Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Како побрзо да ја пораснам косата ?

Како побрзо да ја пораснам косата ? 21 Окт 2012 08:53 #218360

 • Makedonija
 • Makedonija's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Дали некој користел шампони за растење на коса ? Ако користел некој дали го купил од аптека или го направил сам по некој рецепт.Затоа што една поријателка ми кажа дека во едно шишенце шампон од коприва се додават 33 апчиња БЕ КОМПЛЕКС и помагало за брзо растење на коса .Вожем тоа помагало за по брзо растење на коса ама незнам јас сум скептик бидејќи имам многу густа коса па се плашам да не добијет во волумен .Ако зна некој бе молам споделете искуство. :)
Последна промена: 21 Окт 2012 16:49 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како побрзо да ја пораснам косата ? 22 Окт 2012 03:57 #218460

 • темјанушка
 • темјанушка's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 314
 • Thank you received: 197
 • Карма: 0
Imas Fitoval sampon. Go ima i so dodatok kapsuli.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Makedonija

Ре: Како побрзо да ја пораснам косата ? 22 Окт 2012 12:01 #218545

 • Makedonija
 • Makedonija's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Kolku kapsuli stavas,kako se vikat? Dali ima rezultati ? :)
Последна промена: 22 Окт 2012 12:04 by Makedonija.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како побрзо да ја пораснам косата ? 21 Дек 2012 09:08 #226882

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
Јас со рициново масло што е на Гала фарм секоја недела ставам и масирам на скалпот, додека си завршам некоја работа како лакирање нокти средување ситно ми стои тоа е некаде 1 до 1 ипол час и после убаво мијам со шампон... резултат имам ако порано просек косата ми растела по 5мм сега тоа е повеќе зошто гледам по коренот за фарбање скоро сантим има... така да топло го препорачувам некаде околу 100 денари е и трае некој си месец дена...
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како побрзо да ја пораснам косата ? 02 Мај 2014 14:58 #250419

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
jas obratno sakam da go zapram malku rastenjeto na kosata :-)
a kako sto mi e bujna kosava , sega na vlagava beter e naduvana ,abe uzas
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како побрзо да ја пораснам косата ? 02 Мај 2014 15:38 #250423

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Делфин и ја исто како тебе. Мака мачам со ова дождовиве и влагава. Џабе ја фенирам по бањање кога следниот ден е навиткана и збуфната. и со растењето исто имам т.р мака - три месеци да не отидам да се шишнам, чиниш година дена сум ја растела :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Како побрзо да ја пораснам косата ? 02 Мај 2014 16:41 #250427

 • bubale23
 • bubale23's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Vnimavaj sto posakuvas, moze da ti se ispolni! *
 • Теми: 225
 • Thank you received: 60
 • Карма: 2
Ima sampon protiv opagjanje i rastenje na kosa vo Tian De, vistina e efikasen, na kelav covek koj go upotrebi mu pocnaa novi vlskna da mu rastat. Vidi procitaj na tiande/facebook.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.