Хулахопки 26 Дек 2012 14:24 #227513

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Јас хулахопки купувам во Golden Point и Calzedonia. Според мене малку се поквалитетни тие во GP, но сосема се ОК и тие од Calzedonia (можеби оиве вториве се малку порастеглви).
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Хулахопки 26 Дек 2012 15:50 #227529

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Јас купувам во њујоркер, ми се допаѓа што има големи броеви а во секакви дезени и бои. Е сега малку се поскапички ама вредат.а за секој ден земам од сарафешн, 35ден
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хулахопки 26 Дек 2012 18:08 #227546

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
И јас имам неколку пара од Calzedonia и немаат смрт. Еве трета година како ги носам. :roll:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хулахопки 27 Дек 2012 02:45 #227551

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас секакви хулахопки купувам, најиздржливи се покажале на Голден поинт. И пенти не се лоши и се супер за цените што ги имаат. Онакви тенки, свилени не носам зашто брзо ми се кинат :) Најчесто подебели и со апликации ;)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хулахопки 27 Дек 2012 03:53 #227561

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Дезенирани хулахопки ретко скоро никогаш не купувам. Бидејќи сум зимурлива хулахопки почнувам да носам под фармерки уште во октомври месец и тоа трае и трае скоро до мај месец :laugh: Закон ми се хулахопките од Пенти што ги спомна и Мејо, црни, дебели, сатенски, со висок сјај, многу убаво затегаат и во делот на бутките и кај стомакот, квалитетни се, душата им ја вадам, ги перам и сушам во машина, не мрдаат. Не ги менувам за ниедна друга хулахопка. А и цената им е баш ОК.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хулахопки 27 Дек 2012 06:19 #227603

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
mikimaus wrote:
Дезенирани хулахопки ретко скоро никогаш не купувам. Бидејќи сум зимурлива хулахопки почнувам да носам под фармерки уште во октомври месец и тоа трае и трае скоро до мај месец :laugh: Закон ми се хулахопките од Пенти што ги спомна и Мејо, црни, дебели, сатенски, со висок сјај, многу убаво затегаат и во делот на бутките и кај стомакот, квалитетни се, душата им ја вадам, ги перам и сушам во машина, не мрдаат. Не ги менувам за ниедна друга хулахопка. А и цената им е баш ОК.
Оф и тоа те како ги сакам ПЕНТИ... баш се супер... сите што ги имам се од таму, почнувајќи од дезенирани, па до најобични подебели памучни и перлонски....и тоа баш што има во сите бои.....
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хулахопки 27 Дек 2012 10:56 #227689

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Jas denes se podnoviv so edni od (Golden Point) SiSi za samo 510 den. Obicni crni 40den malku sjajni.
Ovie od Penti sto gi zborite crni debeli satenski kolku se debeli????
Jas od Penti imav zemeno dva-tri para i nekako ne mi lezat kako sto treba. Nemat bas broj ko za mene :ne:
Inaku jas cesto si kupuvam vo Polzela. Broevi tacno po YUS. :opaa:
Последна промена: 27 Дек 2012 11:06 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хулахопки 28 Дек 2012 04:33 #227775

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
denski se tie na Penti imash i od denskite i bash mi se pogodeni mene i so brojce i so se....
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хулахопки 28 Дек 2012 09:10 #227861

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
bica wrote:
denski se tie na Penti imash i od denskite i bash mi se pogodeni mene i so brojce i so se....
mislev 70 i 80 denski imash... Num Lock neshto me zzzzz
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Најново на форумот

 • No posts to display.