Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Како до чиста кожа без акни

Како до чиста кожа без акни 21 Дек 2012 09:16 #226887

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
Искрено мака мачам со овој проблем не дека премногу ми е нафрлана кожата на лицето туку морам нон-стоп да се справувам со тоа да немам акни... до сега и хемиски пилинг правев и кој знае колку пари не дадов по секакви козметики ама резултатот е краткотраен.... Последно нешто што го земав е АРИОЛ кремата па ќе видам резултати...
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како до чиста кожа без акни 28 Дек 2012 10:09 #227870

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
Нема резултати од АИРОЛОТ... и тоа што се виде е една голема катастрофа баш пред Нова Година... алал нека ми е мајстор сум да се заебам квалитетно...
Ама на цела несреќа и среќа... земав добра крема од ДМ на БЕЛЕА како ноќна нешто му доаѓа и ова до сега што го зезнав малку овие два дена како да го поправа...ајде ќе видиме и со ова како ќе биде...
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како до чиста кожа без акни 02 Јан 2013 06:14 #228267

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Bica, pred nekoj den gledav na kanal 5, zborese nekoj dermatolog ( malku fativ od priligot ) zboruvase za aknite.
Mnogu pomagal sok od kaktus.
Znaci kaktusot se lupel, luspata pustala vodicka I so taa vodicka sekojdnevno da se premackuvaat aknite.
Kolku e efikasno neznam, ako sakas probaj.


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bica

Ре: Како до чиста кожа без акни 02 Јан 2013 06:52 #228276

 • Glasna*
 • Glasna*'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 98
 • Thank you received: 36
 • Карма: 0
bica

prolistaj ovde

Link

moze neshto od ovde ke ti pomogne...
Последна промена: 12 Јан 2013 14:16 by Big Sister. Причина: link
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bica

Ре: Како до чиста кожа без акни 03 Јан 2013 05:27 #228366

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
mene mi pomaga hloramfenikol tonikot. jas kako devojka imav kristalno chisto lice, i ne pamtam koga sum izvadila akna. za razlika od togash, polsednive godini znam da buvnam ko tinejdzer.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bica

Ре: Како до чиста кожа без акни 03 Јан 2013 07:45 #228408

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
Исто и јас ама некако после порагај катастрофа станав... сеа не дека ептен сум за никаде ама ме нервираат од кристално чисто лице станав ко пубертетлика.... фала за посочените линкови за нега на лице и за рецептот...
Денес читав за OLEY козметичка линија па ќе ја побарам да видам имале добра линија за масна и комбинирана кожа....па ќе видиме....оф море мајко опсесија ми стана ова...
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
Последна промена: 03 Јан 2013 07:51 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како до чиста кожа без акни 12 Јан 2013 13:33 #229439

 • Milenaa
 • Milenaa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 133
 • Thank you received: 35
 • Карма: 0
I jas maka macam so aknive.od lani pocnaa da mi izleguvaat vo zima, imam 30 godini.zamislete ,a nikogas vo zivotot ne sum imala ,samo pred da mi dojde po nekoja izleguvase.i eve i ovaa godina mi izlegoa vo zima i obicno vo prolet pocnuvaat da se povlekuvaat ama mi ostanuvaa kako belezi od aknive. ne znam sto da pravam.se nerviram. :angry:
Lani probav mnogu raboti,bev kaj dermatolog i mi prepisa kozmetika AVENE (nekolku raboti)-gi koristev ama nisto bas nisto ne mi pomognaa,potoa mi prepisa nekoi mastovu mislam se vikase SKINOREN ama pak nisto mi kaza da pravam hemiski piling kaj nea koj cinese 1500denari eden atrebase da napravam cetiri.ama si pomisliv aj pokasno slaba sum so pari.e sega edna moja prijatelka isto i se slucuva kako i na mene ama ona bese na piling i uste povekei se razlosija aknive.i slucajno dozna za edna doktorka vo skopje koja leci na drug nacin,pa ke otidam i jas da si ja probam srekava .ne mozam da gi trpam aknive.sigurno znaete kako se cuvstvuvam ,ako i vie gi imate.inace gi pokrivam so pudra i korektor ama ne e toa toa.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како до чиста кожа без акни 13 Јан 2013 06:40 #229478

 • Mamita
 • Mamita's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 277
 • Карма: 1
Лицето го одржувам со прозиводите на Neutrogena и сум доста задоволна, лицето ми е чисто и без акни. Ги има секаде по аптекиве и продавниците за козметика, но се наоѓаат и во Тинекс маркетите.

