Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Продажба на природна коса

Продажба на природна коса 04 Јун 2012 08:55 #202052

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Ќерка ми има долга коса и реши да се шиша скроз кратко. Не можам веќе да се натегам со неа да не го прави тоа, на крај краева не е ни мала. Е, сега, пошто станува збор за долга 30-40 см, нефарбана, неоштетена коса, сака да ја продаде, ама не знае кој фризер кај нас откупува и како се движат цените отприлика. Знаете ли нешто околу тоа?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продажба на природна коса 04 Јун 2012 09:00 #202054

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Прв пат слушам дека ова може. Или да бидам по прецизна - дека денес сеуште може ова.
јас имам впечаток дека фризериве кај нас само ќе те скратат и толку. косата во ѓубре или закачена како плетенка во салонот :hahaha:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продажба на природна коса 04 Јун 2012 09:03 #202056

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Може, може...ја користат за надградби, за изработка на перики од природана коса, ама не знаеме кој точно откупува.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продажба на природна коса 04 Јун 2012 09:07 #202057

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ја се јавив прашав на едно место сега и ми рекоа дека поим немаат. т.е прв пат слушаат :huh:
ај можда некоја друга членка ќе има инфо.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Продажба на природна коса 04 Јун 2012 09:38 #202063

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
bart wrote:
Може, може...ја користат за надградби, за изработка на перики од природана коса, ама не знаеме кој точно откупува.

Bart,se javiv vo DIOR posto imav prijatelka koja prodavase umetci kaj niv i ja dobiv slednava informacija;Kilo kosa kosta 150 eu.ama kilooo a kosata na kerkati kolku ke tezi-neznam poise od 200gr.tesko Inace kosata treba da e spletena u pletenka pa posle se meri.Poz
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Продажба на природна коса 04 Јун 2012 16:42 #202091

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Pred edno 12 god., na bratuced mi mu ja baraa kosata vo Studio Leontik i mu nudea dobra cena. Imase dolga portokalova kosa, mnogu interesna i kvalitetna, ama ne ja prodade :jok: Ne znam dali uste se bavat so kupuvanje prirodna kosa??
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продажба на природна коса 04 Јун 2012 17:36 #202104

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Мене пред некоја година ми понудија да ми ја откупат косата,покрај тоа што бев фарбана црна ,ама требаше да ја скратам до уши(што немаше шанси) а долга ми беше 40-50см а за неа ми даваа 6000ден.Моментално ми е многу долга косата над 80см,би ја скратила за 30-40см ама мислам дека не откупуваат сега бидејки тешко било шиењето на истата за надградба :da: Никако да се решам да ја скратам ,си ја носам врзана и ненормално брзо ми расти :nanana:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Продажба на природна коса 03 Мај 2013 03:19 #238593

 • bilebilebile
 • bilebilebile's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
dajte kosa ako ima nekoj i cena kazete mi pzz
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.