Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Крема за лице против брчки

Крема за лице против брчки 20 Јул 2012 09:01 #207891

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Веќе извесно време сакам да почнам со крема за лице против брчки. Не ми треба некоја многу јака, ама приметувам (посебно тука на одмор) дека се јавуват ситни линиички особено околу очите.
Препорачајте некоја крема од која сте задоволни???


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 20 Јул 2012 09:09 #207893

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Mamatobe за околу очи топло ти ја препорачувам Хаушка дневен ревитализирачки крем за околу очи, за нега и против први линии околку очите. За остатокот од лицето верувам немаш потреба.
Последна промена: 20 Јул 2012 18:06 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 20 Јул 2012 11:45 #207904

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Јас ја имам од Хаушка за околу очи кремата eye contour day balm, ми ја препорача аптекарката не за брчки туку за подочњаци, прилично е масна и незнам колку може преку ден да се употребува, најубаво навечер. Инаку истата аптекарка која ми ги даде дневната крема на Хаушка и ноќната на Еуцерин и ми ја препороди кожата, на колешката за брчки околу очите и даде крема на Др Чолич, исто и на свекрва ми и даде дневна, ноќна и антиридна на Др Чолич. Искрено првпат слушам за оваа марка, но со оглед на тоа дека на пола фирма ни препорача креми во зависност од типот на кожа и сите не среди перфектно, верувам дека и оваа на Др Чолич крема е супер.
Последна промена: 20 Јул 2012 18:06 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 21 Јул 2012 11:23 #207940

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
mikimaus, day contour balm е потешка крема и масна е како кремите од Хемел, а оваа што ја пишав јас е во тубиче и е со лесна текстура и за помлади :)

А според Хаушка, навечер кожата самата си има процес на регенерирање кој е попречен ако се ставаат креми па не требали навечер ништо, само чисто лице.
Последна промена: 21 Јул 2012 11:23 by Vasidora.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 21 Јул 2012 14:01 #207950

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Vasiodra. dnevniot krem na Hauska ima nekoe posebno ime ili da go baram taka kako sto pisa? Pls postiraj slika ako najdes na net.

Thanx!


Every passing minute is another chance to turn it all around.
Последна промена: 21 Јул 2012 14:02 by mamatobe.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 21 Јул 2012 15:16 #207951

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
mamatobe, se vika Daily revitilizing eye cream, nema utka.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamatobe

Ре: Крема за лице против брчки 22 Јул 2012 10:46 #207979

 • janaxxxx
 • janaxxxx's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 339
 • Thank you received: 149
 • Карма: 0
Vasidora valjda mislis na ovaa eve najdov link

Jas inace koristam edna krema na Lierac neznam dali ja ima vo Mk i bas e za prvite brcki okolu oci i za celo lice i epten sum zadovolna ali sakam odamna da gi probam ovie na Hauschka. Sto vikate dobri li se?
Последна промена: 21 Авг 2012 18:09 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 24 Јул 2012 05:00 #208185

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
I jas se slozuvam so Vasidora,mnogu e dobra taa krema,jas ja koristev zimata 3 meseci i sum prezadovolna,a mozam da ja preporacam i dnevnata krema na eucerin Q10 anti wrinkle sensitive
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 20 Авг 2012 10:42 #211001

 • Anitce
 • Anitce's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 6
 • Карма: 0
Do mikimaus-taa kozmetika na dr.Colic ja ima kaj nas ili treba da se naraca od Srbija?? Kolku cinat kremite?? a za dr.Haushka imam koristeno dnevnata krema light od roza i slaba mi bese a obicnata od roza bese super!! Drugarki moi se zadovolni od Haushka taka da...megutoa sakam da ja probam ovaa na Colic pa zatoa prashuvam-ako ja nema da si ja naracam :trep:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 20 Авг 2012 15:17 #211011

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
@Anitce kremata na dr colic ja ima vo aptekata D+D nasproti beverli hils trgovskiot do kam market. Mozebi ja ima i po drugi apteki neznam, jas od tuka kupuvam kozmetika bidejki devojkata sto raboti tamu, odnosno nejzina e aptekata mnogu dobro se razbira i znae da ti preporaca krema bas sto ke ti odgovara.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 21 Авг 2012 09:14 #211057

 • Octavia
 • Octavia's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 261
 • Thank you received: 205
 • Карма: 3
Kremovite na Dr. Colic gi ima i vo Zegin, pred nekoj den gi vidov.
Само жената му дава димензија на животот...(Б. Конески)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 23 Авг 2012 08:24 #211182

 • Anitce
 • Anitce's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 6
 • Карма: 0
fala zenickii :trac:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 11 Окт 2012 03:45 #217115

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Jas ja kupiv Idelaia na Vichy, ja koristam veke nekoe vreme i sum mnogu zadovolna.
Ja koristam kako dnevna krema (na sabajle i posle rabota) i imam podobruvanje - posveza e kozata i sitnite brcki okolu oci mnogu pomalku se poznavaat.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 27 Јан 2014 12:55 #248256

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Направете го најдобриот домашен гел против подочници & брчки

Брчките околу очите и подочниците се чест проблем во поодминати години. Жените користат разни лосиони за затегнување на кожата, која поради староста ја изгубила еластичноста.

Неможеме да кажеме дека лосионите немаат ефект, но денеска ќе ви презентираме потполно природен домашен рецепт кој според многумина е ефикасно решение против набраната кожа околу очите.

Потребни состојки:

2 лажици мед
100 грама дестилирана вода
1 лажица желатин
1 мала лажичка лимонов сок
Чист празен сад

Подготовка: Дестилираната вода ја ставаме да зоврие. Откако ќе почне да врие ја тргаме од оганот. Во топлата вода го ставаме желатинот, медот и лимоновиот сок. Мешаме се додека смесата не стане хомогена. Ја ставаме во чист сад кој може добро да се затвори. Со гелот редовно правете масажи на подочниците, најдобро навечер. На многумина овој рецепт им помогнал, па се надеваме дека ќе ви помогне и на Вас.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 11 Јун 2014 16:28 #251127

 • Norce
 • Norce's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 4
 • Карма: 0
Само внимавајте лимонот или овошните киселини и серуми на лице не се за во лето заради сонцето и флеките што може да се јават од него доколку се користат.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 17 Јун 2014 18:14 #251200

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Sakav da prasam nesto ama neznam tocno kade da prasam :neznam: Na internet denovive mi se pojavuva za NECKLINE SLIMMER odnosno naprava za namaluvanje na podbradokot. Da vi kazam pravo nekako me privlece i me interesira dali ima nekoj slusnato za ova i dali poznava nekoj sto koristel, kako se zadovolni....
Eve i link
odlicnoza.com/necklineslimmer/4425/?utm_...5-2192-male-35-40&ut
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крема за лице против брчки 22 Јун 2014 17:02 #251227

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Jas vo vakvi raboti ic ne veruvam. Sekogas sum za sto poprirodno. A ovie vakvi brzi i efikasni aparati ne gi bendisuvam voopsto.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.