За миење на лицето го користам овој производ.

Како тоник, но и за вадење на пудра го користам ова.

И оваа крема за лице.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како до чиста кожа без акни 03 Фев 2013 06:04 #231297

 • Evrosimovska
 • Evrosimovska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 5
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Dr.Hauscka kremot za cistenje i dnevnoto normaliziracko maslo vo kombinacija se odlicni za akni, ne sum sretnala nesto podobro od ova. Kremot se nanesuva i se ostava da cisti a masloto se koristi namesto dneven krem posle cistenje. Cuda pravat
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како до чиста кожа без акни 16 Мар 2013 06:31 #235032

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Eve eden dobar tekst mislam deka ishranata mnogu pomaga/odmaga vo kvalitetot na kozata isto taka pokraj kozmetikata i tretmanite.
Jas pocnav da pijam zelen caj i kozata si ja cuvstvuvam pomazna. Zeleniot caj e poznat po svoite svojstva za omeknuvanje i maznenje na kozata, no da se vidi benefit treba da se pijat od 3-5 solji na den.


Идеална исхрана против акни
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како до чиста кожа без акни 07 Мај 2014 01:27 #250572

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Нема да бидам многу off topic...

Одсекогаш сум имала „црнки“ на носот и брадата, таква ми е кожата. Ниту тоа болното чистење на козметичар не помагаше така да се откажав одамна. Во маркет пред пола година го најдов пилингов:


не да е ефикасен - закон е. Ако се користи по упатството 2 пати на ден за околу 7-10 дена значително ми се исчистија црнките.

Го пробав и другиот пилинг од истата линија но за жал не е толку ефикасен како овој.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како до чиста кожа без акни 07 Мај 2014 02:05 #250573

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Jas aknite gi resiv so Normaderm na Vichy.
Pocnav so 3 vo 1 (krema za cistenje piling i maska) i hidratantna krema za nega na nepravilnosti. rezultatite gi vidov posle 2-3 nedeli megjutoa ima znacitelno podobruvanje. Imav edno zariste na obrazot koe se iscisti, a akni sega mnooooogu retko mi izleguvaat.

Vo megjuvreme pocnav da go koristam gelot za mienje lice isto na Normaderm, posto ova 3 vo 1 potesko se mie, kako maska e, isto sum prezadovolna.

Mene mi pomogna, investicija e okolu 3000 denari za trite proizvodi, no za mene vredese sekoj denar.

Edino imam zabeleska na kremata, malku lepliva stuktura ima, ama delotvorna e pa i oprastam :) Za letovo za preku den ke zemam nekoj polesna so SPF, a ovaa ke ja koristam kako nokna.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
Последна промена: 07 Мај 2014 02:05 by mamatobe.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како до чиста кожа без акни 30 Ное 2014 00:21 #253100

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Cinnamon wrote:
Jas go zedov pilingov isto taka, se nadevam i mene ke mi deluva isto tolku efikasno :)
Plus imase kupi 3 za cena na 2 pa zedov i ova

i na kraj specijalna krema


ke go vidime rezultatot za nekoe vreme, se nadevam uspesen ke bide.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како до чиста кожа без акни 16 Фев 2015 19:21 #253689

 • bubale23
 • bubale23's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Vnimavaj sto posakuvas, moze da ti se ispolni! *
 • Теми: 225
 • Thank you received: 60
 • Карма: 2
I jas od sekogas imav mrsno lice i mrsna kosa i akni. Pred se promena na ishranata, pomalku blago, mrsno, przeno.. povekje ovosje i zelencuk, mnogu voda, zelen caj.. A mi pomagase kremot i losionot na yang derm, vo zlatara Rubin karmin gi kupuvav, neznam dali uste gi ima.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.